AktualijosKą vertėtų žinoti už darbą savaitgaliais ir viršvalandžius?
2016 balandžio 22, Penktadienis 13:28

Ką vertėtų žinoti už darbą savaitgaliais ir viršvalandžius?

Ką vertėtų žinoti už darbą savaitgaliais ir viršvalandžius?

Seimas pritarė tam, kad už darbą poilsio ir švenčių dienomis, naktį, viršvalandinį darbą atlygis būtų apskaičiuojamas ne pagal vidutinio darbo užmokesčio dydį, o pagal nustatytą darbo užmokestį.

Pritarus šiai nuostatai projekte numatyta, kad už darbą poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal grafiką, ir už darbą švenčių dieną būtų mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo darbo užmokestis, už darbą naktį – ne mažesnis kaip pusantro darbuotojo darbo užmokesčio dydžio užmokestis.
Už viršvalandinį darbą būtų mokamas ne mažesnis kaip pusantro darbuotojo darbo užmokesčio dydžio užmokestis. Už viršvalandžius poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal grafiką, ar naktį būtų mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo darbo užmokestis, o už viršvalandžius švenčių dieną – ne mažesnis kaip du su puse darbuotojo darbo užmokesčio dydžio užmokestis.
Darbuotojo prašymu darbo poilsio ar švenčių dienomis laikas ar viršvalandinio darbo laikas, padauginti iš nustatyto atitinkamo dydžio, galėtų būti pridedami prie kasmetinių atostogų laiko.
Kaip pažymima Darbo kodekso projekte, už darbą, kai yra nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų, taip pat kai padidinamas darbuotojo darbo mastas, būtų mokamas padidintas, palyginti su normaliomis darbo sąlygomis, darbo užmokestis.
Seime taip pat svarstyti pakeitimai ir dėl pavėluoto darbo užmokesčio ir kitų su darbo santykiais susijusių išmokų mokėjimo. Pagal šias nuostatas darbo santykiams nepasibaigus, kai dėl darbdavio kaltės pavėluotai išmokamas darbo užmokestis ar kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, kartu su jomis darbuotojui, turinčiam darbo santykių, turėtų būti išmokami delspinigiai, kurių dydį tvirtintų socialinės apsaugos ir darbo ministras, jeigu darbo teisės normos nenustato didesnio delspinigių dydžio.
Seimas taip pat pritarė siūlymui nustatyti, kad darbo santykiams pasibaigus, o darbdaviui ne dėl darbuotojo kaltės uždelsus atsiskaityti su darbuotoju, darbdavys privalėtų mokėti netesybas, kurių dydis – darbuotojo vieno mėnesio vidutinis darbo užmokestis už ne ilgesnį kaip trijų mėnesių laikotarpį. Jeigu uždelsta suma būtų mažesnė negu darbuotojo vieno mėnesio vidutinis darbo užmokestis, netesybų dydį sudarytų darbdavio uždelsta suma už kiekvieną uždelstą atsiskaityti mėnesį, bet ne ilgiau kaip už tris mėnesius.

Seimo inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pasikeitė leidimų dirbti kitą darbą išdavimo tvarka

  Nuo šių metų pradžios įsigaliojo naujas Valstybės tarnautojų prašymų leisti dirbti kitą darbą pagal darbo sutartį nagrinėjimo, sprendimų priėmimo ir atšaukimo tvarkos aprašas.

 • Ką reikėtų žinoti įdarbinant vaiką ar paauglį?

  Artėjant vasarai vaikai ir paaugliai vis aktyviau ieškosi sezoninių darbų: tokie papildomi laikini darbuotojai aktualūs tampa ir kai kurių sričių įmonėms. Ši įdarbinimo praktika naudinga tiek verslininkams, tiek jauniems žmonėms.

 • Patarimai jaunimui: kokios galimybės dirbti, keliauti ir savanoriauti

  Mokiniai, studentai ir visi jauni žmonės vasarą gali įgyti patirties dirbdami, savanoriaudami ar keliaudami. Įprastai informacijos apie šias veiklas labai daug, tad šįkart pateikiame pagrindinius portalus, kuriuose galima rasti informacijos apie darbą ir darbo sąlygas jaunimui, savanorystę bei galimybes nemokamai traukiniais pakeliauti po Europos Sąjungos šalis.

 • Į darbą – kartu su keturkojais augintiniais

  „Į darbą kaip į šventę“, – tokiu posakiu galima apibūdinti penktadienio popietę į darbą atskubėjusius „Lietuvos draudimo“ Utenos skyriaus darbuotojus, kurie į savo darbo vietą atsivedė ir keturkojus draugus. Tiesa, iš pradžių šuneliai kiek baugščiai dairėsi į šalis, tačiau kai kurie po akimirkos įsidrąsinę lakstė iš vieno kabineto į kitą.

 • Lietuvos didmiesčiai ir miestai: kur uždirbama daugiausia?

  19 vietą tarp šalies savivaldybių pagal darbo užmokestį užima Utenos rajonas, kuriame gyvena apie 14 tūkstančių dirbančiųjų. Tokius duomenis pirmadienį pateikė Statistikos departamentas. Pavyzdžiui, Panevėžio gyventojų algos skurdesnės nei, tarkim, uteniškių.

 • Darbdaviai pirmumo teisę teikia pilnamečiams mokiniams

  Mokiniai vasaros atostogas leidžia ne tik poilsiaudami ir bet ir laisvalaikį derindami su laikina galimybe užsidirbti. Tačiau ne visi jaunuoliai turi išsvajotąjį darbą, mat daugelis darbdavių nenori savo įmonėse įdarbinti nepilnamečių.

 • Nuo liepos 1 dienos – daugiau galimybių derinti šeimą ir darbą

  Naujajame Darbo kodekse, kuris turėtų įsigalioti liepos 1 dienos, įvedami net penki darbo režimai. Jie leis darbuotojams lengviau derinti šeiminius ir darbinius įsipareigojimus.
  „Įsivaizduokite, kad jūsų buvimas darbovietėje būtų privalomas tik tam tikromis valandomis, o likusį laiką galėtume savarankiškai nuspręsti, kiek kurią dieną papildomai valandų būsite darbo vietoje taip, kad per savaitę iš viso susidarytų 40 darbo valandų. Tokią galimybę, iki šiol taikytą tik pavienėse bendrovėse ar įstaigose, suteiks naujasis reguliavimas, be kitų režimų, įteisinantis ir lankstų darbo grafiką", – paaiškino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktorius Kęstutis Zaura.

 • Darbdaviams – finansinės paskatos įdarbinti jaunimą ir vyresnio amžiaus žmones

  Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas su sunkumais darbo rinkoje susiduriančių asmenų užimtumui ir skatinti darbdavius kurti daugiau darbo vietų, pradedama įgyvendinti nauja Europos socialinio fondo lėšomis finansuojama priemonė „Parama darbui". Darbdaviai, kurie planuoja įdarbinti jaunimą iki 29 m. arba vyresnius nei 54 m. asmenis, jau gali kreiptis dėl darbo užmokesčio išlaidų dalies kompensavimo. Tam Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 40,5 mln. Eur.

 • Mokinių nebaugina ir gatvių valymo darbai

  Artėja vasara. Mokiniai, užvėrę mokyklų duris, galės atsikvėpti nuo knygų ir pamokų, pasinerti į vasaros teikiamus malonumus. Maža dalis mokinių vasarai išvyksta į užsienį, kur gyvena jų tėvai ar giminaičiai, – svečiose šalyse jie taip pat turi galimybę įsidarbinti, susitaupyti pinigų savo pramogoms.
  O ką daryti tiems, kurie vasarą planuoja pasilikti Utenoje? Ar dienas leisti gatvėse, kaimuose su seneliais, ar ieškotis darbo vietinėse įmonėse?

 • Metų rekordas – 7 baudos vienam vadovui už nelegalaus darbo naudojimą

  Praėjusiais metais Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) inspektoriai dėl galimo nelegalaus darbo atliko daugiau nei 7 tūkst. tikrinimų ir nustatė apie 1,3 tūkst. neteisėtai dirbusių asmenų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2441
Vakar apsilankė:4562
Šią savaitę apsilankė:7003
Šį mėnesį apsilankė:123023
Viso (nuo 2015-02-16):10214466
Šiuo metu naršo:
86
2019-05-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!