ĮvairenybėsTarybos narys savo kalėdinę eglutę papuoš... miške rastais grybais
2017 gruodžio 12, Antradienis 09:38

Tarybos narys savo kalėdinę eglutę papuoš... miške rastais grybais

Tarybos narys savo kalėdinę eglutę papuoš... miške rastais grybais

Tikriausiai nė vieno nebestebina, kad net viduržiemį išėjus į mišką pasivaikščioti galima prisirinkti grybų. Panašiai nutiko ir Leliūnuose gyvenančiam Utenos rajono savivaldybės tarybos nariui Kęstučiui Udrui, kuris praėjusį savaitgalį, kaip ir įprasta, išėjo pasivaikščioti ir pasigėrėti gamta.

Dažnai į gamtą mėgstantis išeiti leliūniškis prisipažino netikėjęs, kad gėrėdamasis Pakalnių miško vaizdais grįš namo su rieškučiomis šviežių voveraičių. „Esu sutikęs vieną pažįstamą, kuris neseniai prisigrybavo tiek, kad užteko ir išsivirti, ir išsikepti grybų. O medžiotojai dažnai pasigiria, kad miške dygsta voveraitės. Tad nesu nustebęs, kad ir man pasisekė“, – kuklinosi K. Udras, samanų paklotėje radęs grybų. Tačiau radybomis labai nesidžiaugė: voveraitės buvo šiek tiek pašalusios, sukietėjusios, tad jis nusprendė, kad šie grybai papuoš kalėdinę eglutę.

Savo radybomis leliūniškis pasidalijo ir socialiniame tinklapyje, o po nuotraukomis parašė: „Šiandien buvau grybauti, radau. Nereikės iš šaldiklio imti“. Draugai komentavo, jog eidami į mišką eglutės miške taip pat grybų rasdavo.

K. Udras prisipažino, kad šiandien jam labiausiai reikia naujo fotoaparato, kuriuo galėtų įamžinti gamtos vaizdus. Tikėkimės, kad šįmet Kalėdų senelis bus dosnus.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Direktorė laikinai nušalinta nuo pareigų. Kas toliau?..

  Ketvirtadienį vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavusiems politikams buvo pateikta informacija, susijusi su Utenos mokyklos-vaikų darželio „Eglutė“ vadovės Linos Kaziukaitienės tarnybiniu patikrinimu ir laikinu nušalinimu nuo pareigų. Kol vyks tarnybinis patikrinimas, prie ugdymo įstaigos vairo laikinai stojo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Drungienė. Laikinai nuo pareigų nušalinta daugiau nei metus Ąžuolijos mikrorajone įsikūrusiai mokyklai-vaikų darželiui vadovavusi L. Kaziukaitienė savo kaltės neįžvelgia ir yra įsitikinusi, kad po tarnybinio patikrinimo viskas stos į savo vėžes ir ji sugrįš į savo darbo vietą.

 • Grybų ir daržovių mišrainė žiemai

  Reikės
  0,75 l virtų grybų, 2 kg kopūsto, 1 kg morkų, 1 kg svogūnų, 3 šaukštų druskos, 5 šaukštų aštraus pomidorų padažo, lauro lapų, pipirų, petražolių lapelių.

  Gaminimas:
  kopūstą supjaustykite ir apvirkite nedideliame kiekyje vandens, virtas morkas supjaustykite, svogūnus apkepinkite. Viskas išmaišykite, sudėkite virtus grybus, pomidorų padažą, prieskonius ir troškinkite apie 15–20 min. Karštą mišrainę sudėkite į stiklainius ir sandariai uždarykite.

 • Penktadienį Ignalinoje bus įžiebta eglutė

  Gruodžio 8 dieną 16 val. Ignalinos Laisvės aikštėje sužibs eglė ir prasidės kalėdinių renginių ciklas. Šiais metais Eglutės įžiebimo ceremonijoje ignaliniečių laukia ypatinga staigmena – naujomis dekoracijomis papuoštą eglę nušvies teatralizuotos programos ugnies šou ir fejerverkai.

 • Rokiškėnai jau šį šeštadienį pirmieji Lietuvoje kviečia į Kalėdinės eglutės įžiebimo šventę, kurioje sieks Kalėdinių šaltųjų ugnelių rekordo

  Rokiškis aplenks šalies didmiesčius ir pirmasis pradės Kalėdų sezoną. Jau šį šeštadienį, lapkričio 25 d., 17val. rokiškėnai įžiebs pirmąją Lietuvos Kalėdų eglę ir sieks degančių šaltųjų ugnelių rekordo, kurio dalimi kviečia tapti visus Lietuvos žmones. Rekordą registruos Lietuvos rekordų agentūra „Factum“.

 • Grybai naudingi, jei tinkamai renkami ir ruošiami

  Šis ruduo kaip niekada dosnus grybais. Renka juos ne tik prisiekę grybautojai, bet ir atsitiktiniai miškų lankytojai. Ir nenuostabu: grybų mitybinė vertė nuo seno žinoma.

 • Į lovą gali paguldyti grybai

  Prasidėjus grybų sezonui daugelis skuba į miškus, nes grybavimas suteikia žmogui didelį malonumą, atsipalaidavimą ir poilsį. Nors daugelis grybautojų mano, kad puikiai pažįsta valgomuosius grybus, retkarčiais į pintines papuola ir nuodingų grybų, kurie pridaro daug nemalonumų. Todėl tiek grybaujant, tiek vėliau apdorojant grybus reikia būti itin atidiems.

 • Kalėdų eglutė – namų šilumai

  Visi uteniškiai kviečiami dalyvauti žaliojoje akcijoje „Kalėdų eglutė – namų šilumai“. Akcijos metu surinktas eglutes ir jų šakas UAB „Utenos komunalininkas“ kaip ekologinį kurą perduos UAB „Utenos šilumos tinklai“. Tad kviečiame vaikučius ir jų tėvelius nupuoštas eglutes ir jų šakas nuo šių metų sausio 6 d. iki 9 d. 9 val. atnešti ir padėti į specialiai paruoštą vietą prie Utenos kultūros centro.

 • Bus renkama netradicinė eglutė

  Utenos kolegija kviečia visus uteniškius dalyvauti netradicinės Kalėdų eglutės parodoje–konkurse.
  Sukurtas eglutes maloniai prašome atnešti iki gruodžio 16 dienos į Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakultetą, Maironio g. 18, 905 kabinetą.

 • Nuodingi grybai gali sugriauti gyvenimą

  Gerai šiemet užderėję grybai traukte traukia žmones į miškus. Norint, kad ne tik grybų rinkimas, bet ir jų valgymas teiktų vien malonumą, būtina grybus gerai pažinti. Esama mirtinai nuodingų grybų, kurie labai panašūs į naudinguosius.

 • Net ir nenuodingi grybai gali būti sunkios ligos ir mirties priežastimi

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, apsinuodijimai botulotoksinu Lietuvoje yra labai reti, tačiau itin pavojingi. Per paskutinius penkerius metus (2011–2015 m.) užregistruota 13 botulizmo atvejų. Dažniausia šios ligos priežastis – namuose konservuoti grybai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3723
Vakar apsilankė:4170
Šią savaitę apsilankė:21626
Šį mėnesį apsilankė:50393
Viso (nuo 2015-02-16):9313355
Šiuo metu naršo:
37
2018-12-14
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!