AktualijosRajono politikų posėdis, prasidėjęs Garbės piliečio svarstymu, virto tikru chaosu
2016 birželio 30, Ketvirtadienis 10:00

Rajono politikų posėdis, prasidėjęs Garbės piliečio svarstymu, virto tikru chaosu

Rajono politikų posėdis, prasidėjęs Garbės piliečio svarstymu, virto tikru chaosu
 • Vytautas RIDIKAS
 • 5 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Šiandien 9 val. prasidėjusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau –Tarybos) posėdyje buvo svarstomi 45 klausimai, tarp jų – trys informacijos. Posėdyje dalyvavo 24 Tarybos nariai. Nedalyvavo tik vienas Tarybos narys Albinas Grincevičius. Kaip pranešė šiam posėdžiui pirmininkaujantis rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, jis šiuo metu atostogauja.

Pirmą klausimą „Dėl Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo" pristatė rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė. Svarstyta
suteikti Utenos krašto garbės piliečio vardą UAB „Vilava" generaliniam direktoriui,
Daugailių mokyklos bičiulių draugijos pirmininkui, nusipelniusiam inžinieriui Antanui Vilūnui, kuris dirba ir gyvena Vilniuje, už mecenatorišką, visuomeninę, aktyvią, ilgametę veiklą uteniškių kraštiečių klube „Indraja", Utenos krašte, Daugailių seniūnijoje bei Utenos vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.
Kai kurie Tarybos nariai abejodami tvirtino, kad jo visai nepažįsta. Šį sprendimą rajono politikai priėmė 22 balsų dauguma.
Prasidėjus biudžeto papildymo klausimo svarstymams kilo tikras sąmyšis dėl nusišalinimo nuo klausimo svarstymo, nes įsigaliojo naujos rekomendacijos politikams. Tarybos nariai svarstė nusišalinimo procedūrą. Pirmas tai padarė meras, įteikdamas pirmininkaujančiam Jonui Spietiniui prašymą dėl nusišalinimo, tvirtindamas, kad negali dalyvauti svarstant klausimą, nes jo žmona Daiva dirba Dauniškio gimnazijoje mokytoja. Naujų rekomendacijų dėl viešų ir privačių interesų genami, vienas po kito salę paliko mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius, Nerijus Stasiulionis, Eugenijus Keraminas, Raimundas Čepukas, Žydrūnas Urbonas, Egidijus Puodžiukas, Roberta Macelienė. Už kiekvieną nusišalinusį Tarybos narį, kuris paaiškino nusišalinimo priežastį, buvo balsuota atskirai.
Toliau buvo patikslintos savivaldybės biudžeto pajamos, padidinant jas 380 tūkst. Eur. Sprendimas buvo priimtas 16 balsų dauguma.
Biudžeto klausimo svarstymui pasibaigus, išėję iš posėdžių salės atstumtieji Tarybos nariai, kaip tvirtino meras, su šypsena sugrįžo toliau spręsti numatytų darbotvarkėje klausimų.

Plačiau apie Tarybos posėdį – šeštadienio laikraštyje „Utenos diena".

Vytauto Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šventinė Tarybos posėdžio pradžia virto tikru chaosu

  Ketvirtadienį 9 val. prasidėjusiame rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdyje vietos politikai patvirtinę 35 klausimų darbotvarkę, ėmėsi jos įgyvendinimo. Posėdyje dėl neaiškių priežasčių nebuvo Liuoniaus Purvinio ir Dariaus Šinkūno.

 • Darbą pradėjo naujos kadencijos Kolegijos taryba

  Lapkričio 28 dieną įvyko pirmasis naujos kadencijos Utenos kolegijos tarybos posėdis. Posėdžio metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Utenos kolegijos ir A. ir M. Miškinių bibliotekos, už konstruktyvų darbą padėkota 2012–2017 m. kadencijos Tarybos nariams, o jų įgaliojimus perėmė naujoji Taryba.

 • Paskutinę vasaros dieną Tarybos nariai susirinko posėdžiauti

  Ketvirtadienį ryte prasidėjo rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame dalyvauja visi Tarybos nariai. Darbotvarkėje svarstyti 29 klausimus, iš jų trys informacijos. Prieš pradedant spręsti aktualius klausimus, jubiliejaus proga buvo pasveikintas Tarybos narys Liuonius Purvinis. Posėdžiui pirmininkaujantis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas dėkojo jubiliatui už nuveiktus gerus darbus, linkėjo puoselėti naujas viltis, kelti sau naujus tikslus.
  Pirmuoju klausimu buvo svarstytas rajono savivaldybes 2016 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinys.

 • Tarybos posėdis prasidėjo nuo ginčų

  Ketvirtadienį, birželio 29 dieną, vyko kasmėnesinis Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Iš 25 išrinktųjų rajono gyventojams aktualius klausimus sprendė 22 politikai. Posėdyje nedalyvavo Albinas Grincevičius, Robertas Miliauskas, Roberta Macelienė, o pavėlavęs atvyko Darius Šinkūnas. Rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas jubiliejaus proga pasveikino Gediminą Valdą Griškevičių.

 • Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

  Ketvirtadienį, balandžio 27 dieną, vyko ketvirtas šių metų rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdis. Darbotvarkėje buvo numatyta spręsti 52 klausimus, iš kurių 3 – informacijos. Spręsti aktualių klausimų ir priimti svarbių sprendimų susirinko 22 Tarybos nariai. Posėdyje nedalyvavo Egidijus Puodžiukas, Robertas Miliauskas ir Darius Šinkūnas. Socialdemokratų frakcija pasiūlė papildyti darbotvarkę vienu klausimu, Liberalų sąjūdžio frakcija su Marijumi Kaukėnu priešakyje darbotvarkei nepritarė ir balsuojant susilaikė visi trys šios frakcijos nariai (Gediminas Valdas Griškevičius, Darius Pakajavas ir M. Kaukėnas).

 • Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

  Ketvirtadienį, kovo 30 dieną, rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai susirinko į posėdį svarstyti rajono gyventojams aktualių klausimų. Darbotvarkė, kurioje buvo numatyta aptarti 37 klausimus, papildyta dar vienu klausimu. Posėdyje dalyvavo 24 Tarybos nariai. Nedalyvavo Roberta Macelienė.

 • Tarybos posėdyje patvirtintas 2017 metų biudžetas

  Ketvirtadienį, vasario 23 dieną, vyko antras šių metų rajono savivaldybės tarybos posėdis. Spręsti aktualių klausimų susirinko 21 politikas. Posėdyje, kuriam pirmininkavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, dėl ligos nedalyvavo Roberta Macelienė, atostogaujantis Vilius Jasiūnas, šiuo metu išvykęs Gediminas Valdas Griškevičius, o Darius Šinkūnas negalėjo atvykti dėl kitų priežasčių.

 • Rajono savivaldybės taryboje svarstoma 40 klausimų

  Šiandien 9 val. prasidėjusioje Utenos rajono savivaldybės taryboje (toliau – Taryba) buvo pristatyti 38 klausimai, tačiau Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojui Vidmantui Valinčiui pasiūlius į darbotvarkę įtraukti du sprendimo projektai, viena iš jų informacija. Taryboje nėra Liuoniaus Purvinio ir Žydrūno Urbono.

 • Po atostogų – Taryboje daug įdomių sprendimų

  Ketvirtadienį vykusio Utenos rajono savivaldybės tarybos 7-ojo posėdžio darbotvarkėje buvo svarstomi 34 klausimai, išklausytos keturios informacijos. Rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdyje dalyvavo 21 Tarybos narys. Dėl įvairių priežasčių posėdyje nebuvo Roberto Miliausko, Dariaus Šinkūno, Gražinos Kuliešienės ir Robertos Macelienės.

 • Nustatyti mokesčių dydžiai, Utenoje – nauji kraštovaizdžio projektai

  Ketvirtadienį Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdyje Utenos politikams buvo pateikti 32 klausimai. Dalis jų ypač aktualūs uteniškiams, nes yra tiesiogiai susiję su asmeninėmis piniginėmis – buvo tvirtinami nekilnojamojo turto, žemės mokesčių dydžiai, neapmokestinamų sklypų dydžiai. Vėliau susirinkusieji sprendė dėl tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo Utenos rajono savivaldybės biudžetinėse įstaigose bei kitus ūkinius, turtinius ir teritorijų planavimo klausimus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2460
Vakar apsilankė:7924
Šią savaitę apsilankė:10384
Šį mėnesį apsilankė:109546
Viso (nuo 2015-02-16):7246221
Šiuo metu naršo:
89
2018-01-16