AktualijosRajono politikų posėdis, prasidėjęs Garbės piliečio svarstymu, virto tikru chaosu
2016 birželio 30, Ketvirtadienis 10:00

Rajono politikų posėdis, prasidėjęs Garbės piliečio svarstymu, virto tikru chaosu

Rajono politikų posėdis, prasidėjęs Garbės piliečio svarstymu, virto tikru chaosu
 • Vytautas RIDIKAS
 • 5 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Šiandien 9 val. prasidėjusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau –Tarybos) posėdyje buvo svarstomi 45 klausimai, tarp jų – trys informacijos. Posėdyje dalyvavo 24 Tarybos nariai. Nedalyvavo tik vienas Tarybos narys Albinas Grincevičius. Kaip pranešė šiam posėdžiui pirmininkaujantis rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, jis šiuo metu atostogauja.

Pirmą klausimą „Dėl Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo" pristatė rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė. Svarstyta
suteikti Utenos krašto garbės piliečio vardą UAB „Vilava" generaliniam direktoriui,
Daugailių mokyklos bičiulių draugijos pirmininkui, nusipelniusiam inžinieriui Antanui Vilūnui, kuris dirba ir gyvena Vilniuje, už mecenatorišką, visuomeninę, aktyvią, ilgametę veiklą uteniškių kraštiečių klube „Indraja", Utenos krašte, Daugailių seniūnijoje bei Utenos vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.
Kai kurie Tarybos nariai abejodami tvirtino, kad jo visai nepažįsta. Šį sprendimą rajono politikai priėmė 22 balsų dauguma.
Prasidėjus biudžeto papildymo klausimo svarstymams kilo tikras sąmyšis dėl nusišalinimo nuo klausimo svarstymo, nes įsigaliojo naujos rekomendacijos politikams. Tarybos nariai svarstė nusišalinimo procedūrą. Pirmas tai padarė meras, įteikdamas pirmininkaujančiam Jonui Spietiniui prašymą dėl nusišalinimo, tvirtindamas, kad negali dalyvauti svarstant klausimą, nes jo žmona Daiva dirba Dauniškio gimnazijoje mokytoja. Naujų rekomendacijų dėl viešų ir privačių interesų genami, vienas po kito salę paliko mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, Nerijus Stasiulionis, Eugenijus Keraminas, Raimundas Čepukas, Žydrūnas Urbonas, Egidijus Puodžiukas, Roberta Macelienė. Už kiekvieną nusišalinusį Tarybos narį, kuris paaiškino nusišalinimo priežastį, buvo balsuota atskirai.
Toliau buvo patikslintos savivaldybės biudžeto pajamos, padidinant jas 380 tūkst. Eur. Sprendimas buvo priimtas 16 balsų dauguma.
Biudžeto klausimo svarstymui pasibaigus, išėję iš posėdžių salės atstumtieji Tarybos nariai, kaip tvirtino meras, su šypsena sugrįžo toliau spręsti numatytų darbotvarkėje klausimų.

Plačiau apie Tarybos posėdį – šeštadienio laikraštyje „Utenos diena".

Vytauto Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Taryboje buvo svarstomi 32 klausimai

  Ketvirtadienį Utenos rajono savivaldybės taryba (toliau – Taryba) darbą pradėjo neįprastai: nors posėdžio pradžioje buvo patvirtinti 34 klausimai, merui Alvydui Katinui perskaičius sveikatos apsaugos ministro Aurelijus Verygos įsakymą dėl funkcijų perėjimo ministerijai, buvo sprendžiama dėl dviejų klausimų svarstymo tikslingumo.

 • Tarybos nariai taršė merą

  Ketvirtadienio rytą prasidėjusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo nutarta laikytis anksčiau skelbtos darbotvarkės ir ji patvirtinta. Svarstyti 47 klausimai, tarp kurių – trys informacijos, susirinko 22 nariai. Kaip pranešė posėdžiui pirmininkaujantis rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, dėl įvairių priežasčių nedalyvavo Vytautas Kazela, Žydrūnas Urbonas ir Liuonius Purvinis.

 • Taryba patvirtino rajono savivaldybės biudžetą

  Antrasis šių metų Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis ketvirtadienį, vasario 22 dieną, prasidėjo darbotvarkės tvirtinimu. Jai pritarė visi posėdyje dalyvavę rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai. Posėdyje dėl ligos nedalyvavo Gediminas Valdas Griškevičius. Prieš tvirtinant darbotvarkę, kurioje buvo svarstomi 44 klausimai, aptartas opozicijos siūlymas įtraukti į darbotvarkę svarstyti ir klausimą dėl tolygaus atstovavimo stebėtojų tarybose, turint mintyje, kad jose būtų ir opozicinių partijų atstovų. Tačiau šiam siūlymui pritarus tik aštuoniems politikams, klausimas buvo atmestas.

 • Posėdyje dideli ginčai kilo dėl Bernardo Louno

  Ketvirtadienį nuo 9 val. vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) 1-ajame šių metų posėdyje buvo numatyta svarstyti 24 klausimus. Už juos balsavo visi posėdyje dalyvaujantys 23 rajono savivaldybės tarybos nariai. Posėdyje nedalyvavo Darius Šinkūnas ir Žydrūnas Urbonas.

 • Šventinė Tarybos posėdžio pradžia virto tikru chaosu

  Ketvirtadienį 9 val. prasidėjusiame rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdyje vietos politikai patvirtinę 35 klausimų darbotvarkę, ėmėsi jos įgyvendinimo. Posėdyje dėl neaiškių priežasčių nebuvo Liuoniaus Purvinio ir Dariaus Šinkūno.

 • Darbą pradėjo naujos kadencijos Kolegijos taryba

  Lapkričio 28 dieną įvyko pirmasis naujos kadencijos Utenos kolegijos tarybos posėdis. Posėdžio metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Utenos kolegijos ir A. ir M. Miškinių bibliotekos, už konstruktyvų darbą padėkota 2012–2017 m. kadencijos Tarybos nariams, o jų įgaliojimus perėmė naujoji Taryba.

 • Paskutinę vasaros dieną Tarybos nariai susirinko posėdžiauti

  Ketvirtadienį ryte prasidėjo rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame dalyvauja visi Tarybos nariai. Darbotvarkėje svarstyti 29 klausimus, iš jų trys informacijos. Prieš pradedant spręsti aktualius klausimus, jubiliejaus proga buvo pasveikintas Tarybos narys Liuonius Purvinis. Posėdžiui pirmininkaujantis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas dėkojo jubiliatui už nuveiktus gerus darbus, linkėjo puoselėti naujas viltis, kelti sau naujus tikslus.
  Pirmuoju klausimu buvo svarstytas rajono savivaldybes 2016 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinys.

 • Tarybos posėdis prasidėjo nuo ginčų

  Ketvirtadienį, birželio 29 dieną, vyko kasmėnesinis Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Iš 25 išrinktųjų rajono gyventojams aktualius klausimus sprendė 22 politikai. Posėdyje nedalyvavo Albinas Grincevičius, Robertas Miliauskas, Roberta Macelienė, o pavėlavęs atvyko Darius Šinkūnas. Rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas jubiliejaus proga pasveikino Gediminą Valdą Griškevičių.

 • Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

  Ketvirtadienį, balandžio 27 dieną, vyko ketvirtas šių metų rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdis. Darbotvarkėje buvo numatyta spręsti 52 klausimus, iš kurių 3 – informacijos. Spręsti aktualių klausimų ir priimti svarbių sprendimų susirinko 22 Tarybos nariai. Posėdyje nedalyvavo Egidijus Puodžiukas, Robertas Miliauskas ir Darius Šinkūnas. Socialdemokratų frakcija pasiūlė papildyti darbotvarkę vienu klausimu, Liberalų sąjūdžio frakcija su Marijumi Kaukėnu priešakyje darbotvarkei nepritarė ir balsuojant susilaikė visi trys šios frakcijos nariai (Gediminas Valdas Griškevičius, Darius Pakajavas ir M. Kaukėnas).

 • Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

  Ketvirtadienį, kovo 30 dieną, rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai susirinko į posėdį svarstyti rajono gyventojams aktualių klausimų. Darbotvarkė, kurioje buvo numatyta aptarti 37 klausimus, papildyta dar vienu klausimu. Posėdyje dalyvavo 24 Tarybos nariai. Nedalyvavo Roberta Macelienė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:789
Vakar apsilankė:3590
Šią savaitę apsilankė:12152
Šį mėnesį apsilankė:63211
Viso (nuo 2015-02-16):8870186
Šiuo metu naršo:
51
2018-08-16
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!