AktualijosŠalia tėvo palaidoti vaikai – sesutė ir broliukas
2015 sausio 27, Antradienis 15:47

Šalia tėvo palaidoti vaikai – sesutė ir broliukas

Šalia tėvo palaidoti vaikai – sesutė ir broliukas
 • 18 foto, video

Šiandien Utenos senosiose kapinėse, šalia savo tėvelio amžino poilsio atgulė sesutė ir broliukas, kurie žuvo penktadienio vakarą kelyje Utena-Tauragnai.

Ši žinia, sukrėtusi Utenos krašto bendruomenę, neliko be dėmesio. Laidotuvėse dalyvavo ne tik giminės ir artimieji, kurių jau nedaug ir belikę, tačiau ir visai svetimi, nepažįstami žmonės, mergaitės bendraklasiai iš Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokyklos, taip pat šios ugdymo įstaigos bendruomenė. Į paskutinę kelionę išlydėti žuvusio 6-mečio berniuko susirinko Utenos lopšelio-darželio „Želmenėlis" vadovai, šermenyse apsilankė ir nuoširdžią užuojautą artimiesiems pareiškė Seimo narė Milda Petrauskienė, trumpam atskubėjusi iš Vilniaus į Uteną.
Šis įvykis sulaukė didžiulio šalies žiniasklaidos dėmesio.
Neabejingiems skausmui, į pagalbos šauksmą atsiliepusiems, suteikusiems paramą laidojant avarijoje žuvusius vaikus uteniškiams dėkojo žuvusiųjų artimieji, o ypač močiutė Janė Tervydienė. Į jos sąskaitą, kurią skelbė portalas www.udiena.lt, iki sausio 27 dienos ryto įplaukė beveik 3 tūkst. eurų. Močiutė šių pinigų laidotuvėms nenaudojo. Laidotuvėmis rūpinosi Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokyklos ir Utenos lopšelio-darželio „Želmenėlis" vadovai Arvydas Šilinskas bei Sigita Balčiūnienė. Jų bendruomenių surinktų pinigų užteko padengti ne tik duobkasiams, bet, kaip jie tvirtino, jų dar ir liko. Vienkartinė pašalpa laidotuvėms (608 EUR) liko močiutei J. Tervydienei, nes likusias laidojimo išlaidas padengė Utenos rajono savivaldybės administracija, tam skyrusi 1390 eurų.
Šiuo metu motinos Rasos T. būklė yra nepakitusi, ji dar nepabudo iš komos. Kartu pasitarus su minėtų mokymo įstaigų vadovais, pritarus Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reiklų skyriaus vedėjui Romualdui Kraulišui bei „Utenos dienos" vyr. redaktoriui Vytautui Ridikui, surinkti pinigai, kuriuos paaukojo Utenos krašto bendruomenė, bus skirti vaikučių mamos gydymui. Kaip tvirtino Leliūnų seniūnijos seniūnė Lina Petronienė, pinigų surinko ir Leliūnų seniūnijos bendruomenė, todėl jie, pasak seniūnės, kol kas liks seniūnijoje, ir, esant reikalui, taip pat bus panaudoti mamos gydymui.

„Utenos dienos" inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Atsisveikinimas su mirusiuoju pamažu modernėja

  Kelių dienų šarvojimas, naktinis budėjimas prie mirusiojo kūno, raudos ir kitos gedulingų laidotuvių tradicijos po truputį keliauja užmarštin – 63 proc. gyventojų linkę į modernesnį artimojo išlydėjimą, ir tik vos 7 proc. nesutinka atsisakyti tradicijų. Tačiau, kaip priimtiniausius atsisveikinimo būdus su mirusiuoju, šalies gyventojai vis dar nurodo atsisveikinimą šarvojimo salėje, ritualinių paslaugų teikėjų specialiai įrengtose patalpose ar maldos namuose. Tai atskleidė tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės „Berent“ atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Nuo smūgio automobilis nuskriejo ant šaligatvio

  Antradienį vienoje avaringiausių A. Baranausko ir K. Donelaičio gatvių sankryžoje įvyko avarija, kurios metu gerokai apgadinti du lengvieji automobiliai, o vienas iš jų nuo patirto smūgio nuskriejo ant šaligatvio. Laimei, nepasitaikė pėsčiųjų, o vairuotojai susižalojimų išvengė.

 • Avarija miesto sankryžoje: visureigis nepraleido „golfo“

  Trečiadienio popietę J. Basanavičiaus ir Maironio gatvių sankryžoje įvyko avarija, kurios metu susidūrė du lengvieji automobiliai. Eismo įvykio metu sužeistų žmonių nebuvo, tik apgadintos abi transporto priemonės.

 • Statistinis avarijų sukėlėjas – į trečią dešimtį įkopęs vyras

  Per septynis šių metų mėnesius iš viso užfiksuota beveik 10 tūkstančių eismo įvykių, rodo Europos bendrovės „ERGO Insurance" Lietuvoje duomenys. Beveik 40 proc. avarijų sukėlė vyrai, tarp kurių rizikingiausia amžiaus kategorija – 26-30 metų. Trečią dešimtį įpusėję vyrai sukėlė daugiausiai – virš 600 – eismo įvykių, tai sudaro 6 proc. visų užfiksuotų avarijų.

 • Alantos klebonas patyrė dar vieną avariją – su „Tesla“ trenkėsi į medį

  Alantos Šv. Apaštalo Jokūbo parapijos klebonas Sigitas Sudentas patyrė dar vieną avariją. Pats dvasininkas rimtesnių sužeidimų išvengė, tačiau prabangus jo „Tesla Model S" buvo gerokai apgadintas.

 • Per avariją nukentėjo nėščia moteris ir vaikai

  Prie A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos esanti Maironio ir A. Baranausko gatvių sankryža ne pirmą kartą tampa skaudžių įvykių vieta. Šiandien, apie 12 val., čia susidūrė du automobiliai. Pagrindiniu keliu važavusio „VW Caravelle" automobilio nepraleido šalutine gatve atlėkęs „Renault Espace" – nuo smūgio pastarasis automobilis apsisuko ir sustojo prie bibliotekos kampo.

 • Eismo įvykis Utenoje: kaltininkas nugabentas į ligoninę

  Rugpjūčio 9 dieną, prieš 15 val., Utenoje, Kupiškio ir Aukštakalnio gatvių sankryžoje, nereguliuojamoje šviesoforu, įvyko avarija.

 • Ieško avarijos liudininko

  Šių metų balandžio 28 dieną portale udiena.lt skaitytojams pateikėme publikaciją apie Utenos rajone, Drąsėnų kaime (Daugailių seniūnija) įvykusią skaudžią avariją, kurios metu buvo sužaloti žmonės. Tąkart ugniagesiams gelbėtojams iš sumaitoto automobilio „Audi“ teko vaduoti 25 metų keleivę. Dėl sužalojimų į gydymo įstaigą buvo išvežtas ir tokio paties amžiaus „Mercedes Benz“ keleivis.

 • Ieškomi kraupios avarijos liudininkai

  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl to, kad 2017-07-24 apie 11:54 val. kelyje Kupiškis– Utena 44 kilometre, Utenos r., Šiaudinių kaimo ribose susidūrė du automobiliai „Ford Transit", baltos spalvos, 2007 m. gamybos ir Audi 80 AVANT, violetinės spalvos, 1992 m. gamybos.

 • Tragiškas pirmadienis: eismo įvykis pareikalavo dviejų gyvybių

  Pirmadienį Utenos rajone, netoli Šiaudinių kaimo (Vyžuonų sen.), kaktomuša susidūrė, pirminiais duomenimis, uteniškio vairuojamas lengvasis automobilis „Audi 80" ir mikroautobusas „Ford Transit", kurį vairavo vyžuoniškis. Audinė nuskriejo nuo kelio, o fordas trenkėsi į atitvarą. Abiejų transporto priemonių vairuotojai žuvo. Bendrasis pagalbos centras pranešimą apie nelaimę ir prispaustus žmones gavo apie 11 val. 52 min.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:882
Vakar apsilankė:8410
Šią savaitę apsilankė:25298
Šį mėnesį apsilankė:124460
Viso (nuo 2015-02-16):7261135
Šiuo metu naršo:
70
2018-01-18