ĮvairenybėsPasaulinės gyvūnijos dienos proga aplankyti beglobiai keturkojai
2017 spalio 06, Penktadienis 10:30

Pasaulinės gyvūnijos dienos proga aplankyti beglobiai keturkojai

Pasaulinės gyvūnijos dienos proga aplankyti beglobiai keturkojai
 • 13 foto

Spalio 4 dieną, Utenoje paminėta šv. Pranciškaus – gyvūnų globėjo diena. Ta proga uteniškiai buvo kviečiami į Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos priežiūros biuro organizuojamą popietę „Nebūk abejingas". Nešini lauktuvėmis, pasikalbėti prie arbatos apie beglobius gyvūnus, atvyko Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai, ugdymo įstaigų sveikatos priežiūros specialistai, Utenos rajono savivaldybės administracijos darbuotojai ir žiniasklaidos atstovai. Utenos rajono gyvūnų globos namų vadovė Jolanta Guobaitė pasidalino Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos istorija ir papasakojo apie veiklas, kurios yra vykdomos vardan beglobių gyvūnų.

Vėliau popietės dalyviai buvo kviečiami aplankyti šiemet jau dešimtmetį atšventusius gyvūnų globos namus ir Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos augintinius. Prie lankytojų tradiciškai su dovanomis beglobiams gyvūnams prisijungė ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, kviesdamas minėti šią dieną pasirūpinant augintinių gerove ir atkreipti dėmesį į opias augintinių problemas. Pasaulinės gyvūnų dienos proga iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšų buvo skirta 110 kg sauso pašaro: šunims 70 kg, katėms 40 kg, 60 vienetų kramtalo bei indas šėrimui. Šv. Pranciškaus – gyvūnų globėjo dieną Utenos gyvūnų globos namus su lauktuvėmis aplankė daugybė svečių iš rajono ugdymo įstaigų, įmonių, bendrovių, sulaukta svečių ir iš kaimyninių miestelių. Utenos rajono gyvūnų globos namų vadovė Jolanta Guobaitė dėkojo visiems, kas remia Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos augintinius ir kviečia užsukti į svečius ir kitomis dienomis.

Apie Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugiją

Utenos gyvūnų globos namai pirmą augintinį priėmė prieš dešimt metų. Ši veikla pradėta kaime, mažame 80 kv. m. namelyje, aplink kurį buvo įrengti keli voljerai. Per septynerius metus ten globą rado penki su puse tūkstančio gyvūnų. Patalpa buvo ankšta, plėstis nebuvo kur. Po kelių metų reikėjo viską remontuoti. Padedant Utenos rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui 2013 m. buvo surastos didelės patalpos Utenoje, pramonės įmonių teritorijos pakraštyje ir beglobiai gyvūnai buvo perkelti į naujus namus. Per pastaruosius trejus metus globota virš trijų tūkstančių gyvūnų. Pradžioje vardan gyvūnų darbavosi virš 20 narių, ilgainiui liko patys ištikimiausi. Visi benamiai gyvūnai yra apžiūrimi veterinarijos gydytojo, jei reikia jiems suteikiama medicininė pagalba. Draugijos tikslas – ginti naminius ir benamius gyvūnus nuo žiauraus elgesio su jais, ieškoti būdų ir priemonių šių gyvūnų gerbūvio užtikrinimui. Draugijos veikla susideda iš benamių gyvūnų globos, kontrolės, benamių gyvūnų surinkimo, gydymo ir švietėjiškų projektų vykdymo. J. Guobaitė pasakojo, kad kasdien globos namuose vyksta kaita, rūpesčių tikrai nemažėja. Gyvūnų globos namuose pastoviai yra globojama apie 200 gyvūnų.

Savanoriauti gyvūnų globos namuose gali kiekvienas, tiek kiek gali ir nori. Vieni savanoriai ateina retsykiais, kiti lankosi nuolat, seka naujienas socialiniame tinklapyje. Savanorių amžius labai skirtingas – nuo mokinių iki senolių. Pagalbininkai dažniausiai vedžioja šuniukus, bendrauja su katėmis, pasisiūlo padėti darbuotojams. Yra ir laikinų gyvūnų globėjų, kurie savo namuose laikinai globoja kačiukus ir šuniukus, tuos, kuriems reikia individualios priežiūros, rūpinasi, kad jie patirtų kuo mažiau streso. Tokių savanorių globėjų be galo trūksta, ypač kai pavasarį ir vasarą pagausėja mažų kačiukų.

Utenos r. savivaldybės administracijos inf. ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje paminėta Tarptautinė žmonių su negalia diena

  Žmonės su negalia visuomet būna užgrūdinti sunkumų, o susibūrusiems draugėn lengviau užmiršti slegiančias problemas, kasdienius rūpesčius. Iš jų daugeliui reikėtų pasimokyti stiprybės, valios ir užsispyrimo – šių gerųjų savybių dažnai pritrūksta kiekvienam iš mūsų. Labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis – neįgalieji – moka puikiai atsipalaiduoti: tą dar kartą įrodė Utenos kultūros centre vykęs renginys, skirtas Tarptautinei žmonių su negalia dienai paminėti. Džiaugdamiesi, kad neliko pamiršti ir buvo pakviesti į šią šventę, Utenos krašto neįgalieji aplankė šurmuliuojančią parodą–mugę ir kartu niūniavo visiems puikiai žinomas dainas, kurias nuotaikingai traukė žmonių su negalia kolektyvai.

 • Utenos rajono gyvūnų globos namų istorija prasidėjo nuo mažo šunelio...

  Utenos rajono gyvūnų globos namų vadovė Jolanta Guobaitė pasidalino Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos istorija ir papasakojo apie veiklas, kurios vykdomos vardan beglobių keturkojų. Gyvūnų globos namai pirmą augintinį priėmė lygiai prieš dešimt metų.

 • Gyventojai labiausiai myli ir dosniausiai remia gyvūnus

  Mūsų apskrities gyventojai labiausiai myli gyvūnus. Utenoje, kaip ir praėjusiais metais, didžiausios gyventojų paramos sulaukė Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija, kurią šiemet pasiekė daugiau nei 20 tūkst. eurų suma.

 • Benamiams gyvūnams aukojama daugiau nei žmonėms?

  Ne pirmus metus mūsų mieste vykstanti Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos inicijuojama rudeninė akcija „Ištiesk mums leteną" sulaukia vis didesnio visuomenės susidomėjimo. Praėjusį savaitgalį keturiose miesto parduotuvėse pirkėjus pasitiko 48 savanoriai iš Krašuonos, Aukštakalnio progimnazijų, Adolfo Šapokos, „Saulės" gimnazijų. Jie ragino paaukoti beglobiams gyvūnėliams – katėms ir šunims.

 • Neišvaizdaus pastato sienoje – margi katinai

  Visai netoli Utenos rajono gyvūnų globos namų esantis nedidelis mūrinis pastatėlis pasidabino margais katinais. Jis tapo kelrodžiu vykstantiems į gyvūnus globojančią įstaigą.

 • Aplankė gyvūnų globos namus

  Kasmet spalio 4-ą minima Pasaulinė gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Tokią dieną stengiamasi įvairiomis akcijomis prisiminti šio iškilaus žmogaus idėjas.

 • Pagauk-Sterilizuok-Paleisk vajus įsisuko ir Utenoje

  Ką tik gimusių šuniukų ar kačiukų pasmerkimas myriop – dažnam lietuviui vis dar yra norma. Rugpjūčio 26 dieną Utenos rajono gyvūnų globos namuose viešėję akcijos „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk" (PSP) savanoriai – veterinarijos gydytojas iš Rumunijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijos studentai ir gyvūnų mylėtoja, buvusio Austrijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona Gudrun Koller, prasmingu projektu siekia mažinti beglobių gyvūnų skaičių humanišku būdu – sterilizacija.

 • Kviečia aplankyti keturkojus

  Spalio 4 dieną švenčiamos šv. Pranciškaus varduvės. Krikščionys laiko šv. Pranciškų gyvūnų globėju, todėl ši diena buvo paskelbta ir Pasauline gyvūnų diena. Jos metu skatinama susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą, gyvūnų teises ir priežiūrą. Pasaulinė gyvūnų diena Utenoje išskirtinai nebus švenčiama, tačiau, pasak Utenos gyvūnų mylėtojų draugijos prezidentės Jolantos Tarnauskienės, Utenos rajono gyvūnų globos namuose, kuriuose šiandien glaudžiasi apie 160 benamių keturkojų gyvūnų, uteniškiai yra visuomet laukiami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1571
Vakar apsilankė:7898
Šią savaitę apsilankė:57807
Šį mėnesį apsilankė:142250
Viso (nuo 2015-02-16):7707864
Šiuo metu naršo:
73
2018-03-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!