ĮvairenybėsApdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai
2017 spalio 26, Ketvirtadienis 08:56

Apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai

Apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai

Trečiadienį Prezidentūroje įvyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu Konstitucijos egzamino globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo ministrė Milda Vainiutė pasveikino geriausiai Konstitucijos egzamine pasirodžiusius šalies piliečius, tarp kurių – ir Utenos apskrities gyventojai.

„Labai smagu, kad didžioji Konstitucijos egzamino dalyvių dalis – mokiniai ir studentai. Tikiu, kad jauni žmonės, visuomet entuziastingai dalyvaujantys Konstitucijos egzamine, po kelių ar keliolikos metų kurs Lietuvos ateitį. Gražesnę ateitį: be šešėlio, be korupcijos, be paprastų piliečių nusivylimo ir noro laimės ieškoti svetur. Džiaugiuosi, kad Konstitucijos egzamino dalyviai supranta, kad įgytos žinios praverčia ir kasdieniame gyvenime: ginant pažeistas teises ar demokratines vertybes, rūpinantis teisėtais interesais ar siekiant visuomenės gerovės," – jaunų žmonių aktyvumu džiaugėsi teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Konstitucijos egzamino nugalėtojais paskelbti 32 Lietuvos gyventojai iš dešimties dalyvių grupių. Piliečių, neturinčių teisinio išsilavinimo, grupėje nugalėjo Milda Milbutaitė iš Klaipėdos, Rita Opulskytė iš Šiaulių ir Rūta Kajėnė iš Ignalinos. Teisinį išsilavinimą turinčių ar jo siekiančių grupėje geriausiai pasirodė pasvalietė Šarūnė Vyčaitė, visaginietis Virginijus Andrius Bukauskas ir panevėžietis Darius Vileišis.

Šiemet egzaminą Lietuvos aklųjų bibliotekoje ir vėl galėjo laikyti regos negalią turintys žmonės. Prezidentūroje taip pat buvo pasveikinti geriausiai šioje dalyvių grupėje pasirodę dalyviai iš Vilniaus – Alvydas Valenta, Henrikas Stukas ir Nerijus Jasas.

Mokiniai buvo apdovanoti keturiose amžiaus kategorijose. Vyriausių mokinių, 11–12 klasių kategorijoje, nugalėjo Diana Naudžiūtė iš Panevėžio rajono, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos, Ugnė Petrovaitė iš Lazdijų rajono, Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ir Tomas Juškėnas iš Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos. 8–10 klasių kategorijos nugalėtojais tapo Liutauras Mazūra iš Visagino „Žiburio" pagrindinės mokyklos, Monika Janušaitė iš Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos ir Adriana Jokšaitė iš Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos. 5–7 klasių mokinių grupėje nugalėjo Julija Kugrytė iš Akmenės gimnazijos, Justė Skukauskaitė iš Telšių „Ateities" progimnazijos ir Laurynas Klimašauskas iš Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos.

,,Konstitucijos egzaminui ruošiausi labai kruopščiai: įdėmiai skaičiau Konstituciją, peržiūrėjau ankstesnių metų klausimus, tariausi su istorijos mokytoja. Nujautėme, kad reikėtų pasikartoti Lietuvos istoriją, nes artėja valstybės šimtmetis. Kai sužinojau, kad patekau tarp nugalėtojų, negalėjau patikėti sėkme – laimėjau antrus metaus iš eilės. Netikėjau, kad taip būna! Labai džiaugiuosi!" – pakiliomis emocijomis dalijosi laureatė Justė Skukauskaitė.

Jauniausi egzamino dalyviai, 1–4 klasių mokiniai, varžėsi atlikdami kūrybinę užduotį tema „Konstitucija, Tavo gimtadienį švenčiu!". Šioje grupėje laimėtojais tapo pirmokė Goda Dvarvietytė iš Nevarėnų pagrindinės mokyklos, antrokė Lėja Dovidavičiūtė, iš Kėdainių rajono Labūnavos pagrindinės mokyklos, trečiokė Austėja Liukaitė iš Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos ir ketvirtokė Augustė Ginelevičiūtė iš Kėdainių rajono Labūnavos pagrindinės mokyklos.

Konstitucijos egzaminą tradiciškai buvo galima laikyti ir internetu, naujienų portale DELFI. Čia dalyviams buvo numatytas tik vienas etapas, laureatais tapo geriausiai Konstitucijos žinias per trumpiausią laiką pademonstravę dalyviai. Teisinio išsilavinimo neturinčių piliečių grupėje geriausiai pasirodė Kristina Marinovskienė iš Šalčininkų, Donatas Grinkas iš Vilniaus ir Jonas Laurinaitis iš Jurbarko, o teisinį išsilavinimą turinčių ar jo siekiančių asmenų grupėje laimėtojais tapo Eugenijus Gaščenka iš Ignalinos, vilnietė Marta Jautakytė ir kaunietis Mantas Varaška.

Geriausiai Konstitucijos egzaminą išlaikiusiems dalyviams buvo įteikti diplomai, Prezidentės pasirašytos Konstitucijos, planšetės, el. knygų skaityklės ir partnerių dovanos.

Teisingumo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Sartai 2018“ nugalėtojai ir prizininkai išsidalys per 24 tūkstančius eurų

  Vasario 3-ą Dusetose vėl šurmuliuos tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“, kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe. Ši ne tik žirginio sporto mėgėjų šventė šiemet įtraukta į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą.

 • Prezidentūroje pasveikinti jubiliejinio Konstitucijos egzamino nugalėtojai

  Antradienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje buvo apdovanoti geriausiai jubiliejiniame Konstitucijos egzamine pasirodę šalies piliečiai. Juos sveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Tradicine tapusioje žinių pasitikrinimo akcijoje šiemet dalyvavo daugiau nei 32 tūkst. dalyvių iš visos Lietuvos.

 • Konstitucijos egzamino II etape dalyvavo uteniškė Vita Stankevičienė

  Konstitucijos egzaminą jau dešimtus metus organizuojanti LR Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite – rugsėjo 27 dieną visus šalies piliečius pakvietė pasitikrinti Konstitucijos žinių.

 • Konstitucijos egzaminas Utenoje: dalyvių mažiau nei komisijos narių

  Antradienį dešimtą kartą šalyje vyko Konstitucijos egzaminas, kurį organizavo Teisingumo ministerija. Pirmojo etapo užduotis galima buvo spręsti miestų ir rajonų savivaldybėse, mokyklose, įkalinimo įstaigose, taip pat internetu.

 • Šiandien visa Lietuva laikys dešimtąjį Konstitucijos egzaminą

  Antradienį visi savo konstitucines žinias pasitikrinti norintys Lietuvos piliečiai jau dešimtą kartą laikys Teisingumo ministerijos organizuojamą Konstitucijos egzaminą. Pirmasis etapas vyks visose šalies savivaldybėse, 619 bendrojo lavinimo ir 21 aukštojoje mokykloje, 10 įkalinimo įstaigų, LR Seime ir internetu.

 • Pirmojo Konstitucijos egzamino laimėtojai juo tebesidomi ir šiandien

  Rugsėjo 27 dieną vyks jubiliejinis dešimtasis LR Konstitucijos egzaminas. Pernai egzaminą laikė daugiau nei 30 tūkst. žmonių, o šiemet tikimasi rekordinio dalyvių skaičiaus. Tarp žmonių, kurie atidžiai domėsis jo eiga bei rezultatais, bus ir pirmieji Konstitucijos egzamino nugalėtojai – jie puikiai atsimena, kodėl tuomet ryžosi dalyvauti akcijoje, ir iki šiol palaiko egzamino idėją.

 • Kviečia dalyvauti jubiliejiniame Konstitucijos egzamine

  Šį rudenį Teisingumo ministerija jau dešimtą kartą visus Lietuvos piliečius kvies laikyti Konstitucijos egzaminą, kurį globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ši tradicine tapusi žinių pasitikrinimo akcija kasmet sutraukia tūkstančius dalyvių visoje Lietuvoje. Pirmasis jubiliejinio egzamino etapas įvyks rugsėjo 27 dieną.

 • Prezidentė apdovanojo Konstitucijos egzamino nugalėtojus, tarp jų – ir uteniškę

  Spalio 26 dieną į Prezidentūroje surengtą Konstitucijos egzamino nugalėtojų ceremoniją atvyko piliečių iš visos Lietuvos. Nugalėtojais paskelbti 29 asmenys, tarp jų ir uteniškė Svetlana Bakasova, tapusi DELFI nugalėtoja piliečių grupėje ir užėmusi trečiąją vietą.

 • Skelbiami Konstitucijos egzamino nugalėtojai: tarp jų pateko ir uteniškė

  Spalio 20 dieną Konstitucijos egzamino 2015 Komisija, įvertinusi egzamino II etapo dalyvių darbus, nustatė geriausiai egzamino užduotis atlikusius dalyvius ir patvirtino šiuos Konstitucijos egzamino 2015 nugalėtojus, tarp kurių į DELFI nugalėtojų piliečių grupę pateko ir uteniškė Svetlana Bakasova.

 • Antrajame Konstitucijos egzamino etape varžysis per 800 dalyvių

  Antradienį visoje šalyje vyks antrasis Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos kartu su partneriais organizuojamo Konstitucijos egzamino etapas. Jame dalyvaus 810 geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių egzamino dalyvių iš įvairių kategorijų. Iš viso pirmajame egzamino etape dalyvavo per 31 tūkst. Lietuvos piliečių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1573
Vakar apsilankė:7898
Šią savaitę apsilankė:57809
Šį mėnesį apsilankė:142252
Viso (nuo 2015-02-16):7707866
Šiuo metu naršo:
72
2018-03-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!