AktualijosUtenos policija: būtina skatinti ankstyvąją narkotinių medžiagų prevenciją ugdymo įstaigose
2016 gegužės 12, Ketvirtadienis 14:23

Utenos policija: būtina skatinti ankstyvąją narkotinių medžiagų prevenciją ugdymo įstaigose

Utenos policija: būtina skatinti ankstyvąją narkotinių medžiagų prevenciją ugdymo įstaigose

Gegužės 10 dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su kinologu Utenos regioninio profesinio mokymo centre vykdė policinę prevencinę priemonę „Be narkotikų saugiau“, kurios tikslas – užkirsti kelią neteisėtam disponavimui narkotinėmis ar psichotropinėms medžiagoms, jų platinimui bei vartojimui tarp jaunuolių, patekimui į švietimo įstaigas.

 

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su profesinio centro direktoriumi bei socialine darbuotoja apsilankė keliose mokinių klasėse ir informavo jaunuolius apie vykdomą prevencinę priemonę. Mokiniams buvo siūloma geranoriškai pateikti narkotines ar kitas psichiką veikiančias medžiagas, jei tokių turima, išaiškinta ir administracinė bei baudžiamoji atsakomybės dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo, laikymo ir platinimo. Nė vienas mokinys policijos pareigūnams narkotinių medžiagų nepateikė. Tarnybiniui šuniui patikrinus jų turimus asmeninius daiktus ir kuprines bei kartu su kinologu apžiūrėjus mokymo įstaigos koridorius ir gyvenamąsias patalpas, jokių narkotinių medžiagų pėdsakų nebuvo rasta.
Jaunuoliams ši policijos vykdoma prevencinė priemonė buvo netikėta, kadangi jie nebuvo iš anksto informuoti apie jos organizavimą, informuoti buvo tik jų tėvai. Be to, tokia priemonė Utenos miesto švietimo įstaigoje buvo vykdoma pirmą kartą. Mokiniai teigė, kad tokio pobūdžio priemones jie vertina teigiamai – mokykla turi sukurti tokią atmosferą, kuri leistų jiems ir mokytojams jaustis saugiems.
Policijos pareigūnai informavo, kad vien per šių metų 4 mėnesius Utenos rajone buvo surašyti 6 administracinio teisės pažeidimo protokolai (neteisėtas narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimas ar laikymas nedideliais kiekiais arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo). Praėjusiais metais Utenos rajone buvo pradėti 28 ikiteisminiai tyrimai (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti), 9 – dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo nepilnamečiams.
Pasak Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Vaidoto Žilio, narkotikų problema yra šių dienų rykštė, kuri labai dažnai liečia vieną jautriausių socialinių grupių – mūsų jaunimą, o tai reiškia – mūsų visuomenės ir visų mūsų pačių ateitį. „Džiugu, kad šį kartą prevencinė akcija nedavė savo „sunkiųjų" pasekmių, kadangi jos metu nebuvo nustatytas nei vienas narkotikų vartojimo, turėjimo ar platinimo atvejis. Tačiau vertinant neviešo pobūdžio turimą kriminalinės žvalgybos informaciją tenka konstatuoti, jog mokymosi įstaigose ar jų prieigose vis tik neretai pasitaiko narkotikų vartojimo ir platinimo atvejų. Šiuo aspektu sistemingai dirba vadovaujami kriminalinės policijos atitinkamų specializuotų padalinių pareigūnai. Suprantama, kriminalinės policijos svarbiausias uždavinys sumažinti narkotikų pasiūlą arba kitaip tariant nutraukti pagrindinius narkotikų kelius, gijas bei neutralizuoti pagrindinius tiekėjus. Tuomet ir mokymosi įstaigos narkotikų problema sumažėja. Tačiau dėl neviešo kriminalinės policijos darbo specifikos neretai apie tai nėra visiems sužinoma, jog būtent konkrečioje mokymosi įstaigoje buvo narkotikus vartojantys ar platinantys nepilnamečiai, tačiau tai daryti nustojo, nes buvo neutralizuoti stambesni (tikrieji) narkotikų platintojai ir tiekėjai. Todėl gali susidaryti klaidingas įspūdis, jog nėra ir narkotikų problemos mokymosi įstaigose". Pasak Vaidoto Žilio, visų pirma turime visi suprasti, jog kovoti reikia bendrai ir su priežastimis o ne pasekmėmis. „Todėl labai norimasi ir tikimasi glaudesnio bendradarbiavimo su socialiniais partneriais organizuojant tokias ar panašias prevencines-švietėjiškas akcijas ir visų pirma prisidedant prie ankstyvosios šio negatyvaus reiškinio užkardymo stadijos, o ne einant kovos su padariniais ir baudimų keliu.

Utenos AVPK inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prevenciniame renginyje – narkotikų tema

  Lapkričio 15 dieną 15.00 val. vyks jaunimui skirtas prevencinis renginys „Pasakyk narkotikams – ne“ , kuris vyks VŠĮ Utenos verslo ir informacijos centro kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“.

 • Policija keičia tarnybinių automobilių dizainą

  Lietuvos policija keičia tarnybinių automobilių dizainą, kuris labiau atspindi šiandienos policiją: moderni, veržli, atvira, labiau matoma.

 • Policija įspėja vairuotojus: lapkritį lauks netikėti reidai

  Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad policijos pareigūnai, vykdydami eismo priežiūrą ir siekdami užkardyti neteisėtus eismo dalyvių veiksmus kelyje, taip pat mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, skaičių, lapkričio mėnesį vykdo šias prevencines priemones:

 • Policija prašo gyventojų pagalbos

  Nuotraukose užfiksuotos moterys – vagišės, kurios šių metų rugpjūčio 30 dieną, įsibrovusios į gyvenamąją patalpą, pavogė aukso dirbinius ir maisto produktus. Vaizdo kamerų pagalba užfiksuota, kad šviesios spalvos lengvuoju automobiliu buvo atvykusios trys moterys, iš kurių dvi ieškojo būdų kaip patekti į patalpas ir įsibrovusios per langą, pagrobė svetimą turtą.

 • Angelų sargų šventėje – Seimo nario akibrokštas

  Rugsėjo 29-ą Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) minėjo profesinę šventę – Policijos (Angelų sargų) dieną. Šventinėmis uniformomis pasipuošusiems pareigūnams penktadienis prasidėjo šv. Mišiomis Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje, vėliau visų laukė šventinis minėjimas, kurį vainikavo grupės „el Fuego" koncertas, bendravimas prie vaišių stalo. Bene svarbiausia renginio dalimi tapo tradiciniai apdovanojimai nusipelniusiems policijos pareigūnams. Ceremoniją paįvairino jaunųjų Utenos meno mokyklos talentų muzikos kūriniai.

 • Narkotikų platintojas įkliuvo kaimyniniame rajone

  Policijos operacijos metu konfiskuota daugiau kaip pusė tonos hašišo, kurio vertė – apie 5 mln. eurų.

 • Pareigūnams įkliuvo, kaip įtariama, narkotikus gabenęs uteniškis

  Penktadienį (rugpjūčio 11 d.) popiet Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai patruliuodami mieste ties V. Kudirkos gatvės 22-u namu sustabdė automobilį BMW 320, vairuojamą uteniškio (gim. 1990 m.). Patikrinimo metu vyro kelnių kišenėje buvusioje piniginėje rasti du užspaudžiami skaidrūs plastiko maišeliai su šviesios spalvos milteliais, galimai narkotine ar psichotropine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos AVPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 • Narkotikų suluošintas uteniškis: „Man gėda išeiti į gatvę“

  Praeityje aktyviai gyvenęs 27 metų uteniškis Arnoldas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) šiandien atrodo lyg sustingęs – jam sunku kalbėti, vaikščioti, judinti galūnes. Tai – Lietuvoje sparčiai plintančio naujo narkotiko – aktifedo – vartojimo pasekmės. Šis pigus narkotikas, kurio lengvai galima pasigaminti namuose, jį vartojantį žmogų žaibiškai paverčia neįgaliu. Jūsų dėmesiui – pribloškianti gyvenimo dugne atsidūrusio narkomano išpažintis apie jį suluošinusią priklausomybę, kalėjimo duoną ir akistatą su mirtimi.

 • Utenos policijos pareigūnams pristatytas prabangus automobilis

  Birželio 8 dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kieme pareigūnams bei žiniasklaidai buvo pristatytas nežymėtas automobilis „Audi A6 Quattro" bei motociklas, kuriuose yra sumontuota naujausia greičio matavimo ir numerių skenavimo įranga.

 • Atokioje sodyboje – kvaišalų fabrikėlis

  Praėjusį trečiadienį (gegužės 24 d.) Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai vienoje nuošalių Zarasų rajono sodybų aptiko narkotikų gamybos laboratoriją. Kvaišalų fabrikėlio gamybos apimtys buvo įspūdingos: vien namuose rastos žaliavos būtų pakakę keliems šimtams kg metamfetamino pagaminti. O aplink sodybą esančiame miške aptiktos dar kelios slėptuvės su žaliava narkotikams gaminti. Buvo sulaikytas sodybos šeimininkas – niekur nedirbantis, bet nemažai turto – du namus, katerį ir kt. sukaupęs kaunietis Ž. K.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2017 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8208
Vakar apsilankė:7419
Šią savaitę apsilankė:40146
Šį mėnesį apsilankė:135579
Viso (nuo 2015-02-16):6800076
Šiuo metu naršo:
75
2017-11-17