AktualijosUtenos ugniagesiai sulauks modernios technikos
2016 liepos 01, Penktadienis 10:21

Utenos ugniagesiai sulauks modernios technikos

Utenos ugniagesiai sulauks modernios technikos

Liepos 1 dieną, penktadienį, į Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) kiemą įriedės vidutinio tipo nauja gaisrinė automobilinė cisterna, dar dvi sunkiojo tipo cisternos pasieks Anykščius ir Molėtus.

Šią dieną Vilniuje šalies apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų atstovams iškilmingai bus perduotos 25 nuomojamos gaisrinės automobilinės cisternos ir šeši specialieji lengvieji automobiliai.
Automobiliai bus nuomojami 10 metų. Jie bus skirti Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Vilniaus bei Utenos apskričių priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms. Bendra sutarčių suma – 9 539 640,00 eurų.
Per metus laiko pagamintos ir sukomplektuotos naujosios automobilinės cisternos sustiprins ir atnaujins valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos transporto priemonių parką, operatyviau ir efektyviau bus atliekami gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbai. Į apskritis išvažiuos dešimt sunkiojo tipo, penkios sunkiojo tipo su galingu siurbliu ir dešimt vidutinio tipo automobilinių cisternų. Naujųjų transporto priemonių efektyvumas bus daug didesnis nei eksploatuojant senas, susidėvėjusias gaisrines autocisternas.
Kaip teigė Utenos APGV viršininko pavaduotojas Arūnas Sriubas, šiuo metu turimas gesinimo ir gelbėjimo automobilis „Iveco Magirus" bus perduotas Ignalinos ugniagesiams. „Technikos skaičius išliks toks pat, kaip ir iki šiol", – akcentavo jis.
Šiuo metu Utena turi tris automobilines cisternas, rezerve – ketvirtąją cisterną, taip pat keltuvą, narų automobilį, kitos specialiosios technikos.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ugniagesiai gelbėtojai: saugomi ir globojami švento Florijono

  Gegužės 4-ą, kaip ir kasmet, šalies ugniagesiai gelbėtojai minės Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Tądien jiems skambės gražiausi žodžiai ir bus įteikiami apdovanojimai už nelengvą darbą ir kasdienį pasiaukojimą gelbstint žmonių gyvybes. Vien šiemet ugniagesiai gelbėtojai užgesino per 4 tūkst. gaisrų, atliko beveik 4 tūkst. gelbėjimo darbų, gaisruose ir gelbėjimo darbuose išgelbėjo 196 žmonių gyvybes, neretai rizikuodami ir savo gyvybėmis.

 • Jaunieji ugniagesiai: drąsuoliai, nugalėję save

  „Įsivaizduokite situaciją: kilo gaisras, žiema, tamsu, pilna dūmų, dingo elektra. Reikia kuo skubiau išeiti iš pastato. Turintis įgūdžių vaikas galbūt turės galimybę išsigelbėti ir netaps gaisro auka. Pavyzdžiui, Norvegijoje vaikai nuo mažens mokomi natūralioje aplinkoje, netgi kopia uolomis. O mes vaikus per daug saugome, neleidžiame būti savarankiškiems. O vieną dieną neprižiūrėjai – ir atsitiko nelaimė," – sakė Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos prezidentas Romualdas Kazlauskas, balandžio 3-os vakarą su jaunaisiais ugniagesiais atvykęs į Ugniagesių gelbėtojų mokyklos sporto kompleksą.

 • Ugniagesiai gelbėtojai primena apie gresiančias baudas

  Utenos rajono ugniagesiai gelbėtojai su nerimu laukia pavasarinių orų sausojo periodo, kurio metu paprastai prasideda pernykštės sausos žolės gaisrai. Paprastai tokie gaisrai kyla tuomet, kai gyventojai imasi įvairios ūkinės veiklos savo ūkiuose.

 • Ugniagesė gelbėtoja Irmantė Baranauskaitė: „Aš myliu šį darbą...“

  Vilniečiai ugniagesiai gelbėtojai gali didžiuotis vienintele sostinėje dirbančia ugniagese gelbėtoja Irmante Baranauskaite. Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje komandoje dirbanti 23-ejų metų mergina atlieka tą patį, ką ir vyrai – su kvėpavimo organų apsaugos aparatu eina į degančias ir dūmų pilnas patalpas, ieško nukentėjusiųjų, lipa ant stogo, važiuoja į eismo įvykių vietas padėti išlaisvinti automobiliuose prispaustus žmones.

 • Apdovanoti stipriausi Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai

  Kūno kultūros ir sporto departamento prie Vidaus reikalų ministerijos generalinis direktorius Edis Urbanavičius už aktyvią sportinę veiklą ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulio ir Europos ugniagesių varžybose apdovanojo šešis stipriausius Lietuvos ugniagesius gelbėtojus – Lauryną Urbonavičių, Mindaugą Valaitį, Irmantę Baranauskaitę, Modestą Mikolaitį, Jurgį Rumiancevą ir Andrių Ašmontą. Jiems buvo įteikti diplomai.

 • Parodoje „Studijos 2017“ bus kviečiama rinktis ugniagesio gelbėtojo profesiją

  Vasario 2–4 d. „Litexpo" parodų rūmuose vyks 15-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2017". Abiturientai ir jaunimas, dar nepasirinkę savo gyvenimo kelio, čia galės susipažinti su įvairiomis profesijomis ir galimybėmis studijuoti. Parodoje veiks valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto stendai.

 • Atskleidė, kodėl ant Dauniškio ežero susirinko ugniagesiai gelbėtojai

  Pastaruoju metu paspaudus šaltukui užšalo vandens telkiniai. Tai džiugus laikas, kuomet prasideda pramogų metas vaikams – juos vilioja žaidimai ant ledo. Ugniagesiai gelbėtojai sako, kad tiems, kurie nežino ar nesilaiko saugaus elgesio ant ledo taisyklių, prasideda ne pramogų, o pavojų metas. Didžiausias pavojus būna tuomet, kai ledas neišlaiko žmogaus svorio ir jis įlūžta.

 • Ugniagesiai gelbėtojai ne tik gesina gaisrus

  Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai, kaip ir kasmet, prasidėjus šildymo sezonui, vykdydami akciją „Kūrenkime saugiai", kartu su seniūnijų socialiniais darbuotojais lanko rajono gyventojus. Šiemet aplankyti atokiai gyvenantys, vieniši ir senyvo amžiaus asmenys. Jiems priminti gaisrinės saugos reikalavimai, atkreiptas dėmesys į matomus priešgaisrinius trūkumus, patariama, ką galima sutvarkyti neinvestuojant didelių lėšų.

 • Didžiasalyje pradėjo dirbti ugniagesiai savanoriai

  Ignalinos rajone pirmieji savanoriai ugniagesiai darbą pradeda Didžiasalyje.

 • Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai ˗ Europos čempionai

  Šeši stipriausieji Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai iš Vilniaus (Laurynas Urbonavičius, Mindaugas Valaitis, Irmantė Baranauskaitė), Kauno (Modestas Mikolatis), Klaipėdos (Jurgis Rumiancevas) ir Šiaulių (Andrius Ašmontas) apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų rugsėjo 2–4 dienomis Strasbūre varžėsi su stipriausiais ugniagesiais gelbėtojais iš Europos. Čia vyko 4-asis Strasbūro ir 6-asis Europos „Firefighter Combat Challange" (FCC) čempionatai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2462
Vakar apsilankė:7924
Šią savaitę apsilankė:10386
Šį mėnesį apsilankė:109548
Viso (nuo 2015-02-16):7246223
Šiuo metu naršo:
91
2018-01-16