AktualijosDarbdaviai pirmumo teisę teikia pilnamečiams mokiniams
2017 birželio 16, Penktadienis 11:08

Darbdaviai pirmumo teisę teikia pilnamečiams mokiniams

Darbdaviai pirmumo teisę teikia pilnamečiams mokiniams

Mokiniai vasaros atostogas leidžia ne tik poilsiaudami ir bet ir laisvalaikį derindami su laikina galimybe užsidirbti. Tačiau ne visi jaunuoliai turi išsvajotąjį darbą, mat daugelis darbdavių nenori savo įmonėse įdarbinti nepilnamečių.

Paklausta, ar šiais metais mokiniams sunku įsidarbinti mūsų rajono įmonėse ar įstaigose, Utenos teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialistė Justina Araminaitė–Pelakauskė teigė, jog tai esą priklauso nuo amžiaus, darbinės patirties ir turimų kontaktų. Pasak jos, kai kurie mokiniai darbinės patirties įgyja dirbdami pas tėvus ar gimines įvairios paskirties ūkiuose, todėl tokiais atvejais besirenkantis darbuotojus jiems teikiama pirmumo teisę.
Šiais metais Utenos teritorinėje darbo biržoje registravosi daugiau nei pusšimtis jaunuolių, kurie tikėjosi įsidarbinti tiek per darbo biržą, tiek savarankiškai. Turimomis žiniomis, šiandien iš jų įsidarbino 23 mokiniai, tačiau gali būti, kad kai kurie pluša darbą susiradę savarankiškai.
Šiais metais į specialistus padėti susirasti darbą besikreipiantys mokiniai nebuvo išrankūs: jie nurodė tai, kad tinka bet koks nekvalifikuotas darbas. „Šįmet mes galėjome pasiūlyti darbus UAB „Utenos prekyba", Senovinės bitininkystės muziejuje, kur ieškojo pagalbinių darbuotojų. Štai jaunuoliams darbą siūlantys ūkininkai gali juos apgyvendinti, todėl važinėjimas – nėra didelė problema. Taip pat buvo siūlomi įvairūs laikini darbai parduotuvėlėse, prekiaujančiose telefonais ar suvenyrais, ar sezono metu padirbėti prie Alaušo ežero Sudeikiuose", – pasakojo J. Araminaitė–Pelakauskė, pabrėžianti, kad darbdaviai pirmumo teisę teikia pilnametystės sulaukusiems mokiniams, mat įdarbinus nepilnametį tenka laikytis tam tikrų reikalavimų.
Pašnekovės žiniomis, pagal mokinių įdarbinimą rajone pirmauja UAB „Utenos prekyba", UAB „Biovela Group" įmonė „Utenos mėsa", taip pat keli vaikai pradėjo dirbti Gedimino Skardžiaus specializuotame bitininkystės ūkyje, kurio šeimininkai neskyrė didelio dėmesio vaikų amžiui – jie pirmumą teikė norui dirbti ir užsidirbti.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Į darbą – kartu su keturkojais augintiniais

  „Į darbą kaip į šventę“, – tokiu posakiu galima apibūdinti penktadienio popietę į darbą atskubėjusius „Lietuvos draudimo“ Utenos skyriaus darbuotojus, kurie į savo darbo vietą atsivedė ir keturkojus draugus. Tiesa, iš pradžių šuneliai kiek baugščiai dairėsi į šalis, tačiau kai kurie po akimirkos įsidrąsinę lakstė iš vieno kabineto į kitą.

 • Užsuk į Atvirą jaunimo centrą!

  Utenoje, Lauko g. 19A, veikia Atviras jaunimo centras (AJC). Čia jau trejus metus darbo dienomis lankytojai priimami nuo 13 val. iki 20 val. Miesto gyventojams jaunimo centras gali būti geriau žinomas Atviros jaunimo erdvės (AJE) vardu arba gali būti girdėtas Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro pavadinimas. 2014 metais  tuometinėje Jaunimo mokykloje buvo įkurta Atvira jaunimo erdvė. Po poros metų Jaunimo mokykla tapo Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centru, o AJE – AJC.

 • Tarp draugiškų jaunimui savivaldybių Utena nepaminėta

  Kokia yra draugiška jaunimui aplinka ir kas ją kuria? Kas paverstų regionus draugiškesniais jaunimui ir sudarytų sąlygas jauniems žmonėms grįžti į juos? Lapkričio 23 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įteikia apdovanojimus draugiškoms jaunimui savivaldybėms ir verslo įmonėms, savo pavyzdžiu rodančioms, kaip viešojo ir privataus sektoriaus atstovai jau dabar prisideda prie jaunimo situacijos gerinimo Lietuvoje.

 • Utena prisipildė jaunimo: kolegija pradėjo naujus akademinius metus

  Rugsėjo 4 dieną neišsigandusi iš ryto nušniokštusio lietaus ir plaukiančių debesų, Utenos kolegijos bendruomenė ir svečiai gausiai susirinko į Utenio aikštę, kur šventiškai pasitiko naujus akademinius metus.

 • Lietuvos didmiesčiai ir miestai: kur uždirbama daugiausia?

  19 vietą tarp šalies savivaldybių pagal darbo užmokestį užima Utenos rajonas, kuriame gyvena apie 14 tūkstančių dirbančiųjų. Tokius duomenis pirmadienį pateikė Statistikos departamentas. Pavyzdžiui, Panevėžio gyventojų algos skurdesnės nei, tarkim, uteniškių.

 • Alinantis karštis nesutrukdė jaunimo šventės

  Karštą rugpjūčio 11-os popietę Utenos kultūros centro kieme susirinko saujelė aktyvaus ir nuotaikingo jaunimo – trečius metus iš eilės mūsų mieste buvo švenčiama Tarptautinė jaunimo diena. Šią dieną, kuri jau bemaž 20 metų minima visame pasaulyje, siekiama skirti daugiau dėmesio jaunų žmonių problemoms, skatinti jų dalyvavimą visuomeninėje veikloje. Šventėje netrūko šypsenų, draugiškų pašnekesių ir gyvos muzikos.

 • Ant Europos sparnų

  Eina į pabaigą dvejų metų trukmės „Erasmus+" – tai 2014–2020 m. Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa, kurios veikloje siekėme dalyvauti. Finansavimas buvo skirtas programos „Erasmus+" antro pagrindinio veiksmo KA2 – bendradarbiavimo inovacijų ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais – bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektui „On the wings of Europe" („Ant Europos sparnų").

 • Verslas skatinamas prisidėti prie studentų ugdymo

  Siekiant gerinti studentų ugdymo kokybę, darbdaviai skatinami aktyviai organizuoti praktikas įmonėse ir daugiau dėmesio skirti studentų verslumo bei kūrybiškumo ugdymui. Studentų praktikų organizavimo ir verslumo ugdymo projektams numatyta skirti beveik 3,5 mln. eurų ES struktūrinių fondų investicijų.

 • Utenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos

  Gegužės 1–17 dienomis Utenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos, Skopjė miesto. Jų viešnagė susijusi su ekonominio projekto NETMAC, kuris vykdomas kartu su Adolfo Šapokos gimnazija, veiklomis. Sudeikių daugiafunkciame centre apsistoję svečios šalies jaunuoliai, lydimi dviejų mokytojų, džiaugėsi, kad gali keistis patirtimi su uteniškiais, pažinti kitą kultūrą, šalį ir žmones.

 • Nuo liepos 1 dienos – daugiau galimybių derinti šeimą ir darbą

  Naujajame Darbo kodekse, kuris turėtų įsigalioti liepos 1 dienos, įvedami net penki darbo režimai. Jie leis darbuotojams lengviau derinti šeiminius ir darbinius įsipareigojimus.
  „Įsivaizduokite, kad jūsų buvimas darbovietėje būtų privalomas tik tam tikromis valandomis, o likusį laiką galėtume savarankiškai nuspręsti, kiek kurią dieną papildomai valandų būsite darbo vietoje taip, kad per savaitę iš viso susidarytų 40 darbo valandų. Tokią galimybę, iki šiol taikytą tik pavienėse bendrovėse ar įstaigose, suteiks naujasis reguliavimas, be kitų režimų, įteisinantis ir lankstų darbo grafiką", – paaiškino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktorius Kęstutis Zaura.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:579
Vakar apsilankė:8533
Šią savaitę apsilankė:52619
Šį mėnesį apsilankė:176465
Viso (nuo 2015-02-16):8010112
Šiuo metu naršo:
73
2018-04-22
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!