ĮvairenybėsRenovacija uteniškių akimis: už ar prieš?
2017 spalio 10, Antradienis 08:50

Renovacija uteniškių akimis: už ar prieš?

Renovacija uteniškių akimis: už ar prieš?

Apie Lietuvoje vykdomą daugiabučių renovaciją rašome nuolat. Kalbinome VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros specialistus, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir Utenos regiono savivaldybių atstovus, atsakingus už renovaciją. Ne viename straipsnyje apie investicinių planų rengimą, techninę priežiūrą bei medžiagas pasisakė daugiabučius administruojančių įmonių atstovai. Apie atliekamus darbus kalbėjo ne vieną daugiabutį modernizavusių įmonių vadovai ir inžinieriai. Atėjo laikas paklausti, ką galvoja gyventojai, kurie po įgyvendintų darbų daugiabutyje jau gyvena vieną ar kelias žiemas. Turime pripažinti, kad tikėjomės įvairiausių atsakymų, tačiau visi kalbinti respondentai vardijo vien tik renovacijos privalumus. Taigi ką uteniškiai mano apie renovaciją?

Stasė, Aušros g. 69
Iš tiesų buvau nusiteikusi prieš renovaciją ir balsavau prieš. Tačiau mūsų namas balsų dauguma nubalsavo teigiamai ir namo modernizacija buvo įgyvendinta. Dabar džiaugiuosi, nes gyvenu penktame aukšte, anksčiau žiemą būdavo šalta, nors butas yra vidinis. Po renovacijos viskas pasikeitė, manau, dėl to, kad buvo sutvarkytas ir apšiltintas stogas. Jau praėjusią žiemą bute buvo šilta ir jauku. Šildymo kaina taip pat sumažėjo, tiesa, reikia mokėti paskolą už renovaciją.

Rima, Aušros g. 97
Gyvenu pirmame aukšte ir aš iškart sutikau, kad būtų atliekama renovacija mūsų name. Po jos – vien tik pliusai. Gali visi atvažiuoti ir pažiūrėti, kaip viskas tvarkingai atrodo. Pakeistos rūsio ir laiptinės durys, sudėtos telefonspynės, yra suoliukai prie namo prisėsti ir sutvarkyti takeliai, tik ta šėma spalva. Žinot, kaip sako: „Šėmas jautis dangų raižo.“ Iš kitos pusės dėl spalvos ginčytis galima iki begalybės, vieniems ji graži, kitiems – nelabai. Pamenu, buvo iškabintos nuotraukos, kaip namas atrodys po renovacijos, tik niekas nekreipė dėmesio. Nors gyvenu pirmame aukšte, visą žiemą temperatūra buvo 21 laipsnis. Ant kiekvieno radiatoriaus yra reguliatoriai, bet aš nieko nesukiojau, kaip nustatyta, man taip yra gerai.

Marytė, Aušros g. 97
Aš renovacijai iškart pritariau. Gyvenu dviejų kambarių bute ir esu pensininkė, taigi man už renovaciją visai nereikia mokėti. Tiesiog vienąkart per metus nueinu į savivaldybę ir susitvarkau visus dokumentus. Už šildymą ir karštą vandenį dabar mokėti reikia mažiau, butas šiltas, o namas pagražėjęs ir malonu grįžti namo.

Audronė, J. Basanavičiaus g. 100
Aš gyvenu kampiniame bute ir žiemos metu net per atstumą jausdavosi šaltis nuo sienos. Po renovacijos viskas pasikeitė. Dabar nuo sienos nesijaučia jokio šalčio. Nors radiatoriai atrodo vos drungni, kambariuose šilta ir jauku. Taigi anksčiau mokėdavome daug už šildymą, o dabar geriau – mokam mažiau ir dengiame paskolą už renovaciją.

Roma, J. Basanavičiaus g. 100
Mes renovacijai pritarėme ir esame patenkinti. Anksčiau bute būdavo šalta, mokėdavome už šildymą daug, o dabar atvirkščiai – šilčiau ir mokame mažesnius mokesčius už šildymą. Mano nuomone, balkonai gerai įrengti ir jokių pretenzijų statybininkams bent kol kas neturime. Anksčiau šis namas atrodė išties apgailėtinai – kaip bendrabutis. Dabar vaizdas pasikeitė ne tik iš lauko – namas vizualiai atrodo gražiai, sutvarkyti šaligatviai, bet ir viduje, nes mes papildomai susitvarkėme laiptines, susidėjome naujas pašto dėžutes. Tiesiog visa gyvenimo kokybė po renovacijos pasikeitė į gerąją pusę.

Egidijus, J. Basanavičiaus g. 100
Mes renovacijai irgi pritarėme – žmona pasirašė. Nors ir kukliai, bet papildomai susitvarkėme laiptines. Iš esmės viskas gerai bute – ir šilčiau, ir mokesčiai mažesni už šildymą bei karštą vandenį. Tiesa, reikia mokėti paskolą už renovaciją, bet juk niekas nieko už dyką neduoda.

Parengė Vytautas AUKŠTAITIS

 

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Daugiabučių renovavimo lyderis – Zarasų rajonas

  Būsto energijos taupymo agentūros, administruojančios daugiabučių namų atnaujinimo programą, duomenimis, šiuo metu šalyje renovuojami 483 seni daugiabučiai. Daugiausia – didžiuosiuose šalies miestuose. Vilniuje atnaujinami 52 daugiabučiai, Klaipėdoje – 40, Kaune – 36.

 • Renovacijos procesų tobulinimas ir naujovės

  Lietuvos miestai ir miesteliai vis gražėja, atnaujintų (modernizuotų) daugiabučių vis daugėja, o tokių namų gyventojai pasakoja apie mažas sumas, kurias išleidžia už šildymą. Tačiau visai kitokia dar nerenovuotų namų gyventojų situacija. Daugeliu atvejų pasireiškia sveikas pavydas bei noras sekti kaimynų pėdomis. Norint tai daryti visų pirma reikia išsiaiškinti, kuriuo keliu teks eiti. Neseniai atsirado tam tikrų pasikeitimų ir naujovių, susijusių su investicijų planų (IP) rengimu. Apie pasikeitimus ir naujoves kalbėjome su Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento Būsto skyriaus vedėju Ramūnu Šveikausku.

 • Renovacija Molėtuose: beveik pusė miesto modernizuota

  Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimas Utenos regione išsiskiria visoje Lietuvoje tuo, kad čia labai intensyviai renovuojami daugiabučiai namai. Prie to gerokai prisideda ir Molėtai, kur ypač didelis savivaldybės dėmesys, renovaciją administruojančių institucijų darbas ir gyventojų pasitikėjimas lemia, kad jau netrukus bus atnaujinta pusė miesto. Ir čia Molėtai nesustoja – planuoja renovuoti dar daugiau namų.

 • Renovacijos naujienos Utenoje – planuojamas pirmasis inovatyvus daugiabutis

  Daugiabučiai namai, statyti iki 1993 m. pagal tuo metu galiojusius statybos arba kitus techninius normatyvus, buvo statomi neskaičiuojant, kiek jie suvartos šilumos energijos, nebuvo siekiama užtikrinti mažiausių įmanomų šilumos nuostolių. Tokie namai dabar atitinka E, F, kartais tik G (mažiausią įmanomą) energinio naudingumo klasę. Ši klasė parodo, kiek namas yra neefektyvus. Todėl pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (toliau – Programa) sėkmingai įgyvendinta daugiabučio renovacija laikoma tada, kai namas po renovacijos pasiekia C arba aukštesnę energinę klasę. Utenos regione visi renovuoti daugiabučiai atitinka C arba B klasę, tačiau Taikos g. 27 namo gyventojai Utenoje bus pirmieji, kurie po modernizacijos gaus A klasės sertifikatus.

 • Neįtikėtinas renovacijos proveržis Zarasuose

  Daugiabučių renovacija yra vienas iš šios Vyriausybės prioritetų. Atnaujinti daugiabučiai ne tik puošia miestą, suteikia patogesnes gyvenimo sąlygas gyventojams, bet ir prisideda prie šiltnamio efekto mažinimo. Tačiau yra miestų, kurie į renovaciją žiūri skeptiškai, o štai kiti – su didžiuliu entuziazmu. Šį kartą – apie proveržį Zarasuose, kur jau netrukus bus renovuota beveik pusė visų miesto daugiabučių.

 • Renovacijos pliusai – mažesnės sąskaitos už šildymą

  Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa įgauna pagreitį. Kuo daugiau žmonių įsitikina jos teikiama nauda, tuo daugiau informacijos perduoda kaimynams, kurie taip pat pasiryžta renovacijai. Niekas neįtikina taip, kaip skaičiai popieriuje, t. y. sąskaitos prieš ir po renovacijos, arba vienas šalia kito esančių daugiabučių šilumos ir karšto vandens sunaudojimų skirtumai.

 • Naujas kvietimas renovacijai – kvotų nebelieka

  Daugiabučių namų renovacija Lietuvoje įgyja vis didesnį pagreitį. Pirmaisiais metais buvusį nepasitikėjimą ir neaiškumą keičia sėkmės istorijos. Kaimynai, gyvenantys jau renovuotuose daugiabučiuose, dalijasi savo patirtimi su dar nerenovuotų namų gyventojais. Pastarieji teiraujasi VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) specialistų, daugiabučių administratorių apie galimybes ir sąlygas. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija paskelbė naują, jau ketvirtą kvietimą teikti paraiškas rengti ir įgyvendinti naujus daugiabučių namų modernizacijos projektus. Pagal šį kvietimą Lietuvoje planuojama renovuoti apie 500 daugiabučių. Ko galima tikėtis Utenos regionui,pasakojo BETA specialistė Nijolė Genovaitė Graužinytė.

 • Naujas kvietimas daugiabučiams namams renovuoti

  Per pirmus kvietimus Lietuvoje jau yra renovuota apie 1 800 daugiabučių, daugiau nei 450 daugiabučių nupirkti rangos darbai ir netrukus prie jų atsiras pastoliai, dar per 600 daugiabučių namų gyventojai pritarė investiciniams planams. Skaičiai išties nemaži, tačiau, siekdama įgyvendinti sėkmingai įsibėgėjusį daugiabučių namų renovacijos procesą, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija paskelbė kvietimą teikti paraiškas rengti ir įgyvendinti naujus daugiabučių namų atnaujinimo projektus. Pagal Vyriausybės patvirtintą Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą skirta 150 mln. eurų bendroms investicijoms.

 • Ignalinoje daugiabučių namų renovacija skverbiasi ir į kaimus

  Įgyvendinant Ignalinos rajono energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose pastatuose programą „Ignalinos Enervizija 2“, Ignalinos mieste pradėti atnaujinti dar trys daugiabučiai namai. Pagal minėtą programą bus modernizuoti 24 namai (16 Ignalinoje ir  8 rajone).

 • Laikas renovuoti nuosavą namą. Kada pradėti?

  Kokie ženklai rodo, kad atėjo laikas modernizuoti namą? Pirmas ir pats aiškiausias ženklas – mūsų nepasitenkinimas, kylantis gavus dideles sąskaitas už dujas, elektrą ir šildymą. Jei kaskart žvelgdami į sąskaitas pagalvojame, kad mokame gerokai daugiau nei mūsų kaimynai, gyvenantys panašiame name, vadinasi, laikas pradėti ruoštis namo renovacijai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1819
Vakar apsilankė:8410
Šią savaitę apsilankė:26235
Šį mėnesį apsilankė:125397
Viso (nuo 2015-02-16):7262072
Šiuo metu naršo:
42
2018-01-18