ĮvairenybėsSenjorams dovanotos neišdildomos džiugesio valandos
2017 gruodžio 20, Trečiadienis 13:31

Senjorams dovanotos neišdildomos džiugesio valandos

Senjorams dovanotos neišdildomos džiugesio valandos
 • 17 foto

Utenos rajono savivaldybės Leliūnų socialinės globos namuose neseniai apsilankė iniciatyvių jaunų žmonių grupė, padovanojusi senjorams ne tik plačių šypsenų, gerų emocijų, džiugių akimirkų, bet ir nuostabių nuotraukų. „Help-Portrait“ komandą apsilankyti Leliūnų socialinės globos namuose pakvietė savanoriška organizacija „Senučiukai“.

Kaip „Utenos dienai" sakė Leliūnų socialinės globos namų socialinė darbuotoja Jolanta Vinikienė, „Help-Portrait“ – tai tarptautinis fotografų bendruomenės projektas. Fotografai, skirdami savo laiką, įrangą ir talentą, dovanoja portretus tiems žmonėms, kurie negali sau leisti profesionalių fotografijos paslaugų. Projektas vienija fotografiją mėgstančius žmones. „Įdomu, jog ši savanoriška veikla Lietuvoje vyksta jau aštuntus metus, bet idėją fotografai atsivežė iš Jungtinių Amerikos Valstijų, o neįprastas projektas Lietuvoje pirmą kartą buvo pradėtas įgyvendinti 2008 metais“, – „Utenos dienai" aiškino socialinė darbuotoja. Kiekvienų metų pirmą gruodžio mėnesio savaitę Lietuvos „Help-Portrait“ projekto dalyviai – kirpėjai, visažistai, fotografai – susiburia ir aplanko socialinių globos įstaigų, bendruomenių gyventojus, suteikdami daug gerų emocijų, džiaugsmo jauniems ir vyresnio amžiaus žmonėms, dovanodami jiems kokybiškas fotosesijas.

Leliūnų socialinės globos namuose apsilankiusią komandą sudarė 12 narių. Pasak J. Vinikienės, savanorių komandos kirpėjos ir visažistė gyventojus gražino, fotografai stengėsi įamžinti gražias šypsenas. „Nuotraukos iš karto buvo retušuojamos, spausdinamos, įrėminamos ir dovanojamos gyventojams. Ši dovana suteikė daug džiaugsmo, nepatirtų pojūčių, smagių akimirkų gyventojams ir darbuotojams", – džiaugėsi jaunų žmonių dėmesiu pagyvenusiems socialinė darbuotoja.

Leliūnų socialinės globos namų gyventojai ir darbuotojai atsisveikino nuoširdžiai dėkodami „Help-Portrait" komandai už profesionalią fotosesiją bei savanoriškos organizacijos „Senučiukai" steigėjai Urtei Linai Orlovai už šiltą bendravimą, bendradarbiavimą, nuolatinę pagalbą, paramą daiktais, slaugos priemonėmis, emocinį palaikymą, nuostabią ir reikalingą savanorišką iniciatyvią veiklą.

„Utenos dienos" inf., „Help-Portrait“ projekto nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Gera žinia senjorams – pensijos didės ne tik 2018-aisiais

  Jau sausio mėnesį visi senjorai sulauks didesnės pensijos. Gera žinia ta, kad nuo šiol pensijų indeksavimas įtvirtintas įstatyme ir priklausys nuo šalies ekonominių rodiklių, o ne politikų valios. Pensijos kasmet didės tiek, kiek ir dirbančių žmonių atlyginimai.

 • Leliūnuose bus pristatyta nauja kompaktinė plokštelė

  Lapkričio 12 dieną, sekmadienį, 11.45 val. (po šv. Mišių) Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčioje vyks naujos kompaktinės plokštelės pristatymas „Lietuvos istoriniai vargonai 3. Bruno Goebelio palikimas“. Renginio metu skambės Leliūnų, Alantos, Panevėžio, Salako, Šilalės vargonų muzika, o Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčios vargonais grieš Balys Vaitkus, dalyvaus garso režisierius Petras Kričena.

 • Ambasadorius Vygaudas Ušackas šiemet į Leliūnus atvežė ypatingų dovanų

  Adventas – tai krikščionių tikinčiųjų susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Kalėdas. Tai ir gerų darbų metas. Apie tai niekada nepamiršta Loretos ir Vygaudo Ušackų šeima, o artėjant Kalėdoms aplanko Leliūnų socialinės globos namų gyventojus ir atveža jiems dovanų.

 • Leliūnuose paminėta Senjorų diena

  Spalio 1 dieną šalyje buvo švenčiama Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Ši ypatinga data buvo pažymėta ne vienu prasmingu renginiu, kuriame dainos ir gražūs posmai sušildė ne vieną širdį.

 • Jaudinantis susitikimas: šunys dovanojo nepamirštamų akimirkų

  Šią savaitę Leliūnų socialinės globos namuose gyvenantys seneliai tryško džiaugsmu – juos aplankė keturkojai draugai. Pūkuoti, švelnūs ir meilūs šuneliai kiekvienam garbingo amžiaus žmogui padovanojo džiugių akimirkų meiliai besiglaustydami ir atsisveikinant draugiškai lyžtelėdami į veidą.

 • Leliūniškiai dalijosi dosnumu

  Lapkričio 26 dieną Leliūnų pagrindinė mokykla pakvipo vanile ir cinamonu. Technologijų pamokas turėjusi klasė pakeitė pamokos temą – vieni vaikai piešė, karpė atvirukus ir rašė palinkėjimus, kiti – maišė tešlą pyragams. Taip buvo minima Draugo diena ir šventė „Rudenėlio dosnumas".

 • Kas ketvirtas Utenos apskrities gyventojas – senjoras

  Spalio 1-oji – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Lietuvos statistikos departamentas skelbia tai, kad senjorų daugėja, o kai kuriuose miestuose, tarp jų Ignalinoje, Anykščiuose, Zarasuose, Molėtuose, jų gyvena daugiausia.

 • Baltarusijos keramikos meistrai Leliūnuose atidaro parodą

  Vytauto Valiušio keramikos muziejus Leliūnuose garsėja ne tik savo unikaliu keramikos paveldu, tačiau ir jame rengiamais simpoziumais. Šią savaitę pas garsųjį keramiką ir Lietuvos puodžių karalių V. Valiušį svečiuojasi Baltarusijos liaudies meistrai iš Mogiliovo srities.

 • Prasidėjo antrasis „Klausinėjančių menų“ etapas

  Pažadinti tai, kas jau sukurta

  Utenos meno centre prasideda antrasis kuruotų rezidencijų programos „Klausinėjantys menai" etapas. Antrajame rezidencijų programos etape liepos–rugpjūčio mėnesiais dalyvaujantys menininkai tyrinėja Utenos regiono viešųjų erdvių sampratą, siekia ją praplėsti ir padėti suprasti, kad menas gali peržengti galerijų, meno ir kultūros centrų ribas ir aktyviai veikti viešoje miesto erdvėse, keldamas aktualius klausimus, suteikdamas erdvėms naujus gyvavimo scenarijus ir vertę.

 • Tautinė giesmė skleidėsi Leliūnuose

  Leliūnų seniūnijos gyventojai minėjo Liepos 6-ąją – jie gausiai susirinko Leliūnų miestelio aikštėje prie šventinio laužo bei giedojo Tautinę giesmę. Kaip teigė Leliūnų bendruomenės pirmininkas Kęstutis Udras, susirinkusieji čirškino paskutinio paršelio, auginto leliūniškių Vilmos ir Vytauto Morozovų ūkyje, lašinukus. Ant laužo kepta kiaušinienė buvo gardi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:173
Vakar apsilankė:8082
Šią savaitę apsilankė:16179
Šį mėnesį apsilankė:115341
Viso (nuo 2015-02-16):7252016
Šiuo metu naršo:
65
2018-01-17