AktualijosUtenos policija: būtina skatinti ankstyvąją narkotinių medžiagų prevenciją ugdymo įstaigose
2016 gegužės 12, Ketvirtadienis 14:23

Utenos policija: būtina skatinti ankstyvąją narkotinių medžiagų prevenciją ugdymo įstaigose

Utenos policija: būtina skatinti ankstyvąją narkotinių medžiagų prevenciją ugdymo įstaigose

Gegužės 10 dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su kinologu Utenos regioninio profesinio mokymo centre vykdė policinę prevencinę priemonę „Be narkotikų saugiau“, kurios tikslas – užkirsti kelią neteisėtam disponavimui narkotinėmis ar psichotropinėms medžiagoms, jų platinimui bei vartojimui tarp jaunuolių, patekimui į švietimo įstaigas.

 

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su profesinio centro direktoriumi bei socialine darbuotoja apsilankė keliose mokinių klasėse ir informavo jaunuolius apie vykdomą prevencinę priemonę. Mokiniams buvo siūloma geranoriškai pateikti narkotines ar kitas psichiką veikiančias medžiagas, jei tokių turima, išaiškinta ir administracinė bei baudžiamoji atsakomybės dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo, laikymo ir platinimo. Nė vienas mokinys policijos pareigūnams narkotinių medžiagų nepateikė. Tarnybiniui šuniui patikrinus jų turimus asmeninius daiktus ir kuprines bei kartu su kinologu apžiūrėjus mokymo įstaigos koridorius ir gyvenamąsias patalpas, jokių narkotinių medžiagų pėdsakų nebuvo rasta.
Jaunuoliams ši policijos vykdoma prevencinė priemonė buvo netikėta, kadangi jie nebuvo iš anksto informuoti apie jos organizavimą, informuoti buvo tik jų tėvai. Be to, tokia priemonė Utenos miesto švietimo įstaigoje buvo vykdoma pirmą kartą. Mokiniai teigė, kad tokio pobūdžio priemones jie vertina teigiamai – mokykla turi sukurti tokią atmosferą, kuri leistų jiems ir mokytojams jaustis saugiems.
Policijos pareigūnai informavo, kad vien per šių metų 4 mėnesius Utenos rajone buvo surašyti 6 administracinio teisės pažeidimo protokolai (neteisėtas narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimas ar laikymas nedideliais kiekiais arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo). Praėjusiais metais Utenos rajone buvo pradėti 28 ikiteisminiai tyrimai (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti), 9 – dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo nepilnamečiams.
Pasak Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Vaidoto Žilio, narkotikų problema yra šių dienų rykštė, kuri labai dažnai liečia vieną jautriausių socialinių grupių – mūsų jaunimą, o tai reiškia – mūsų visuomenės ir visų mūsų pačių ateitį. „Džiugu, kad šį kartą prevencinė akcija nedavė savo „sunkiųjų" pasekmių, kadangi jos metu nebuvo nustatytas nei vienas narkotikų vartojimo, turėjimo ar platinimo atvejis. Tačiau vertinant neviešo pobūdžio turimą kriminalinės žvalgybos informaciją tenka konstatuoti, jog mokymosi įstaigose ar jų prieigose vis tik neretai pasitaiko narkotikų vartojimo ir platinimo atvejų. Šiuo aspektu sistemingai dirba vadovaujami kriminalinės policijos atitinkamų specializuotų padalinių pareigūnai. Suprantama, kriminalinės policijos svarbiausias uždavinys sumažinti narkotikų pasiūlą arba kitaip tariant nutraukti pagrindinius narkotikų kelius, gijas bei neutralizuoti pagrindinius tiekėjus. Tuomet ir mokymosi įstaigos narkotikų problema sumažėja. Tačiau dėl neviešo kriminalinės policijos darbo specifikos neretai apie tai nėra visiems sužinoma, jog būtent konkrečioje mokymosi įstaigoje buvo narkotikus vartojantys ar platinantys nepilnamečiai, tačiau tai daryti nustojo, nes buvo neutralizuoti stambesni (tikrieji) narkotikų platintojai ir tiekėjai. Todėl gali susidaryti klaidingas įspūdis, jog nėra ir narkotikų problemos mokymosi įstaigose". Pasak Vaidoto Žilio, visų pirma turime visi suprasti, jog kovoti reikia bendrai ir su priežastimis o ne pasekmėmis. „Todėl labai norimasi ir tikimasi glaudesnio bendradarbiavimo su socialiniais partneriais organizuojant tokias ar panašias prevencines-švietėjiškas akcijas ir visų pirma prisidedant prie ankstyvosios šio negatyvaus reiškinio užkardymo stadijos, o ne einant kovos su padariniais ir baudimų keliu.

Utenos AVPK inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Policija vairuotojus ragina nepamiršti kelių svarbių dalykų

  Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad nuo balandžio 1 dienos (iki spalio 31 d.) įsigalioja kai kurie sezoniniai Kelių eismo taisyklių pokyčiai.

 • Policija iš anksto neviešino informacijos apie reidus: rezultatai nustebino

  Vasario 13–19 dienomis policijos pareigūnai visos šalies mastu vykdė sustiprintą vairuotojų blaivumo kontrolę. Apie respublikinę prevencinę ir kontrolės priemonę, organizuojamą visose šalies apskrityse per šventinę savaitę, policijos pareigūnai eismo dalyvių iš anksto neinformavo. Šeši neblaivūs vairuotojai įkliuvo ir Utenos apskrityje.

 • Pagerbti kyšiams atspariausi šalies policininkai, tarp jų – ir visaginietis

  Vilniaus Lietuvos tūkstantmečio Rotary klubas, kartu su Policijos departamentu prie VRM, šeštus metus iš eilės organizuoja socialinę akciją „Aš neimu kyšių“, kurios metu apdovanoja korupcijai atspariausius policijos pareigūnus iš visos Lietuvos. Pavakarę Nacionalinėje dailės galerijoje apdovanota 11 pareigūnų, po vieną iš visų 10 apskričių, bei vienas Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnas.

 • Pareigūnus pasveikino į Zarasus atvykęs gen. komisaras L. Pernavas

  Sausio 17 dieną Zarasų sporto klube „Marsas“ vyko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato štangos spaudimo gulint čempionatas, skirtas Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

 • Policija prašo muštynių liudininkų pagalbos

  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Veiklos skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Lapkričio 26-ą, apie 4.15 val., prie naktinio klubo „Laisvalaikis“, įsikūrusio Utenoje, Aušros g. 80, susimušė 19-os ir 29-erių metų amžiaus vaikinai. Muštynių dalyviai buvo išsirengę iki pusės.

 • Policijos pareigūnai prašo gyventojų pagalbos

  Utenos AVPK atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimų. Tyrimo metu nustatyta, kad šių metų gegužės–liepos mėnesiais asmenys – vyras ir moteris, save pateikusi Mirelos vardu, J. Basanavičiaus g., Utenos mieste, esančiame bute, teikė būrimo paslaugas.

 • Prevenciniame renginyje – narkotikų tema

  Lapkričio 15 dieną 15.00 val. vyks jaunimui skirtas prevencinis renginys „Pasakyk narkotikams – ne“ , kuris vyks VŠĮ Utenos verslo ir informacijos centro kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“.

 • Policija keičia tarnybinių automobilių dizainą

  Lietuvos policija keičia tarnybinių automobilių dizainą, kuris labiau atspindi šiandienos policiją: moderni, veržli, atvira, labiau matoma.

 • Policija įspėja vairuotojus: lapkritį lauks netikėti reidai

  Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad policijos pareigūnai, vykdydami eismo priežiūrą ir siekdami užkardyti neteisėtus eismo dalyvių veiksmus kelyje, taip pat mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, skaičių, lapkričio mėnesį vykdo šias prevencines priemones:

 • Policija prašo gyventojų pagalbos

  Nuotraukose užfiksuotos moterys – vagišės, kurios šių metų rugpjūčio 30 dieną, įsibrovusios į gyvenamąją patalpą, pavogė aukso dirbinius ir maisto produktus. Vaizdo kamerų pagalba užfiksuota, kad šviesios spalvos lengvuoju automobiliu buvo atvykusios trys moterys, iš kurių dvi ieškojo būdų kaip patekti į patalpas ir įsibrovusios per langą, pagrobė svetimą turtą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2688
Vakar apsilankė:8958
Šią savaitę apsilankė:29716
Šį mėnesį apsilankė:213342
Viso (nuo 2015-02-16):8046989
Šiuo metu naršo:
113
2018-04-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!