ĮvairenybėsRenovacija uteniškių akimis: už ar prieš?
2017 spalio 10, Antradienis 08:50

Renovacija uteniškių akimis: už ar prieš?

Renovacija uteniškių akimis: už ar prieš?

Apie Lietuvoje vykdomą daugiabučių renovaciją rašome nuolat. Kalbinome VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros specialistus, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir Utenos regiono savivaldybių atstovus, atsakingus už renovaciją. Ne viename straipsnyje apie investicinių planų rengimą, techninę priežiūrą bei medžiagas pasisakė daugiabučius administruojančių įmonių atstovai. Apie atliekamus darbus kalbėjo ne vieną daugiabutį modernizavusių įmonių vadovai ir inžinieriai. Atėjo laikas paklausti, ką galvoja gyventojai, kurie po įgyvendintų darbų daugiabutyje jau gyvena vieną ar kelias žiemas. Turime pripažinti, kad tikėjomės įvairiausių atsakymų, tačiau visi kalbinti respondentai vardijo vien tik renovacijos privalumus. Taigi ką uteniškiai mano apie renovaciją?

Stasė, Aušros g. 69
Iš tiesų buvau nusiteikusi prieš renovaciją ir balsavau prieš. Tačiau mūsų namas balsų dauguma nubalsavo teigiamai ir namo modernizacija buvo įgyvendinta. Dabar džiaugiuosi, nes gyvenu penktame aukšte, anksčiau žiemą būdavo šalta, nors butas yra vidinis. Po renovacijos viskas pasikeitė, manau, dėl to, kad buvo sutvarkytas ir apšiltintas stogas. Jau praėjusią žiemą bute buvo šilta ir jauku. Šildymo kaina taip pat sumažėjo, tiesa, reikia mokėti paskolą už renovaciją.

Rima, Aušros g. 97
Gyvenu pirmame aukšte ir aš iškart sutikau, kad būtų atliekama renovacija mūsų name. Po jos – vien tik pliusai. Gali visi atvažiuoti ir pažiūrėti, kaip viskas tvarkingai atrodo. Pakeistos rūsio ir laiptinės durys, sudėtos telefonspynės, yra suoliukai prie namo prisėsti ir sutvarkyti takeliai, tik ta šėma spalva. Žinot, kaip sako: „Šėmas jautis dangų raižo.“ Iš kitos pusės dėl spalvos ginčytis galima iki begalybės, vieniems ji graži, kitiems – nelabai. Pamenu, buvo iškabintos nuotraukos, kaip namas atrodys po renovacijos, tik niekas nekreipė dėmesio. Nors gyvenu pirmame aukšte, visą žiemą temperatūra buvo 21 laipsnis. Ant kiekvieno radiatoriaus yra reguliatoriai, bet aš nieko nesukiojau, kaip nustatyta, man taip yra gerai.

Marytė, Aušros g. 97
Aš renovacijai iškart pritariau. Gyvenu dviejų kambarių bute ir esu pensininkė, taigi man už renovaciją visai nereikia mokėti. Tiesiog vienąkart per metus nueinu į savivaldybę ir susitvarkau visus dokumentus. Už šildymą ir karštą vandenį dabar mokėti reikia mažiau, butas šiltas, o namas pagražėjęs ir malonu grįžti namo.

Audronė, J. Basanavičiaus g. 100
Aš gyvenu kampiniame bute ir žiemos metu net per atstumą jausdavosi šaltis nuo sienos. Po renovacijos viskas pasikeitė. Dabar nuo sienos nesijaučia jokio šalčio. Nors radiatoriai atrodo vos drungni, kambariuose šilta ir jauku. Taigi anksčiau mokėdavome daug už šildymą, o dabar geriau – mokam mažiau ir dengiame paskolą už renovaciją.

Roma, J. Basanavičiaus g. 100
Mes renovacijai pritarėme ir esame patenkinti. Anksčiau bute būdavo šalta, mokėdavome už šildymą daug, o dabar atvirkščiai – šilčiau ir mokame mažesnius mokesčius už šildymą. Mano nuomone, balkonai gerai įrengti ir jokių pretenzijų statybininkams bent kol kas neturime. Anksčiau šis namas atrodė išties apgailėtinai – kaip bendrabutis. Dabar vaizdas pasikeitė ne tik iš lauko – namas vizualiai atrodo gražiai, sutvarkyti šaligatviai, bet ir viduje, nes mes papildomai susitvarkėme laiptines, susidėjome naujas pašto dėžutes. Tiesiog visa gyvenimo kokybė po renovacijos pasikeitė į gerąją pusę.

Egidijus, J. Basanavičiaus g. 100
Mes renovacijai irgi pritarėme – žmona pasirašė. Nors ir kukliai, bet papildomai susitvarkėme laiptines. Iš esmės viskas gerai bute – ir šilčiau, ir mokesčiai mažesni už šildymą bei karštą vandenį. Tiesa, reikia mokėti paskolą už renovaciją, bet juk niekas nieko už dyką neduoda.

Parengė Vytautas AUKŠTAITIS

 

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Renovacijos priemonės – ne tik energijos taupymui, bet ir grožiui

  Prieš atliekant daugiabučio renovaciją, butų savininkai turėtų gerai apsvarstyti, kokius atnaujinimo darbus norėtų ir turėtų atlikti, nes dažnai jau po laiko suprantama, kad renovacija – tai ne tik apšiltintos ir naujai nudažytos sienos, pakeisti langai bei perdengtas stogas. Renkantis vertėtų pasvarstyti apie estetiką ir patogumą.

 • Svarbus žingsnis – modernizuoto daugiabučio pridavimas

  Daugiabučio atnaujinimo užbaigimas ir atliktų darbų patikrinimas yra ne ką mažiau svarbus etapas nei paties projekto parengimas. Jei randama trūkumų ar statybos klaidų – renovacijos procesas negali būti baigiamas, statybos užbaigimo aktas pasirašomas tik tada, kai visos problemos yra išsprendžiamos. Apie tai, kaip vyksta daugiabučio namo modernizacijos pabaiga, ir kokios dažniausiai pasitaikančios klaidos, dėl kurių nepriduodami atnaujinami (modernizuojami) daugiabučiai, pasakojo Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Ramūnas Šablauskas.

 • Renovuojamo daugiabučio spalva – miesto įvaizdžio dalis

  Vis daugiau pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (toliau – Programa) renovuojant daugiabučius miesto kvartalai spalvinasi naujomis, šviežiomis spalvomis. Kad neiškristų iš konteksto, spalvas parenka ne tik inžinieriai, rengiantys techninį projektą, jos derinamos ir su miesto įvaizdžiu. Taigi, projektų rengėjai ir renovacijos proceso administratoriai bendradarbiauja ir su savivaldybių atstovais, o spalvinė gama numatoma ilgalaikiuose strateginiuose miesto įvaizdžio planuose.

 • Reali daugiabučio renovacija – Vaižganto g. 8, Utenoje

  Praktiškai visuose miestuose pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (Programa) atnaujinama vis daugiau namų. Rezultatai akivaizdūs: sumažėjusios kainos už šildymą ir karšto vandens paruošimą, pagerėjusios gyventojų gyvenimo sąlygos, namai vizualiai pasikeitę ir traukiantys praeivių akį. Vienas svarbiausių sėkmingos Programos rodiklių – pakitusi žmonių nuomonė apie renovaciją. Daugelis apklaustųjų Utenoje džiaugėsi gaunama nauda. Tačiau svarstantiems apie savo daugiabučio renovaciją iškyla daug klausimų, kaip ir nuo ko viską pradėti. Todėl pristatome realų pavyzdį, kaip bus modernizuotas daugiabutis namas Vaižganto g. 8, Utenoje.

 • Valstybės paramos sutarčių pasirašymas – žalia šviesa tolesniam renovacijos vykdymui

  VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA), baigusi vertinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą daugiabučiams namams atnaujinti gautas paraiškas, pradeda valstybės paramos teikimo sutarčių pasirašymą. Sutartys išsiųstos renovuojamų daugiabučių namų administratoriams, kurie per 30 dienų turės jas pasirašyti. Pasirašius sutartis administratoriai galės pradėti tolimesnius veiksmus projektams įgyvendinti – finansuotojų paiešką, projektavimo darbų bei rangos darbų pirkimą ir t. t. Tai – naujovė, kuri atsirado tik vykdant paskutinį kvietimą, nes anksčiau projektas ir rangos darbai paprastai būdavo perkami kartu.

 • Kainynas padės susidėlioti renovacijos išlaidas ir darbus

  Kalbėti apie pinigus visada įdomu. Iš tiesų, daugelį besirengiančiųjų renovuoti būstą neramina išlaidos, kurių gali prireikti norint atnaujinti (modernizuoti) daugiabutį namą. Susiskaičiuoti investicijų poreikį padeda pastatų atnaujinimo (modernizavimo) darbų skaičiuojamųjų kainų rekomendacijos. Pristatome šį leidinį ir aiškinamės, kokie pokyčiai jame atsispindi, lyginant su ankstesniu, bei kokias kainų tendencijas galima prognozuoti ateityje.

 • Renovacija šiais metais – tikslai ir iššūkiai

  Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa (toliau – Programa) nežada mažinti tempų. Atnaujinus beveik 2 000 namų patirties įgavo daugiabučių namų administratoriai, projektuotojai bei rangovai. Kokybės priežiūros, viešųjų pirkimų bei kiti procesai nuolat tobulinami, gyventojų pasitikėjimas renovacija nuolatos auga ir tai užtikrina stabilų visos Programos įgyvendinimą.

 • Renovacijos naujienos – daugiausia daugiabučių bus atnaujinama kvartalais

  Paraiškų teikimas pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą baigėsi šių metų vasario 1 dieną. VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) jau baigė vertinti visas pateiktas paraiškas ir paskelbė rezultatus, kiek ir kuriuose miestuose bus renovuojama daugiabučių.

 • Renovuotas daugiabučio namo šilumos punktas užtikrina ženklius sutaupymus

  Kalbėdami apie renovaciją daugelis įsivaizduoja tik apšiltintas daugiabučio namo sienas, pakeistus senus langus ar duris. Ir tai – natūralu, nes kiekvienam yra matoma. Tačiau vienas svarbiausių sėkmingos renovacijos aspektų yra šilumos punkto atnaujinimas.

 • Renovacijos naujienos – projektavimo ir rangos darbai bus perkami atskirai

  Ir anksčiau projektavimo bei rangos darbus daugiabučių namų administratoriai ir namų bendrijos galėjo pirkti atskirai, tačiau tai buvo daugiau pavieniai atvejai. 2017 metais paskelbus naują kvietimą teikti paraiškas pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą projektavimo paslaugos ir rangos darbai turi būti perkami atskirai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3728
Vakar apsilankė:11506
Šią savaitę apsilankė:24179
Šį mėnesį apsilankė:180826
Viso (nuo 2015-02-16):8571970
Šiuo metu naršo:
139
2018-06-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!