ĮvairenybėsRenovacija uteniškių akimis: už ar prieš?
2017 spalio 10, Antradienis 08:50

Renovacija uteniškių akimis: už ar prieš?

Renovacija uteniškių akimis: už ar prieš?

Apie Lietuvoje vykdomą daugiabučių renovaciją rašome nuolat. Kalbinome VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros specialistus, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir Utenos regiono savivaldybių atstovus, atsakingus už renovaciją. Ne viename straipsnyje apie investicinių planų rengimą, techninę priežiūrą bei medžiagas pasisakė daugiabučius administruojančių įmonių atstovai. Apie atliekamus darbus kalbėjo ne vieną daugiabutį modernizavusių įmonių vadovai ir inžinieriai. Atėjo laikas paklausti, ką galvoja gyventojai, kurie po įgyvendintų darbų daugiabutyje jau gyvena vieną ar kelias žiemas. Turime pripažinti, kad tikėjomės įvairiausių atsakymų, tačiau visi kalbinti respondentai vardijo vien tik renovacijos privalumus. Taigi ką uteniškiai mano apie renovaciją?

Stasė, Aušros g. 69
Iš tiesų buvau nusiteikusi prieš renovaciją ir balsavau prieš. Tačiau mūsų namas balsų dauguma nubalsavo teigiamai ir namo modernizacija buvo įgyvendinta. Dabar džiaugiuosi, nes gyvenu penktame aukšte, anksčiau žiemą būdavo šalta, nors butas yra vidinis. Po renovacijos viskas pasikeitė, manau, dėl to, kad buvo sutvarkytas ir apšiltintas stogas. Jau praėjusią žiemą bute buvo šilta ir jauku. Šildymo kaina taip pat sumažėjo, tiesa, reikia mokėti paskolą už renovaciją.

Rima, Aušros g. 97
Gyvenu pirmame aukšte ir aš iškart sutikau, kad būtų atliekama renovacija mūsų name. Po jos – vien tik pliusai. Gali visi atvažiuoti ir pažiūrėti, kaip viskas tvarkingai atrodo. Pakeistos rūsio ir laiptinės durys, sudėtos telefonspynės, yra suoliukai prie namo prisėsti ir sutvarkyti takeliai, tik ta šėma spalva. Žinot, kaip sako: „Šėmas jautis dangų raižo.“ Iš kitos pusės dėl spalvos ginčytis galima iki begalybės, vieniems ji graži, kitiems – nelabai. Pamenu, buvo iškabintos nuotraukos, kaip namas atrodys po renovacijos, tik niekas nekreipė dėmesio. Nors gyvenu pirmame aukšte, visą žiemą temperatūra buvo 21 laipsnis. Ant kiekvieno radiatoriaus yra reguliatoriai, bet aš nieko nesukiojau, kaip nustatyta, man taip yra gerai.

Marytė, Aušros g. 97
Aš renovacijai iškart pritariau. Gyvenu dviejų kambarių bute ir esu pensininkė, taigi man už renovaciją visai nereikia mokėti. Tiesiog vienąkart per metus nueinu į savivaldybę ir susitvarkau visus dokumentus. Už šildymą ir karštą vandenį dabar mokėti reikia mažiau, butas šiltas, o namas pagražėjęs ir malonu grįžti namo.

Audronė, J. Basanavičiaus g. 100
Aš gyvenu kampiniame bute ir žiemos metu net per atstumą jausdavosi šaltis nuo sienos. Po renovacijos viskas pasikeitė. Dabar nuo sienos nesijaučia jokio šalčio. Nors radiatoriai atrodo vos drungni, kambariuose šilta ir jauku. Taigi anksčiau mokėdavome daug už šildymą, o dabar geriau – mokam mažiau ir dengiame paskolą už renovaciją.

Roma, J. Basanavičiaus g. 100
Mes renovacijai pritarėme ir esame patenkinti. Anksčiau bute būdavo šalta, mokėdavome už šildymą daug, o dabar atvirkščiai – šilčiau ir mokame mažesnius mokesčius už šildymą. Mano nuomone, balkonai gerai įrengti ir jokių pretenzijų statybininkams bent kol kas neturime. Anksčiau šis namas atrodė išties apgailėtinai – kaip bendrabutis. Dabar vaizdas pasikeitė ne tik iš lauko – namas vizualiai atrodo gražiai, sutvarkyti šaligatviai, bet ir viduje, nes mes papildomai susitvarkėme laiptines, susidėjome naujas pašto dėžutes. Tiesiog visa gyvenimo kokybė po renovacijos pasikeitė į gerąją pusę.

Egidijus, J. Basanavičiaus g. 100
Mes renovacijai irgi pritarėme – žmona pasirašė. Nors ir kukliai, bet papildomai susitvarkėme laiptines. Iš esmės viskas gerai bute – ir šilčiau, ir mokesčiai mažesni už šildymą bei karštą vandenį. Tiesa, reikia mokėti paskolą už renovaciją, bet juk niekas nieko už dyką neduoda.

Parengė Vytautas AUKŠTAITIS

 

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Renovacijos naujienos – projektavimo ir rangos darbai bus perkami atskirai

  Ir anksčiau projektavimo bei rangos darbus daugiabučių namų administratoriai ir namų bendrijos galėjo pirkti atskirai, tačiau tai buvo daugiau pavieniai atvejai. 2017 metais paskelbus naują kvietimą teikti paraiškas pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą projektavimo paslaugos ir rangos darbai turi būti perkami atskirai.

 • Renovacijos kokybė: ką turi žinoti gyventojai?

  Pirmaisiais renovacijos metais apie daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) kokybę buvo įvairiausių nuomonių. Vieniems gyventojams su rangovais didelių nesklandumų nekildavo, o kiti nuolatos linksniuodavo vienus ar kitus trūkumus. Dabar daug kas pasikeitė. Aiškiau reglamentuotos naudotinos kokybiškos medžiagos, atliekamų darbų technologijos bei techniniai projektai. Rangovai ir renovacijos užsakovai įgijo daugiau patirties, o modernizaciją prižiūri VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) bei Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie LR aplinkos ministerijos (VTPSI).

 • Paraiškų teikimas renovacijai Utenos regione iki paskutinės minutės

  Vasario 1 d. baigėsi paraiškų teikimas pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Tris mėnesius trukusiam kvietimui įgyvendinti numatyta bendrų investicijų apie 150 mln. eurų (valstybės parama – 50 mln. eurų), taigi bus renovuota apie 500 daugiabučių. Apie renovaciją pagal naująjį kvietimą kalbėjomės su VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros specialiste Regina Šilinskiene.

 • Renovacijos penkmetis! Kaip keitėsi skaičiai, kokybė ir gyventojų pasitikėjimas

  2013 metais Lietuvos Respublikos Vyriausybė vienu iš strateginių tikslų išsikėlė renovacijos masto didinimą. Dabartinė Vyriausybė Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (toliau – Programa) taip pat mato kaip prioritetinę. Renovacijos tempai matomi kiekviename mieste, darbų kokybė itin pagerėjusi, o gyventojų atsiliepimai apie renovaciją teigiami.

 • Sėkminga renovacija neatsiejama nuo kokybiškos priežiūros

  Namo statyba prasideda nuo jo projekto paruošimo ir suderinimo su prižiūrinčiomis institucijomis. Viskas taip pat ir su daugiabučių namų renovacija. Per namo administratoriaus organizuotą susirinkimą gyventojams pritarus ruošiamas namo investicinis planas (IP), kuriame preliminariai apskaičiuojami medžiagų bei darbų kiekiai ir renovacijos kaina. IP rengėjai planus ruošia bendradarbiaudami su daugiabučių namų administratoriais, atsižvelgdami į gyventojų poreikius bei pastabas. Kaip žinoti, ar IP paruoštas kokybiškai? Apie tai kalbėjomės su jų ruošimą prižiūrinčios VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) Projektų įgyvendinimo kokybės priežiūros skyriaus vedėju Edvardu Petrausku.

 • Daugiabučių renovavimo lyderis – Zarasų rajonas

  Būsto energijos taupymo agentūros, administruojančios daugiabučių namų atnaujinimo programą, duomenimis, šiuo metu šalyje renovuojami 483 seni daugiabučiai. Daugiausia – didžiuosiuose šalies miestuose. Vilniuje atnaujinami 52 daugiabučiai, Klaipėdoje – 40, Kaune – 36.

 • Renovacijos procesų tobulinimas ir naujovės

  Lietuvos miestai ir miesteliai vis gražėja, atnaujintų (modernizuotų) daugiabučių vis daugėja, o tokių namų gyventojai pasakoja apie mažas sumas, kurias išleidžia už šildymą. Tačiau visai kitokia dar nerenovuotų namų gyventojų situacija. Daugeliu atvejų pasireiškia sveikas pavydas bei noras sekti kaimynų pėdomis. Norint tai daryti visų pirma reikia išsiaiškinti, kuriuo keliu teks eiti. Neseniai atsirado tam tikrų pasikeitimų ir naujovių, susijusių su investicijų planų (IP) rengimu. Apie pasikeitimus ir naujoves kalbėjome su Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento Būsto skyriaus vedėju Ramūnu Šveikausku.

 • Renovacija Molėtuose: beveik pusė miesto modernizuota

  Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimas Utenos regione išsiskiria visoje Lietuvoje tuo, kad čia labai intensyviai renovuojami daugiabučiai namai. Prie to gerokai prisideda ir Molėtai, kur ypač didelis savivaldybės dėmesys, renovaciją administruojančių institucijų darbas ir gyventojų pasitikėjimas lemia, kad jau netrukus bus atnaujinta pusė miesto. Ir čia Molėtai nesustoja – planuoja renovuoti dar daugiau namų.

 • Renovacijos naujienos Utenoje – planuojamas pirmasis inovatyvus daugiabutis

  Daugiabučiai namai, statyti iki 1993 m. pagal tuo metu galiojusius statybos arba kitus techninius normatyvus, buvo statomi neskaičiuojant, kiek jie suvartos šilumos energijos, nebuvo siekiama užtikrinti mažiausių įmanomų šilumos nuostolių. Tokie namai dabar atitinka E, F, kartais tik G (mažiausią įmanomą) energinio naudingumo klasę. Ši klasė parodo, kiek namas yra neefektyvus. Todėl pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (toliau – Programa) sėkmingai įgyvendinta daugiabučio renovacija laikoma tada, kai namas po renovacijos pasiekia C arba aukštesnę energinę klasę. Utenos regione visi renovuoti daugiabučiai atitinka C arba B klasę, tačiau Taikos g. 27 namo gyventojai Utenoje bus pirmieji, kurie po modernizacijos gaus A klasės sertifikatus.

 • Neįtikėtinas renovacijos proveržis Zarasuose

  Daugiabučių renovacija yra vienas iš šios Vyriausybės prioritetų. Atnaujinti daugiabučiai ne tik puošia miestą, suteikia patogesnes gyvenimo sąlygas gyventojams, bet ir prisideda prie šiltnamio efekto mažinimo. Tačiau yra miestų, kurie į renovaciją žiūri skeptiškai, o štai kiti – su didžiuliu entuziazmu. Šį kartą – apie proveržį Zarasuose, kur jau netrukus bus renovuota beveik pusė visų miesto daugiabučių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1548
Vakar apsilankė:7898
Šią savaitę apsilankė:57784
Šį mėnesį apsilankė:142227
Viso (nuo 2015-02-16):7707841
Šiuo metu naršo:
66
2018-03-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!