ĮvairenybėsDarbą pradėjo nauja Valstybinės ligonių kasos vadovė J. Sabalienė
2017 spalio 10, Antradienis 09:50

Darbą pradėjo nauja Valstybinės ligonių kasos vadovė J. Sabalienė

Darbą pradėjo nauja Valstybinės ligonių kasos vadovė J. Sabalienė

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu nuo spalio 10 dienos ketverių metų kadencijai vadovauti Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) paskirta Jūratė Sabalienė. Iki šiol J. Sabalienė dirbo VLK Tarptautinių reikalų skyriaus vedėja.

Po rugsėjo 7-ąją įvykusio konkurso VLK vadovo pareigoms užimti Sveikatos apsaugos ministerija (pagal galiojančią tvarką), siekdama įvertinti pretendentės patikimumą, kreipėsi į atitinkamas tarnybas. Gavus reikiamą šių tarnybų informaciją, J. Sabalienė buvo paskirta eiti VLK vadovės pareigas.

„Šios pareigos man reiškia didelę atsakomybę pateisinti visuomenės lūkesčius, kad kiekvienas apdraustasis privalomuoju sveikatos draudimu laiku gautų reikalingas sveikatos priežiūros paslaugas nemokamai. Ligonių kasų misija – būti sveikųjų ir sergančiųjų garantu. Aš tai suprantu kaip ligonių kasų pareigą užtikrinti, kad mūsų apdraustieji galėtų pasinaudoti savo teise į sveikatos priežiūrą, susirgę – nenukentėtų finansiškai, o gydymo įstaigos gautų atitinkamą atlygį už kokybiškas ir laiku suteiktas paslaugas. Atsižvelgiant į tai, kad sveikatos priežiūros paslaugų poreikis auga dėl sparčiai senstančios mūsų visuomenės, dėl nesuvaldytos emigracijos srautų, kai iš Lietuvos išvyksta nemažai jaunų, darbingo amžiaus žmonių, ligonių kasos turi skirti ypatingą dėmesį tiek sveikatos priežiūrai finansuoti reikalingų pajamų surinkimui stiprinti, tiek efektyviam šių lėšų panaudojimui", – įsitikinusi naujoji VLK direktorė J. Sabalienė.

Pasak VLK vadovės, būtina išsaugoti sveikatos sistemos tvarumą ir kartu garantuoti nemokamą sveikatos priežiūrą, kad nedidėtų finansinė našta gyventojams, įsigyjant vaistus ar gydantis. „Tokius didžiulius iššūkius galima įveikti tik glaudžiai bendradarbiaujant visiems sveikatos sistemos dalyviams – sveikatos politikams, sveikatos politiką įgyvendinančioms institucijoms, pacientams, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams ir kt. Tik sutelkus jėgas galima įveikti iššūkius", – teigia J. Sabalienė.

VLK direktorė yra dirbusi sveikatos apsaugos viceministre, VLK Tarptautinių reikalų skyriaus vedėja, vyriausiąja patarėja Šiaurinės dimensijos partnerystės visuomenės sveikatos ir socialinės gerovės sekretoriate, Organizacinio ir Ekspertizės skyriaus vedėja Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje, gydytoja echoskopuotoja Ukmergės ir Vilniaus Antakalnio universitetinėje ligoninėse.

J. Sabalienė yra Lietuvos sveikatos mokslų universitete įgijusi biomedicinos srities medicinos gydytojo išsilavinimą (bakalauro ir magistro laipsnius) ir sveikatos priežiūros įstaigų valdymo ir administravimo magistro laipsnį bei teisės magistro laipsnį M. Riomerio universitete.

VLK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prasidėjo ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymas

  Prasidėjo teritorinių ligonių kasų (TLK) ir gydymo įstaigų, vaistinių bei optikos paslaugas teikiančių įstaigų sutarčių sudarymas. Su minėtomis įstaigomis jau derinami TLK parengti sutarčių projektai, sprendžiami dėl jų kylantys klausimai. Abiem pusėms baigus derinti minėtus projektus, pasirašomos sutartys.

 • Ligonių kasos: kur kreiptis nemokamos emocinės pagalbos?

  Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti pacientai turi galimybę atskirai pasirinkti ne tik šeimos gydytojo paslaugas teikiančią įstaigą, bet ir psichikos sveikatos centrą, sudariusį sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK). Tad žmonėms, kuriems reikalinga emocinė pagalba, jos reikėtų ieškoti ne tik telefonu, internetu, bet ir atvykus pas psichikos sveikatos specialistus.

 • Kviečia mokinius dalyvauti viktorinoje

  Spalio 2–15 dienomis Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) vėl skelbia viktoriną, skirtą mokiniams, ir kviečia joje dalyvauti Panevėžio TLK veiklos zonos (Panevėžio, Pasvalio, Biržų, Kupiškio, Rokiškio, Utenos, Visagino, Ignalinos, Anykščių, Molėtų ir Zarasų miestų bei rajonų) 9–11 klasių (1–3 gimnazijų klasių) mokinius. Viktorinoje kviečiami dalyvauti ir profesinio mokymo įstaigų mokiniai, besimokantys pagal 9–11 klasių pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

 • Ligonių kasos: kas žinotina sugrįžtantiems lietuvių emigrantams?

  Nors emigruojančiųjų iš Lietuvos daugėja, tačiau nemažai žmonių ir sugrįžta. Ką verta žinoti apie privalomąjį sveikatos draudimą sugrįžtantiems gyventi į Lietuvą? Kaip laiku pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir gauti teisę į apdraustiesiems teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas?

 • STT Viešųjų ryšių skyriaus vadovės pareigas eis Renata Saulytė

  Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Viešųjų ryšių skyriaus viršininke paskirta Renata Saulytė. Trečiadienį ji davė pareigūno priesaiką.
  Nuo šiol naujoji STT Viešųjų ryšių skyriaus vadovė bus atsakinga už tarnybos išorinę ir vidinę komunikaciją, STT atstovavimą žiniasklaidai, tarnybos įvaizdžio ir reputacijos visuomenėje formavimą bei antikorupcinio visuomenės švietimo ir informavimo įgyvendinimą.

 • Sergantys priklausomybės ligomis vangiai naudojasi galimybe gydytis

  ​Nepaisant to, kad kasmet Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis už paslaugas priklausomybės ligoms gydyti sumokamos didžiulė pinigų suma, sergantys žmonės vis dar gana vangiai naudojasi galimybe pasveikti. Todėl Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina priklausomybės ligomis sergančiuosius pasinaudoti pagalba ir nemokamai gauti gydymo paslaugas, kurios esant tokiai situacijai – išties labai reikalingos.

 • Ligoninių vadovai galėjo palyginti, kaip nevienodai teikia paslaugas

  Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) šią savaitę surengė savo veiklos zonos – Panevėžio ir Utenos apskričių – ligoninių vadovų pasitarimą, kuriame pristatė šių ir kitų gydymo įstaigų nuo praėjusių metų liepos 1 dienos iki 2015 metų birželio 30 dienos teiktų paslaugų ypatumus, taip pat kalbėjo apie paslaugų kodavimą.

 • Panevėžio ir Utenos miestų autobusuose – žinutė pacientams

  Nuo šių metų spalio 1 dienos Panevėžio ir Utenos miestų maršrutinių autobusų rankenų laikikliuose pradėta vežioti informacija, skatinanti gyventojų sąmoningumą: įvairiais maršrutais važinėjantys aštuoni Panevėžio ir penki Utenos autobusų parko autobusai vežioja šiuose laikikliuose skrajutes, kurios ragina pacientus nemokėti antrąkart už tai, už ką sumokėjo ligonių kasos: „Jūsų prašo mokėti papildomai? Būtinai paklauskite gydymo įstaigoje, kodėl reikia mokėti".

 • Ligonių kasai – įvertinimas už profesionalų pristatymą ir stendo informatyvumą

  Trečiąkart tarptautinėje parodoje „Expo Aukštaitija" dalyvavusi Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) prie savo stendo šįmet sulaukė ne ką mažiau lankytojų nei pernai. Rugsėjo 25–27 dienomis vykusiame renginyje, kuriame, tikėtina, apsilankė per 30 tūkst. panevėžiečių ir miesto svečių, dažnas parodos lankytojas stabteldavo pasidomėti apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, gydymąsi užsienyje, privalomojo sveikatos draudimo įmokas, dantų protezavimą, galimybes dalyvauti prevencijos programose ir kt.

 • Pacientai bus kviečiami aktyviau tirtis dėl vėžio

  Nuo šiol gydymo įstaigoms ir jose dirbantiems medikams bus paprasčiau kviesti 50–74 metų pacientus nemokamai tirtis dėl storosios žarnos vėžio. Žmonės bus kviečiami atvykti telefono skambučiais, elektroniniais laiškais, paštu siunčiamais laiškais ir kitomis gydymo įstaigos pasirinktinomis jai patogiomis priemonėmis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2530
Vakar apsilankė:10934
Šią savaitę apsilankė:55203
Šį mėnesį apsilankė:202341
Viso (nuo 2015-02-16):7767955
Šiuo metu naršo:
112
2018-03-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!