Ligonių kasos: pernai buvo išvengta daugiau nei pusės milijono eurų nuostolio
ĮvairenybėsLigonių kasos: pernai buvo išvengta daugiau nei pusės milijono eurų nuostolio
2018 vasario 21, Trečiadienis 09:14

Ligonių kasos: pernai buvo išvengta daugiau nei pusės milijono eurų nuostolio

Ligonių kasos: pernai buvo išvengta daugiau nei pusės milijono eurų nuostolio

Pernai buvo išvengta daugiau nei pusės milijono eurų nuostolio, sako ligonių kasų ekspertai. Tai paaiškėjo vykdantiems specialistams patikrinus daugiau nei milijoną gydymo įstaigų ligonių kasoms pateiktų statistinių asmens gydymo apskaitos kortelių. Gydymo įstaigoms pasikonsultavus ir geranoriškai sutikus, jos klaidas ištaisė pačios.

„Ligonių kasų prioritetas – ne bausti, o konsultuoti gydymo įstaigas, vaistines, kitas įmones, sudariusias sutartis su ligonių kasomis. Tad klaidingai mano tie, kurie įsivaizduoja, kad ligonių kasų specialistų darbas tik bausti – realybė jau ne vienerius metus yra visai kitokia", – teigė Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaida Momkuvienė.

Pasak jos, pastaruoju metu vis labiau plėtojamas įstaigų konsultavimas – aiškinami gydymo įstaigų ir vaistinių vadovams, gydytojams ir atsakingiems specialistams teisės aktų reikalavimai. Ligonių kasų darbuotojai konsultuoja telefonu, raštu, el. paštu, skelbia pranešimus teritorinių ligonių kasų (TLK) interneto svetainėse, taip pat skaito pranešimus įvairiuose renginiuose. Pernai jie suteikė daugiau nei 173 tūkst. minėtų konsultacijų.

„Taip pat praėjusiais metais labai daug dėmesio buvo skiriama informacinėje sistemoje „Sveidra" gydymo įstaigų talpinamos informacijos analizei ir stebėsenai. Tad didžioji dalis tikrinimų buvo atlikta neišvykstant į gydymo įstaigas. Tokiu būdu pernai kontrolę vykdantys specialistai patikrino daugiau nei milijoną gydymo įstaigų ligonių kasoms pateiktų statistinių asmens gydymo kortelių. 26 tūkst. kortelių duomenis gydymo įstaigoms teko taisyti ir tai padėjo išvengti daugiau nei pusės milijono eurų PSDF biudžeto nuostolių", – sakė V. Momkuvienė.

Pagal gydymo įstaigų pateiktas statistines asmens gydymo apskaitos korteles įstaigoms sumokama už  privalomoju sveikatos draudimu (PSD) adpraustiems gyventojams suteiktas paslaugas. Kortelių duomenys kas mėnesį pateikiami TLK elektroniniu būdu – duomenys įvedami į PSD informacinę sistemą „Sveidra". TLK specialistai šiuos duomenis peržiūri ir kilus klausimų, kad duomenys apie pacientą ar jam suteiktas paslaugas gali būti klaidingi – susisiekiama su gydymo įstaigomis, aiškinamasi, prireikus duomenys taisomi. Aktyviausiai praėjusiais metais šių apskaitos kortelių stebėseną vykdė VLK Klinikinio kodavimo skyriaus vyriausioji specialistė Rima Akstinienė, Vilniaus TLK Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Gintautas Paulėkas, Kauno TLK Statistikos ir analizės skyriaus vedėja Vilija Andrašiūnienė, Klaipėdos TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Dimaitė, Šiaulių TLK Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Dicevičius, Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyresnioji specialistė Almina Bugvilionienė.

Šios priemonės – metodinė pagalba ir konsultavimas – padeda užtikrinti teisėtą PSDF biudžeto lėšų panaudojimą, vysto sėkmingą ligonių kasų  bei  gydymo įstaigų darbuotojų dialogą. Pasak specialistų, tai pasiteisina ir padeda gydymo įstaigoms išvengti nepageidaujamų pažeidimų.

Nors į gydymo įstaigas ligonių kasų specialistai taip pat vyksta, tačiau kasmet tokių patikrinimų atliekama vis mažiau.

Pasak V. Momkuvienės, gydymo įstaigose dažniausiai nustatomi šie neatitikimai teisės aktų reikalavimams: suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos neatitinka teisės aktuose nustatytų jų teikimo reikalavimų, nesilaikoma kodavimo standartų, daromi netikslūs įrašai medicinos dokumentuose, kompensuojamieji vaistai išrašomi nesilaikant sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinto Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašo, ambulatorinės paslaugos suteikiamos ir pateikiamos apmokėti, kai pacientai tuo pat metu buvo gydomi ligoninėje, į ligoninę guldomi pacientai be siuntimo, nors nėra būtinosios pagalbos teikimo indikacijų, paslaugos teikiamos ar vaistai išrašomi ir (ar) išduodami neapdraustiems PSD pacientams ir kt.

Valstybinės ligonių kasos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ligonių kasos: kada pas gydytoją galima nemokamai patekti be eilės?

  Norintiems apsilankyti pas gydytoją žmonėms neretai tenka palaukti eilėse. Tačiau esama atvejų, kuomet medikai privalo pacientą priimti nedelsiant arba artimiausiu metu ir jų paslaugos turi būti suteiktos nemokamai, t. y. apmokėtos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai primena, kokie tai atvejai.

 • Tėvai apsidrausti valstybės lėšomis gali tik atvykę į ligonių kasą

  Daugelis žino, kad pagal Sveikatos draudimo įstatymą tėvai, auginantys nepilnamečius vaikus, tam tikrais atvejais privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) yra draudžiami valstybės, tačiau dažnas nepasidomi, ką reikia daryti, kad šis draudimas įsigaliotų. Vis dar pasitaiko atvejų, kai teisę į sveikatos draudimą valstybės lėšomis turintys tėvai augina vaiką ir įsivaizduoja, kad PSD, gimus atžalai, mamai arba tėčiui suteikiamas savaime. Kiti, sužinoję, jog reikia atvykti į ligonių kasą, reikalauja telefonu suteikti PSD.

 • „Expo Aukštaitija“ lankytojus ligonių kasa kvies spręsti ir kryžiažodžius

  20-ą kartą organizuojamoje parodoje „Expo Aukštaitija" trečius metus iš eilės savo stendą pristatys ir Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK). Rugsėjo 25–27 dienomis „Cido" arenoje vyksiančioje parodoje ligonių kasos specialistai pasiruošę ne tik atsakinėti į parodos dalyvių bei lankytojų, kuriuos domina privalomasis sveikatos draudimas, klausimus, bet ir suteikti galimybę pasitikrinti draustumą, gauti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) ar ataskaitą apie tai, kiek kainavo paciento gydymas ligoninėje, taip pat paaiškinti, ką reiškia ligų kodai, supažindinti su kompensuojamųjų vaistų kainynu ir kt.

 • Kontrolės specialistai aptarė, kaip kitąmet kontroliuos gydymo įstaigas

  Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) vyko Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir visų penkių teritorinių ligonių kasų kontrolės specialistų posėdis. Jame aptartos 2014–2015 metų asmens sveikatos priežiūros (ASP) paslaugų teikimo ir apmokėjimo aktualijos, planuojamos kitų metų kontrolės kryptys ir stebėsenos rodikliai.

 • VLK: akių lęšiukai jau greitai pasieks gydymo įstaigas

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad centralizuotai nupirkti sulankstomieji akių lęšiukai jau greitai pasieks gydymo įstaigas. Jos šiuos gaminius gaus tiesiai iš tiekėjų ir galės nemokamai implantuoti privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams. Šiemet iš viso nupirkta 3140 įvairių dioptrijų akių lęšiukų.

 • Kompensuojamuosius vaistus vartoja trečdalis mūsų kraštiečių

  Mūsų kraštiečiai iš jų gydymui būtinų vaistų dažniausiai vartoja medikamentus širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligoms, diabetui gydyti, kurie yra kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Per šių metų pusmetį vienam pacientui vidutiniškai tokių vaistų teko už 329 litus, o už visus išrašytus kompensuojamus vaistus ir medicinos pagalbos priemones sumokėta apie 333 mln. litų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2355
Vakar apsilankė:6740
Šią savaitę apsilankė:9096
Šį mėnesį apsilankė:145646
Viso (nuo 2015-02-16):10433309
Šiuo metu naršo:
91
2019-06-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!