Darbdaviai pirmumo teisę teikia pilnamečiams mokiniams
AktualijosDarbdaviai pirmumo teisę teikia pilnamečiams mokiniams
2017 birželio 16, Penktadienis 11:08

Darbdaviai pirmumo teisę teikia pilnamečiams mokiniams

Darbdaviai pirmumo teisę teikia pilnamečiams mokiniams

Mokiniai vasaros atostogas leidžia ne tik poilsiaudami ir bet ir laisvalaikį derindami su laikina galimybe užsidirbti. Tačiau ne visi jaunuoliai turi išsvajotąjį darbą, mat daugelis darbdavių nenori savo įmonėse įdarbinti nepilnamečių.

Paklausta, ar šiais metais mokiniams sunku įsidarbinti mūsų rajono įmonėse ar įstaigose, Utenos teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė Justina Araminaitė–Pelakauskė teigė, jog tai esą priklauso nuo amžiaus, darbinės patirties ir turimų kontaktų. Pasak jos, kai kurie mokiniai darbinės patirties įgyja dirbdami pas tėvus ar gimines įvairios paskirties ūkiuose, todėl tokiais atvejais besirenkantis darbuotojus jiems teikiama pirmumo teisę.
Šiais metais Utenos teritorinėje darbo biržoje registravosi daugiau nei pusšimtis jaunuolių, kurie tikėjosi įsidarbinti tiek per darbo biržą, tiek savarankiškai. Turimomis žiniomis, šiandien iš jų įsidarbino 23 mokiniai, tačiau gali būti, kad kai kurie pluša darbą susiradę savarankiškai.
Šiais metais į specialistus padėti susirasti darbą besikreipiantys mokiniai nebuvo išrankūs: jie nurodė tai, kad tinka bet koks nekvalifikuotas darbas. „Šįmet mes galėjome pasiūlyti darbus UAB „Utenos prekyba", Senovinės bitininkystės muziejuje, kur ieškojo pagalbinių darbuotojų. Štai jaunuoliams darbą siūlantys ūkininkai gali juos apgyvendinti, todėl važinėjimas – nėra didelė problema. Taip pat buvo siūlomi įvairūs laikini darbai parduotuvėlėse, prekiaujančiose telefonais ar suvenyrais, ar sezono metu padirbėti prie Alaušo ežero Sudeikiuose", – pasakojo J. Araminaitė–Pelakauskė, pabrėžianti, kad darbdaviai pirmumo teisę teikia pilnametystės sulaukusiems mokiniams, mat įdarbinus nepilnametį tenka laikytis tam tikrų reikalavimų.
Pašnekovės žiniomis, pagal mokinių įdarbinimą rajone pirmauja UAB „Utenos prekyba", UAB „Biovela Group" įmonė „Utenos mėsa", taip pat keli vaikai pradėjo dirbti Gedimino Skardžiaus specializuotame bitininkystės ūkyje, kurio šeimininkai neskyrė didelio dėmesio vaikų amžiui – jie pirmumą teikė norui dirbti ir užsidirbti.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro darbas po karantino

  Nuo birželio 17 dienos Lietuvoje buvo atšauktas karantinas. Pirminės sveikatos priežiūros centrai ir kitos gydymo įstaigos suskubo pranešti pacientams, kad, vadovaudamiesi Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – SAM) rekomendacijomis bei nurodymais, prie ankstesnio darbo režimo negrįš – vis dar bus teikiama pirmenybė nuotolinėms konsultacijoms su šeimos gydytojais bei kitais specialistais, o į medicinos įstaigų patalpas ir toliau bus įleidžiami tik užsiregistravę žmonės, prieš tai patikrinus jų temperatūrą, privalomai dėvint apsaugines kaukes ir laikantis saugaus atstumo. Kaip nuo šiol dirbs Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras (toliau – Utenos PSPC), „Utenos dienai" papasakojo šios įstaigos šeimos gydytoja Zina Žemčiugova bei komunikacijos specialistė Daiva Pečionė.

 • Šiais metais darbe prarasta 20 žmonių gyvybių

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) per šešis šių metų mėnesius gavo 20 pranešimų apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 50 pranešimų apie nelaimingus atsitikimus darbe, per kuriuos darbuotojai patyrė sunkias traumas. Palyginti su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu, žūčių darbe skaičius išliko panašus, o sunkių nelaimingų atsitikimų darbe sumažėjo.

 • Šiemet fiksuojama mažiau nedeklaruoto darbo atvejų

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) šiais metais, vykdydama nelegalaus (neteisėto) ir nedeklaruoto darbo kontrolę, atliko beveik 3600 inspektavimų.

 • Pasikeitė leidimų dirbti kitą darbą išdavimo tvarka

  Nuo šių metų pradžios įsigaliojo naujas Valstybės tarnautojų prašymų leisti dirbti kitą darbą pagal darbo sutartį nagrinėjimo, sprendimų priėmimo ir atšaukimo tvarkos aprašas.

 • Ką reikėtų žinoti įdarbinant vaiką ar paauglį?

  Artėjant vasarai vaikai ir paaugliai vis aktyviau ieškosi sezoninių darbų: tokie papildomi laikini darbuotojai aktualūs tampa ir kai kurių sričių įmonėms. Ši įdarbinimo praktika naudinga tiek verslininkams, tiek jauniems žmonėms.

 • Patarimai jaunimui: kokios galimybės dirbti, keliauti ir savanoriauti

  Mokiniai, studentai ir visi jauni žmonės vasarą gali įgyti patirties dirbdami, savanoriaudami ar keliaudami. Įprastai informacijos apie šias veiklas labai daug, tad šįkart pateikiame pagrindinius portalus, kuriuose galima rasti informacijos apie darbą ir darbo sąlygas jaunimui, savanorystę bei galimybes nemokamai traukiniais pakeliauti po Europos Sąjungos šalis.

 • Į darbą – kartu su keturkojais augintiniais

  „Į darbą kaip į šventę“, – tokiu posakiu galima apibūdinti penktadienio popietę į darbą atskubėjusius „Lietuvos draudimo“ Utenos skyriaus darbuotojus, kurie į savo darbo vietą atsivedė ir keturkojus draugus. Tiesa, iš pradžių šuneliai kiek baugščiai dairėsi į šalis, tačiau kai kurie po akimirkos įsidrąsinę lakstė iš vieno kabineto į kitą.

 • Užsuk į Atvirą jaunimo centrą!

  Utenoje, Lauko g. 19A, veikia Atviras jaunimo centras (AJC). Čia jau trejus metus darbo dienomis lankytojai priimami nuo 13 val. iki 20 val. Miesto gyventojams jaunimo centras gali būti geriau žinomas Atviros jaunimo erdvės (AJE) vardu arba gali būti girdėtas Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro pavadinimas. 2014 metais  tuometinėje Jaunimo mokykloje buvo įkurta Atvira jaunimo erdvė. Po poros metų Jaunimo mokykla tapo Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centru, o AJE – AJC.

 • Tarp draugiškų jaunimui savivaldybių Utena nepaminėta

  Kokia yra draugiška jaunimui aplinka ir kas ją kuria? Kas paverstų regionus draugiškesniais jaunimui ir sudarytų sąlygas jauniems žmonėms grįžti į juos? Lapkričio 23 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įteikia apdovanojimus draugiškoms jaunimui savivaldybėms ir verslo įmonėms, savo pavyzdžiu rodančioms, kaip viešojo ir privataus sektoriaus atstovai jau dabar prisideda prie jaunimo situacijos gerinimo Lietuvoje.

 • Utena prisipildė jaunimo: kolegija pradėjo naujus akademinius metus

  Rugsėjo 4 dieną neišsigandusi iš ryto nušniokštusio lietaus ir plaukiančių debesų, Utenos kolegijos bendruomenė ir svečiai gausiai susirinko į Utenio aikštę, kur šventiškai pasitiko naujus akademinius metus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:210
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:46683
Šį mėnesį apsilankė:79400
Viso (nuo 2015-02-16):14103392
Šiuo metu naršo:
139
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!