ĮvairenybėsMiškų projektams paramos lėšų pakanka
2017 spalio 11, Trečiadienis 13:21

Miškų projektams paramos lėšų pakanka

Miškų projektams paramos lėšų pakanka

Rugsėjo 29 d. buvo paskutinė paraiškų gauti paramą pagal su miškais susijusios Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės tris veiklos sritis teikimo diena. NMA pateikia paraiškų surinkimo rezultatus.

Nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 29 d. miškininkai galėjo teikti paraiškas pagal KPP priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą" veiklos sritis ,,Miško veisimas", „Miškams padarytos žalos prevencija ir atlyginimas", „Investicijos į miškininkystės technologijas". Prašoma paramos suma pagal paminėtas veiklos sritis neviršijo skirtosios.

Miško veisimas
Pagal KPP veiklos sritį remiamas miško veisimas (vienkartinė kompensacinė išmoka), taip pat įveisto miško priežiūra, apsauga ir ugdymas (12 metų mokama kasmetinė kompensacinė išmoka).

Teikti paraiškas gauti paramą galėjo juridiniai ir ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus fiziniai asmenys, kuriems želdintina žemė, planuojama apželdinti mišku, priklauso nuosavybės teise, bei savivaldybės, kurios tokią žemę valdo patikėjimo teise.

Paramos paraiškas buvo galima teikti tik elektroniniu būdu, naudojantis ŽŪMIS portalo internetine prieiga adresu https://zumis.lt.

Paraiškų rinkimo laikotarpiu įveisti miškams buvo skirta 10 994 351 Eur paramos lėšų. Per ŽŪMIS portalą buvo pateikta 112 paraiškų, kuriose prašoma 1 862 100 Eur paramos suma.

Miškams padarytos žalos prevencija ir atlyginimas
Pagal veiklos sritį remiamas miškų priešgaisrinės apsaugos infrastruktūros kūrimas, miškų gaisrų stebėsenos ir pranešimo apie juos įrangos diegimas ir gerinimas, stichinės nelaimės pažeisto miško atkūrimas.

Dėl paramos galėjo kreiptis privačių ir valstybinių miškų valdytojai. Šiam paraiškų rinkimo etapui buvo skirta 2 124 279 Eur paramos lėšų. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) teritoriniams skyriams buvo pateikta 17 paraiškų, kuriose prašoma 344 061 Eur projektams finansuoti.

Investicijos į miškininkystės technologijas

Veiklos srities paramos lėšomis finansuojamas miškų ūkio modernizavimas, miško kirtimo, apvaliosios medienos ir medienos biokuro ruošos technologijų diegimas, paslaugų miškų sektoriuje teikimas, minkštųjų lapuočių iki 20 metų amžiaus jaunuolynų ir krūmynų pertvarkymas.

Paraiškas investicijoms į miškininkystės technologijas galėjo teikti privačių miškų valdytojai, savivaldybės ir labai mažos bei mažos įmonės.

Šiam paraiškų rinkimo etapui buvo skirta 3 498 239 Eur paramos lėšų. Per du paraiškų rinkimo mėnesius NMA teritoriniams skyriams buvo pateikta 30 paraiškų, kuriose prašoma 1 268 065 Eur projektams finansuoti.

NMA inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Valstybiniams miškams – dar daugiau teisinės apsaugos

  Seimas nuo vasario 1 dienos nutarė įtraukti naujai kuriamą valstybės įmonę Valstybinių miškų urėdija į strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių sąrašą. Tokios įmonės yra apsaugotos nuo privatizavimo – jos gali būti pertvarkytos į akcines bendroves ar reorganizuotos tik priėmus atitinkamą įstatymą.

 • Keturiose savivaldybėse padidinti valstybinių miškų plotai

  Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui patikslinti 13 savivaldybių valstybinės reikšmės miškų plotus ir jų ribas. Ištaisius šių miškų inventorizacijos klaidas, įvertinus įgyvendinamus valstybei svarbius projektus bei atsižvelgus į kitas aplinkybes, keturioms savivaldybėms miškų plotai padidėjo apie 3 tūkst. ha.

 • Talkininkai kviečiami į Nacionalinį miškasodį

  Balandžio 8 dieną Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos kviečia visus miškui neabejingus piliečius, kolektyvus, organizacijas, įmones į visuotinę miško sodinimo talką – Nacionalinį miškasodį. Šitaip prasmingai pažymėti pavasario pradžią bus galima visose VĮ miškų urėdijose.

 • Urėdijoms perduota dar 505 ha valstybinės miško žemės

  Vyriausybė nutarė 505 ha laisvos valstybinės miško žemės perduoti patikėjimo teise valdyti Šiaulių, Radviliškio ir Tytuvėnų miškų urėdijoms, kad jos galėtų veisti naujus miškus ir vykdyti kompleksinę miškų ūkio veiklą.

 • Dvi savaites šalies miškai buvo tarsi po padidinamuoju stiklu

  Baigėsi dvi savaites trukusi gamtosauginė akcija „Miškas 2016". Pagrindinis jos tikslas – užkirsti kelią neteisėtam miško ir eglučių kirtimui. Akcijos metu šalies žaliasis turtas buvo tarsi po padidinamuoju stiklu.

 • Dvi savaites miškai – po padidinamuoju stiklu

  Gruodžio 8 dieną šalyje prasidės gamtosauginė akcija „Miškas 2016". Valstybinės miškų tarnybos, Generalinės miškų urėdijos ir visų miškų urėdijų pareigūnai itin atidžiai tikrins kirtimus, patruliuos miško ir vietinės reikšmės keliuose, stabdys medieną ir kalėdines eglutes gabenančias transporto priemones.

 • Ugniagesiai gelbėtojai skambina pavojaus varpais

  Ugniagesiai gelbėtojai įspėja šalies gyventojus: dėl nusistovėjusių karštų ir sausų orų pastaruoju metu šalies miškuose didėja gaisrų pavojus. Šių metų birželio 1 dienos duomenimis, ketvirta miškų gaisringumo klasė yra apėmusi Panevėžio, Anykščių, Kupiškio, Rokiškio, Utenos, Švenčionėlių, Kauno, Valkininkų, Šalčininkų ir Varėnos miškų urėdijas.

 • Ūkininkai ir verslininkai susikibo dėl pievų

  Utenos rajone esančios Kuktiškių seniūnijos ūkininkai Rolandas ir Jonas „Utenos dienai" pasakojo, kad bendrovė „Šilo kelias", veždama medieną iš miško, išvažinėjo jų laukus. Nuvykę žurnalistai iš tiesų rado vieškelį, besidriekiantį per pievas, kur, pasak ūkininkų, kelio niekada nėra buvę.

 • Lietuvos miškuose padaugėjo elninių žvėrių

  Aplinkos ministerijos pastangos siekiant apsaugoti laukinės gyvūnijos išteklius, baudų ir žalų padidinimas, sustiprinta medžioklės plotų naudotojų kontrolė neliko bevaisės.

 • Prasidėję kirtimai kariniuose poligonuose numatyti miškotvarkos projektuose

  Prasidėję kirtimai karinio poligono Pabradės miškuose, kuriuos prižiūri ir tvarko Nemenčinės bei Švenčionėlių miškų urėdijos, – jokia staigmena. Šie kirtimai (244 ha) yra numatyti aplinkos ministro patvirtintuose miškotvarkos projektuose ir planuojami Vyriausybės nutarimu Lietuvos kariuomenės poligonams priskirtose teritorijose esančiuose miškuose tam, kad jie atitiktų strateginius krašto apsaugos poreikius. Šiose teritorijose nuo 2014 m. šešioms miškų urėdijoms pavesta vykdyti ūkinę veiklą, taip pat ir kirtimus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5388
Vakar apsilankė:6411
Šią savaitę apsilankė:37456
Šį mėnesį apsilankė:120082
Viso (nuo 2015-02-16):7484480
Šiuo metu naršo:
77
2018-02-17