AktualijosNelaimių darbe nemažėja
2015 liepos 21, Antradienis 11:41

Nelaimių darbe nemažėja

Nelaimių darbe nemažėja

Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) per pirmą šių metų pusmetį gauti 67 pranešimai apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai, ir 18 pranešimų apie žūtis darbe. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičius sumažėjo 10 atvejų arba 36 proc.
Utenos apskrityje per pirmąjį šių metų pusmetį užregistruoti 5 nelaimingi atsitikimai darbe, vienas iš jų – mirtinas.

Kiekviena sunki nelaimė darbe – potencialiai mirtinas atvejis. „Deja, sumažėjęs mirtinų įvykių darbe skaičius dar neduoda preteksto džiaugtis, – pabrėžė Valstybinės darbo inspekcijos Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas. – Sunkių sužalojimų darbe padaugėjo 14 atvejų arba 26 proc. O kiekviena sunki trauma, kaip paaiškėja tiriant jos priežastis ir aplinkybes, buvo prie galimo mirtino įvykio ribos".

Galėjo žūti nukritę iš aukštai

Nukritęs iš 3 m aukščio nuo pašarų ir javų vežimo cisternos UAB „Dainiai" garaže žuvo vairuotojas. Atlikdamas betonavimo darbus iš statomo pastato 6 aukšto nukrito ir nuo patirtų sužalojimų mirė UAB „Veikmės statyba" pagalbinis darbininkas, UAB „Elektros idėjos" darbuotojas statybos objekte nukrito iš trečio aukšto pro neaptvertos laiptinės angą ir žuvo – tai tik keli paminėti atvejai, kai šalyje atlikdami įvairius darbus žuvo žmonės. Tačiau mirtiną pavojų slėpia ir sunkūs susižalojimai: vykdant medienos džiovyklų aliumininių konstrukcijų ir įrangos montavimo darbus iš 6 m aukščio nukrito UAB „Solona" šaltkalvis, kuris po poros savaičių nuo šių sužalojimų mirė. Panašių atvejų yra ir daugiau – nuo pastolių iš 7 m aukščio nukrito neblaivus, nušalintas nuo darbo, bet grįžęs į statybvietę UAB „Adista" darbuotojas. Demontuojant asbestinio šiferio stogo dangą, lūžus šiferio lakštui, iš beveik 5 m aukščio nukritęs UAB „Talša" darbuotojas ir pan.

Žaloja neišjungti mechanizmai

Nemažai atvejų, kada įrenginiai, remontuojami neišjungus variklio, įtraukia darbuotojo drabužį, o kartu su juo – ranką ar koją, kai nuo technikos nuimami apsaugai ir dirbantįjį sužaloja besisukančios mechanizmų dalys. Neseniai darbuotojams, dirbusiems žemės ūkyje, buvo amputuotos rankos, kojos, pirštai: ūkininko ūkyje ruloniniu presu rinkęs šieną į volus darbuotojas, neišjungęs preso mėgino pataisyti užstrigusią surišimo virvę, o besisukantys volai įtraukė jo ranką. Kitas skaudus atvejis – ŽŪB „Minija" be apsaugos dirbęs kardaninis velenas kaiščiu užkabino traktorininko rūbus, juos įsuko ir nutraukė ranką. UAB „Medrokis" operatoriui ranka bandant pašalinti staklėse užstrigusią medienos atplaišą iš inercijos besisukantys medienos daugiapjūklių staklių pjūklai kartu su pirštine įtraukė darbuotojo plaštaką ir ją sužalojo. Sunkią rankos traumą patyrė AB „Silikatas" darbuotojas, valydamas neišjungtą transporterį.
Daugiausiai nelaimingų atsitikimų darbe įvyko statyboje – 7 mirtini (kaip ir pernai) ir 24 sunkūs, transporto ir saugojimo įmonėse – 5 mirtini ir 5 sunkūs, apdirbamosios gamybos įmonėse atitinkamai – 2 ir 14. Minėtų ekonominių veiklų įmonėse įvykę mirtini sudaro beveik 80 proc. visų šalyje įvykusių mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe, o sunkūs – per 60 proc. visų sunkių nelaimingų atsitikimų darbe.

Darbdaviai blogai organizuoja, darbuotojai rizikuoja

„Pabrėžtina, kad ir vėl dažniausiai (daugiau nei 60 proc. atvejų) mirtinos ir sunkios nelaimės darbe įvyko blogai organizavus darbus, tarp jų ir pavojingus, netinkamai juos vykdžius arba darbdaviui neužtikrinus vidinės darbuotojų saugos ir sveikatos vidinės kontrolės ar nekontroliavus, kad darbuotojai laikytųsi jiems privalomų vykdyti reikalavimų", – sakė S. Balčiūnas. Kita vertus, apie trečdalis darbuotojų buvo sunkiai sužaloti, kai atlikdami darbus nesilaikė vadovų duotų nurodymų ar sąmoningai rizikavo savo sveikata ar gyvybe.
Teigiamas šio pusmečio rodiklis – daugiau nei per pusę sumažėjo nukentėjusių neblaivių darbuotojų: darbe žuvo 2 neblaivūs darbuotojai, 4 patyrė sunkius kūno sužalojimus (2014 m. atitinkamai 6 ir 9).

Vienas mirtinas atvejis darbe

Utenos apskrityje per pirmąjį šių metų pusmetį užregistruoti penki nelaimingi atsitikimai darbe, iš jų – vienas mirtinas. Kaip sakė Valstybinės darbo inspekcijos Utenos skyriaus l.e.p. vedėjas Sigitas Mikučionis, 2015 metų pradžioje UAB „Anykščių šiluma" sprogus skalūnų alyvos cisternai žuvo 60 metų darbuotojas, kurį nubloškė ypač stipri oro banga. Atlikus tyrimus nebuvo įžvelgta paties darbuotojo kaltės. Tai buvo prastas darbo organizavimas, todėl įmonei buvo iškelta baudžiamoji byla.
Vienoje Visagino įmonėje dirbęs žmogus nukrito nuo kopėčių, tačiau šiuo atveju nebuvo įžvelgta darbdavio kaltė. Balandžio mėnesį vienos Utenos rajono statybinės organizacijos darbuotojui taip pat nesėkmingai baigėsi darbo diena – jis, būdamas neblaivus, nukrito nuo pastolių ir susižalojo.
Taip pat reikėtų paminėti ir vieną atvejį, kai vienos Utenos langų montavimo įmonės darbuotojas susižiedė darbo vietoje – įkritus metaliniam krislui, buvo stipriai sužalota akis.

udiena.lt ir VDI inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Per savaitę nelaimės keliuose nusinešė devynias žmonių gyvybes

  Per savaitę, sausio 26–vasario 1 dienomis (penktadienį–ketvirtadienį), mūsų šalies keliuose įvyko 65 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Šešiuose eismo įvykiuose žuvo devyni eismo dalyviai: trys vairuotojai (77 m., 26 m. ir 21 m. vyrai), keturi keleiviai (27 m. vyras ir 88 m., 76 m. ir 29 m. moterys), ir dvi pėsčiosios, 67 m. ir 46 m. moterys.

 • Darbo inspektoriai su policijos pareigūnais aplankė statybvietes: rezultatai stebina

  Po ilgojo šventinio savaitgalio, balandžio 18 dieną, Utenos miesto statybvietėse triūsę darbuotojai sulaukė netikėtų svečių: darbo inspektoriai kartu su policijos pareigūnais ieškojo apšilusių ar nelegaliai dirbančių žmonių. Nors neblaivių ir nelegalių statybininkų rasti nepavyko, pro policijos pareigūnus neprasprūdo vyriškiai, išsitraukę kontrabandinių cigarečių pakelius...

 • Šventinis savaitgalis – pilnas netikėtumų

  Šventinis savaitgalis Utenos apskrityje nepraėjo ramiai. Daugiausia, kaip jau tapo įprasta per šventes, kilo muštynių ir kitų konfliktų, kurių metu nukentėjo ir nepilnamečiai. Policijos pareigūnai buvo iškviesti ne tik gesinti šeimose įsiplieskusių barnių ir muštynių, bet ir keliuose stabdė automobilius, į kuriuos prie vairo sėdosi per Velykas alkoholio padauginę vairuotojai.

 • Nauja tendencija: į Darbo biržą registruojasi mažai absolventų

  Nors šalies absolventai jau turi diplomus, jie masiškai neplūsta į darbo biržas. Specialistai mano, kad šiais metais daugeliui jų susirasti darbą pavyko dar studijuojant, kiti galbūt pasirinko emigranto kelią.
  Šiomis dienomis Utenos teritorinėje darbo biržoje tylu: čia užsiregistruoti kasdien ateina vos vienas kitas jaunas žmogus. Tačiau pernai tuo pačiu metu šioje įstaigoje buvo juntamas ypač didelis absolventų antplūdis.

 • Ilgasis savaitgalis pareikalavo dviejų žmonių gyvybių

  Ilgasis Joninių savaitgalis Utenos apskrityje nusinešė dviejų žmonių gyvybes: Anykščių rajone paskendo jaunas vyras, o Zarasų rajone eismo įvykio metu žuvo nepilnametė.

 • Per savaitę eismo nelaimės nusinešė dvi gyvybes

  Per savaitę, gegužės 20-26 dienomis (penktadienį-ketvirtadienį), mūsų šalies keliuose įvyko 79 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Žuvo du eismo dalyviai: 25 metų automobilio vairuotojas ir 58 metų pėsčioji.

 • Po savaitgalio į darbą atskubėję statybininkai pūtė į alkotesterius

  Šios savaitės pradžioje statybvietėse dirbantys statybininkai sulaukė netikėtų svečių – darbo inspektorių, kurie vykdė nelegalaus (neteisėto) darbo bei nelaimingų atsitikimų darbe, įvykstančių dėl darbuotojų neblaivumo, prevenciją. Patikrinimo neišvengė ir Utenos statybvietės – mūsų mieste patikrinti 35 statybininkai.

 • Policininkai ir darbo inspektoriai tikrins statybvietes nelegalaus darbo ir neblaivumo prevencijai

  Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ir Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad kitą savaitę visoje šalyje policijos pareigūnai ir darbo inspektoriai Lietuvos statybvietėse atliks bendrus tikrinimus nelegalaus (neteisėto) darbo bei nelaimingų atsitikimų darbe, įvykstančių dėl darbuotojų neblaivumo, prevencijai.

 • Savaitgalio nelaimės: vienas vyras apsinuodijo dujomis, kitą mirtinai prispaudė traktorius

  Šeštadienį į Daugailių seniūniją atvykę medikai jau nebegalėjo padėti vyriškiui, kurį prispaudė virsdamas traktorius.
  Birželio 6-os vakarą nelaimė įvyko Daugailių seniūnijoje, Polekniškio kaime – ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, jog šlaite virsdamas traktorius prispaudė vyrą. Atvykusiems medikams beliko konstatuoti 59 metų vyriškio mirtį.

 • Šventiniu laikotarpiu uteniškiai šventė, tačiau išvengta didesnių nelaimių

  Nors ilgąjį šventinį laikotarpį uteniškiai nevengė stikliuko stipresnio gėrimo, penkios švenčių dienos praėjo palyginti ramiai. Tai „Utenos dienai" patvirtino ir Utenos greitosios medicinos pagalbos (GMP) skyriaus vyr. slaugos administratorė Jūratė Rinkevičienė, kurios teigimu šį šventinį laikotarpį iškvietimų netrūko, tačiau daugelis jų buvę eiliniai: į medikus žmonės kreipėsi su įvairiausiais sveikatos sutrikimais, taip pat skubioji medicinos pagalba suteikta eismo įvykio metu nukentėjusiems žmonėms.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:998
Vakar apsilankė:3916
Šią savaitę apsilankė:8771
Šį mėnesį apsilankė:59830
Viso (nuo 2015-02-16):8866805
Šiuo metu naršo:
52
2018-08-15
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!