Dirbusiems užsienyje: kaip susigrąžinti mokesčius iš Jungtinės Karalystės ir Vokietijos?
AktualijosDirbusiems užsienyje: kaip susigrąžinti mokesčius iš Jungtinės Karalystės ir Vokietijos?
2017 balandžio 13, Ketvirtadienis 14:09

Dirbusiems užsienyje: kaip susigrąžinti mokesčius iš Jungtinės Karalystės ir Vokietijos?

Dirbusiems užsienyje: kaip susigrąžinti mokesčius iš Jungtinės Karalystės ir Vokietijos?

Į svečias šalis dažniausiai išvyksta jauni žmonės, ką tik įgiję vidurinį išsilavinimą ar studentai, trokštantys užsidirbti įmokoms už mokslą. Jie dažnai nepasidomi mokesčių susigrąžinimo galimybe iš kitos šalies, tačiau tai yra labai realu ir netgi – reikalinga. Pakalbėkime apie mėgstamiausias emigrantų šalis – Jungtinę Karalystę ir Vokietiją. Ką reikia žinoti siekiant susigrąžinti mokesčius iš šių šalių?

 Jungtinė Karalystė

Visų pirma, mokesčių permokos gali būti grąžinamos tik tiems asmenims, kurie turėjo oficialius darbinius santykius Jungtinėje Karalystėje ir mokėjo pajamų mokesčius. Dažniausiai patiems darbuotojams šiomis įmokomis rūpintis neverta, jas nuskaičiuoja darbdaviai nuo atlyginimo. Dažnai pasitaiko, jog nuskaičiuojama didesnė mokesčių suma nei priklauso iš tikrųjų (ypač jeigu buvo dirbta daugiau nei viename darbe), todėl darbuotojai gali susigrąžinti permokėtą mokesčių dalį. Nepateikus reikiamų dokumentų niekas šių permokų negrąžins.

Darbuotojų grupės. Dirbantys žmonės skirstomi į dvi pagrindines grupes: laisvai samdomus darbuotojus ir dirbančius pagal darbo sutartį. Didžioji dalis Jungtinėje Karalystėje laisvai samdomų ar dirbančių pagal darbo sutartį žmonių turi teisę susigrąžinti permokėtus mokesčius už praėjusius mokestinius metus, nepaisant to, kokioje šalyje šiuo metu gyvena. Laisvai samdomi darbuotojai gali susigrąžinti permokėtus mokesčius jeigu deklaravo savo pajamas ir su darbu susijusias išlaidas mokesčių deklaracijoje (angl. Tax Return). Dirbusieji pagal darbo sutartį taip pat turi teisę susigrąžinti permokėtus mokesčius jeigu jie dirbo nepilnus mokesčių metus, neišdirbo neapmokestinamo minimumo, mokėjo mokesčius pagal atsarginį mokesčių kodą (angl. emergency tax code) ar buvo studentai ir dirbo atostogų arba praktikos metu, bet mokėjo mokesčius nustatyta bendra tvarka.

Kaip pradėti mokesčių grąžinimo procesą?

Jungtinėje Karalystėje tai itin paprasta procedūra. Mokesčių inspekcijai privaloma pateikti šiuos dokumentus:

 • Asmens tapatybės arba paso kopiją;
 • Valstybinio draudimo numerį ir jo dokumento kopiją (NINO – National Insurance Number)
 • Originalias formas P45 ar P60 iš visų darbdavių su kuriais buvo turėta darbo santykių per paskutinius finansinius metus;
 • Neturint P45, P60 formų arba mėnesinių pajamų išrašų, galima pateikti paskutinius algalapius (angl. Payslip) iš kiekvienos darbovietės, kurioje buvo dirbta per paskutinius finansinius metus;
 • UTR numerį iš CIS registracijos pažymos (dirbusiems savarankiškai).

Mokesčių susigrąžinimo dydis. Grąžinamų mokesčių suma dažniausiai kiekvienam būna skirtinga, kadangi tai priklauso nuo permokėtų mokesčių dydžio. Paprastai turintiems darbo santykių nuskaičiuojama 20%, o kartais net ir 30% nuo uždirbtų pinigų sumos. Grąžinama tik permokėta mokesčio dalis, o ne visi sumokėti mokesčiai, išskyrus tuos atvejus kai darbuotojo atlyginimas iš tiesų buvo mažas ir neviršijo neapmokestinamų pajamų limito.

Mokesčių susigrąžinimo trukmė ir laikas. Susigrąžinti permokėtus mokesčius iš Jungtinės Karalystės galima iki šešerių metų nuo mokestinių metų pabaigos. Kiek truks mokesčių grąžinimo procesas priklauso nuo pateiktų duomenų tikslumo bei nuo pačios mokesčių inspekcijos darbo. Būna, kad mokesčių grąžinimas iš Jungtinės Karalystės trunka vos kelias dienas ar savaites, o kartais užsitęsia ir ištisus mėnesius. Svarbiausia reikalingus dokumentus pateikti be klaidų, kad mokesčių inspekcijai nekiltų papildomų klausimų. Norint išvengti klaidų patariama kreiptis į profesionalus, kurie padės greitai ir sklandžiai susigrąžinti mokesčius.

Vokietija

Siekiantiems susigrąžinti mokesčius iš Vokietijos, privaloma turėti mokesčių mokėtojo kortelę, nes būtent joje yra daromi įrašai apie mokesčių mokėjimą. Mokesčių apskaičiavimo procesas vyksta remiantis mokesčių lentelėmis bei specialiomis programomis. Dokumentai dėl mokesčių grąžinimo gali būti pateikiami ištisus metus už praėjusį laikotarpį iki 4 metų. Mokestiniai metai Vokietijoje prasideda sausio 1 d., o baigiasi gruodžio 31 d.

Vokietijoje galioja progresyvinė mokesčių sistema. Neapmokestinamo minimumo dydis yra 8004 €. Jei per metus asmens pajamoms neviršija šios sumos, bus grąžinti visi sumokėti mokesčiai. Jei suma buvo viršyta, bus grąžinti mokesčiai nuo permokėtos sumos. Pagrindinis veiksnys, lemiantis grąžinamų mokesčių sumą yra sumokėto pajamų mokesčio dydis. Taip pat Vokietijoje atsižvelgiama ir į vedybinį statusą, turimų nepilnamečių vaikų skaičių, sutuoktinio uždirbtų pajamų skaičių. Iš anksto atsakyti kokia bus grąžinta permokėtų mokesčių suma yra praktiškai neįmanoma.

Kaip pradėti mokesčių grąžinimo procesą?

Visi dirbusieji Vokietijoje, pasibaigus mokestiniams metams, turi teisę kreiptis į mokesčių inspekciją dėl permokėtų mokesčių sugrąžinimo. Prašoma pateikti šiuos dokumentus:

 • Asmens tapatybės kortelės arba paso kopiją;
 • Užpildytą anketą.

Kiek truks procesas?

Pateikus visus reikalingus dokumentus mokesčių inspekcijai ar mokesčių grąžinimo iš užsienio įmonei, procesas paprastai tęsiasi apie 6 mėn. Mokesčių grąžinimas su Lohnsteuerkarte ir/arba Lohnsteuerbescheinigung formomis yra daug patikimesnis ir greitesnis, nei naudojant paskutinių darbo užmokesčių algalapius, nes juose dažnai pateikiama ne visa mokesčių grąžinimui reikalinga informacija ir tai komplikuoja patį mokesčių grąžinimo procesą. Mokesčių inspekcijai reikia pateikti daugiau duomenų, todėl mokesčių grąžinimo procesas užtrunka ilgiau.

Ar verta rinktis įmonę, kuri padeda susigrąžinti mokesčius iš užsienio?

Vienareikšmiškai taip. Klientas, kuris kreipiasi į mokesčių grąžinimo paslaugas teikiančią įmonę gali būti tikras, jog šis procesas vyks sklandžiai. Prieš pateikiant dokumentus užsienio šalies mokesčių inspekcijai, svarbu atkreipti dėmesį į turimus duomenis. Paprastai tokios įmonės iš anksto pastebi trūkumus ir žino kaip juos išspręsti. Gerai nemokančiam užsienio kalbos žmogui tai tikras palengvėjimas. Be to, tokios įmonės dažniausiai neprašo išankstinio apmokėjimo. Paslaugos dydis priklauso nuo grąžinamos mokesčių sumos, todėl jeigu pajamų mokesčio permokų nebuvo, įmonei taip pat mokėti nereikia. Dirbusių žmonių svečiose šalyse nuomone, ši paslauga palengvina mokesčių grąžinimo procesą ir viskas įvyksta žymiai greičiau. 

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos apskrities labai smulkioms įmonėms – 1,4 mln. eurų subsidijų

  Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informavo, jog Valstybinė mokesčių inspekcija jau apskaičiavo beveik 1,4 mln. eurų subsidijų sumą, kuri bus skirta 783 Utenos apskrities labai smulkioms, iki devynių darbuotojų turinčioms įmonėms. Ši suma padidės dar beveik 230 tūkst. eurų po sprendimo, ar skirti subsidijas dar 84 smulkioms įmonėms.

 • Dėl naujo mokesčio – galvos skausmas

  Metų pradžioje įsigaliojusi analogų Europoje neturinti nauja mokesčio už atliekų tvarkymą ir surinkimą tvarka sukėlė sumaištį bendruomenėse, ja nepatenkinti verslininkai, katalikų bažnyčios atstovai. Nuo sausio 1 dienos uteniškiai už atliekų tvarkymą moka dvinariu tarifu. Atliekų tvarkymo mokestį sudaro pastovioji ir kintamoji dalys. Po pirmųjų naujo mokesčio sąskaitų rajono savivaldybės administracija sulaukė skundų, todėl kovo mėnesio pabaigoje vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdyje buvo nuspręsta sudaryti darbo grupę ir išsiaiškinti susidariusią situaciją.

 • Vyriausybė nepritarė naujai mokesčių lengvatai

  Vyriausybė, atsižvelgusi į Finansų ministerijos argumentus, nepritarė siūlymui žemės ūkio kooperatinių bendrovių pelnui taikyti nulinį pelno mokesčio tarifą.

 • Nauji mokesčiai už komunalines atliekas glumina net parapijų klebonus

  Vasario mėnesį Utenos miesto ir rajono daugiabučių namų gyventojai jau gavo sąskaitas už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, apskaičiuotas pagal naują, dar pernai gruodžio 22 dieną Utenos rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintą metodiką. Pagrindinė naujovė – sąskaitą sudaro dvi dalys: pastovioji ir kintamoji. Tokias sąskaitas netrukus gaus ir visi individualių namų savininkai, verslo įmonės ir bendrovės, žodžiu, visi, kurie turi nekilnojamojo turto, užregistruoto VĮ Registrų centre unikaliu numeriu. Nors naujovei Utenos rajono savivaldybė kruopščiai pasiruošė iš anksto, UAB „Utenos komunalininkas" direktorius Tautgirdas Narbutas „Utenos dienai" sakė, kad dar niekada neteko sulaukti tiek skundų, prašymų paaiškinti painią mokesčio tvarką, kaip šiomis pavasario dienomis.

 • Įsigyti, patvirtinti ir pratęsti verslo liudijimus galima internetu

  Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad Utenos rajono gyventojai išsiėmė jau daugiau nei 500 verslo liudijimų 2016 metams. Šiuo metu populiariausi liudijimai, leidžiantys užsiimti prekybos veikla.

 • Pasidomėjus mokėjimu, neretai pinigus pavyksta susigrąžinti

  Apibendrinus 2015 metais Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriuje nagrinėtų skundų dėl mokėjimų gydymo įstaigose teisėtumo duomenis, galima daryti išvadą, kad neretai šie mokėjimai būna neteisėti. Gydymo įstaigos, atsidūrusios ligonių kasos akiratyje, jau ne kartą yra grąžinusios pacientams iš jų paimtus pinigus.

 • Kaip Nauji metai, taip nauji mokesčiai

  Jau tapo įprasta, kad laikrodžių dūžiams pranešant apie Naujuosius metus, įsigalioja ir įstatymai, kuriais keičiami mokesčiai arba įvedami įvairūs nauji reikalavimai verslui ar gyventojams. Negana to, kad kasmet, kaip taisyklė, auga mokesčių ir reguliavimų našta, pakeitimus numatantys teisės aktai yra patvirtinami kone Naujųjų metų išvakarėse. Garsiausiai nuskambėjęs toks naujametinis mokesčių kėlimas buvo įvykdytas 2008 metais. Dėl Seimo darbo naktimis jis buvo pavadintas naktinės mokesčių reformos vardu. Tokie patys, tik kiek mažesni „naktinėjimai“ vyksta kasmet, sukeldami nemažai streso gyventojams, įmonių vadovams ir buhalteriams.

 • Deklaruoti ir sumokėti metinį PVM – iki spalio 1 dienos

  Metinę PVM deklaraciją privalo pateikti PVM mokėtojai (įskaitant fizinius asmenis), kurie deklaruojamais ataskaitiniais kalendoriniais metais vykdė mišrią veiklą ir įsigytų prekių bei paslaugų pirkimo (importo) PVM nustatyta tvarka paskirstė proporcingai bei PVM mokėtojai, kurių įsigyto (pasigaminto, įskaitant pastato (statinio) esminį pagerinimą) nekilnojamojo pagal prigimtį daikto ir kito ilgalaikio materialiojo turto pirkimo (importo) PVM ar jo dalis turi būti patikslinta dėl šio turto naudojimo neapmokestinamoje/mišrioje veikloje.

 • Utenos AVMI sulaukė beveik 20 tūkst. Utenos rajono gyventojų deklaracijų

  Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Utenos AVMI) informuoja, kad iki gegužės 4-osios, kada baigėsi pajamų ir turto deklaravimui skirtas laikas, vien už praėjusius metus deklaracijas pateikė beveik 20 tūkst. Utenos rajono gyventojų, kurie užpildė beveik 15 tūkst. pajamų deklaracijų ir daugiau nei 3 tūkst. turto deklaracijų.

 • Miško savininkams – mokestis už parduotą medieną ir nenukirstą mišką

  Nuo sausio 1 dienos visi miško valdytojai turi mokėti privalomuosius 5 proc. atskaitymus į valstybės biudžetą iš pajamų, gautų už parduotą žaliavinę medieną, paruoštą jų valdomuose miškuose, taip pat už parduotą jų valdomą nenukirstą mišką. Apie tai informavo Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6795
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:60819
Šį mėnesį apsilankė:339593
Viso (nuo 2015-02-16):13786659
Šiuo metu naršo:
185
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!