AktualijosŠalia tėvo palaidoti vaikai – sesutė ir broliukas
2015 sausio 27, Antradienis 15:47

Šalia tėvo palaidoti vaikai – sesutė ir broliukas

Šalia tėvo palaidoti vaikai – sesutė ir broliukas
 • 18 foto, video

Šiandien Utenos senosiose kapinėse, šalia savo tėvelio amžino poilsio atgulė sesutė ir broliukas, kurie žuvo penktadienio vakarą kelyje Utena-Tauragnai.

Ši žinia, sukrėtusi Utenos krašto bendruomenę, neliko be dėmesio. Laidotuvėse dalyvavo ne tik giminės ir artimieji, kurių jau nedaug ir belikę, tačiau ir visai svetimi, nepažįstami žmonės, mergaitės bendraklasiai iš Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokyklos, taip pat šios ugdymo įstaigos bendruomenė. Į paskutinę kelionę išlydėti žuvusio 6-mečio berniuko susirinko Utenos lopšelio-darželio „Želmenėlis" vadovai, šermenyse apsilankė ir nuoširdžią užuojautą artimiesiems pareiškė Seimo narė Milda Petrauskienė, trumpam atskubėjusi iš Vilniaus į Uteną.
Šis įvykis sulaukė didžiulio šalies žiniasklaidos dėmesio.
Neabejingiems skausmui, į pagalbos šauksmą atsiliepusiems, suteikusiems paramą laidojant avarijoje žuvusius vaikus uteniškiams dėkojo žuvusiųjų artimieji, o ypač močiutė Janė Tervydienė. Į jos sąskaitą, kurią skelbė portalas www.udiena.lt, iki sausio 27 dienos ryto įplaukė beveik 3 tūkst. eurų. Močiutė šių pinigų laidotuvėms nenaudojo. Laidotuvėmis rūpinosi Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokyklos ir Utenos lopšelio-darželio „Želmenėlis" vadovai Arvydas Šilinskas bei Sigita Balčiūnienė. Jų bendruomenių surinktų pinigų užteko padengti ne tik duobkasiams, bet, kaip jie tvirtino, jų dar ir liko. Vienkartinė pašalpa laidotuvėms (608 EUR) liko močiutei J. Tervydienei, nes likusias laidojimo išlaidas padengė Utenos rajono savivaldybės administracija, tam skyrusi 1390 eurų.
Šiuo metu motinos Rasos T. būklė yra nepakitusi, ji dar nepabudo iš komos. Kartu pasitarus su minėtų mokymo įstaigų vadovais, pritarus Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reiklų skyriaus vedėjui Romualdui Kraulišui bei „Utenos dienos" vyr. redaktoriui Vytautui Ridikui, surinkti pinigai, kuriuos paaukojo Utenos krašto bendruomenė, bus skirti vaikučių mamos gydymui. Kaip tvirtino Leliūnų seniūnijos seniūnė Lina Petronienė, pinigų surinko ir Leliūnų seniūnijos bendruomenė, todėl jie, pasak seniūnės, kol kas liks seniūnijoje, ir, esant reikalui, taip pat bus panaudoti mamos gydymui.

„Utenos dienos" inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos aplinkkelyje – vilkiko avarija

  Pirmadienį priešpiet Utenos aplinkkelyje įvyko avarija: nuo kelio nuvažiavo ir apvirto Rusijos piliečio vairuojamas vilkikas „Volvo“, o į aplinką išsiliejo dyzelinas.

 • Vaižganto gatvę sukaustė ledas: automobiliai prišalo prie asfalto

  Naktį ar ankstų rytą Vaižganto gatve važiavusių uteniškių laukė nemaloni staigmena – kelio danga priminė čiuožyklą. Neapsidžiaugė ir tie, kurie savo automobilius buvo pastatę šalikelėje, nes transporto priemonių ratai prišalo prie asfalto. UAB „Utenos vandenys" avarinių darbų brigadininko Oranto Kraujelio teigimu, ledas dalį miesto sukaustė naktį trūkus Pramonės vandentiekio linijai.

 • Netoli Daugailių įvyko avarija: sužeista moteris

  Trečiadienį ryte, apie 11 val., Utenos rajone, Zastrono kaime, magistraliniame kelyje Kaunas–Zarasai–Daugpilis, 37 metų moteris, vairuodama automobilį „Audi A6“, sukdama į kairę, susidūrė su lenkiančiu sunkvežimių DAF FT95, kurį vairavo 63 m. vyras.

 • Tragedija Molėtų rajone: avarijoje žuvo du senjorai

  Praėjusį sekmadienį apie 12.38 val. Molėtų rajone, kelyje Molėtai–Stacijavai–Smėlinka, automobilis „VW Passat“, vairuojamas vyro (g. 1940 m.) bei gyvenančio Toliejų kaime, esant slidžiai kelio dangai automobilio dešine puse išslydo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su priešinga eismo juosta važiuojančiu automobiliu „VW Passat“, kurį vairavo tos pačios Čiulėnų seniūnijos gyventojas. Šio skaudaus eismo įvykio metu žuvo „VW Passat“ vairuotojas ( g. 1940 m.) ir keleivė, sutuoktinė ( g. 1941 m.). Kito automobilio vairuotojas dėl galvos traumos paguldytas į Utenos ligoninę.

 • Atsisveikinimas su mirusiuoju pamažu modernėja

  Kelių dienų šarvojimas, naktinis budėjimas prie mirusiojo kūno, raudos ir kitos gedulingų laidotuvių tradicijos po truputį keliauja užmarštin – 63 proc. gyventojų linkę į modernesnį artimojo išlydėjimą, ir tik vos 7 proc. nesutinka atsisakyti tradicijų. Tačiau, kaip priimtiniausius atsisveikinimo būdus su mirusiuoju, šalies gyventojai vis dar nurodo atsisveikinimą šarvojimo salėje, ritualinių paslaugų teikėjų specialiai įrengtose patalpose ar maldos namuose. Tai atskleidė tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės „Berent“ atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Nuo smūgio automobilis nuskriejo ant šaligatvio

  Antradienį vienoje avaringiausių A. Baranausko ir K. Donelaičio gatvių sankryžoje įvyko avarija, kurios metu gerokai apgadinti du lengvieji automobiliai, o vienas iš jų nuo patirto smūgio nuskriejo ant šaligatvio. Laimei, nepasitaikė pėsčiųjų, o vairuotojai susižalojimų išvengė.

 • Avarija miesto sankryžoje: visureigis nepraleido „golfo“

  Trečiadienio popietę J. Basanavičiaus ir Maironio gatvių sankryžoje įvyko avarija, kurios metu susidūrė du lengvieji automobiliai. Eismo įvykio metu sužeistų žmonių nebuvo, tik apgadintos abi transporto priemonės.

 • Statistinis avarijų sukėlėjas – į trečią dešimtį įkopęs vyras

  Per septynis šių metų mėnesius iš viso užfiksuota beveik 10 tūkstančių eismo įvykių, rodo Europos bendrovės „ERGO Insurance" Lietuvoje duomenys. Beveik 40 proc. avarijų sukėlė vyrai, tarp kurių rizikingiausia amžiaus kategorija – 26-30 metų. Trečią dešimtį įpusėję vyrai sukėlė daugiausiai – virš 600 – eismo įvykių, tai sudaro 6 proc. visų užfiksuotų avarijų.

 • Alantos klebonas patyrė dar vieną avariją – su „Tesla“ trenkėsi į medį

  Alantos Šv. Apaštalo Jokūbo parapijos klebonas Sigitas Sudentas patyrė dar vieną avariją. Pats dvasininkas rimtesnių sužeidimų išvengė, tačiau prabangus jo „Tesla Model S" buvo gerokai apgadintas.

 • Per avariją nukentėjo nėščia moteris ir vaikai

  Prie A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos esanti Maironio ir A. Baranausko gatvių sankryža ne pirmą kartą tampa skaudžių įvykių vieta. Šiandien, apie 12 val., čia susidūrė du automobiliai. Pagrindiniu keliu važavusio „VW Caravelle" automobilio nepraleido šalutine gatve atlėkęs „Renault Espace" – nuo smūgio pastarasis automobilis apsisuko ir sustojo prie bibliotekos kampo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1527
Vakar apsilankė:7898
Šią savaitę apsilankė:57763
Šį mėnesį apsilankė:142206
Viso (nuo 2015-02-16):7707820
Šiuo metu naršo:
65
2018-03-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!