AktualijosNukentėjusiems kiaulių laikytojams – parama iš valstybės biudžeto
2014 spalio 28, Antradienis 15:08

Nukentėjusiems kiaulių laikytojams – parama iš valstybės biudžeto

Nukentėjusiems kiaulių laikytojams – parama iš valstybės biudžeto

Valstybė kompensuos kiaulių laikytojams dalį išlaidų už paskerstas kiaules dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės. Kiaulių laikytojai dėl patirtų nuostolių atlyginimo turi ne vėliau kaip iki lapkričio 10 d. kreiptis į savivaldybes.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė 2014 m. spalio 24 d. Nr. 3D-790 įsakymu patvirtino Paramos teikimo kiaulių laikytojams už kiaules, paskerstas dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės, taisykles. Šios taisyklės reglamentuoja paramos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos, kompensuojant dalį išlaidų kiaulių laikytojams už paskerstas kiaules dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės, teikimą iš valstybės biudžeto lėšų.
Nereikšminga (de minimis) pagalba – tai tokia parama, kuri didžiąja dalimi atvejų nedaro įtakos Europos Sąjungos valstybių narių tarpusavio prekybai ir konkurencijai ir yra leistina pagal Europos Komisijos reglamentus.
Kiaulių laikytojams bus iki 100 proc. atlyginami nuostoliai, patirti už nustatyta tvarka registruotas ir paskerstas kiaules dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės. Norintys gauti kompensacijas kiaulių laikytojai turi būti nuo š. m. liepos 24 d. iki rugsėjo 18 d. paskerdę savo laikomas kiaules afrikinio kiaulių maro židinį nustatytose apsaugos ir stebėjimo zonose.
Kita paramos gavėjų grupė yra tie laikytojai, kurie 2013 m. laikėsi biologinio saugumo reikalavimų, jų kiaulių laikymo vietos buvo oficialiai nustatytoje buferinėje zonoje ir kontroliuojamoje teritorijoje. Savo laikomas kiaules jie buvo paskerdę nuo 2014 m. vasario 17 d. iki 2014 m. balandžio 15 d.
Teikiant paramą bus atsižvelgiama į tai, kad per praėjusių dvejų mokestinių metų ir einamųjų mokestinių metų laikotarpį vieno ūkio subjekto gauta de minimis pagalbos pirminės žemės ūkio gamybos sektoriuje suma (įskaitant paramą, gautą pagal šias taisykles) neviršytų 51 792 litų.
Kiaulių laikytojai dėl patirtų nuostolių atlyginimo turi ne vėliau kaip iki lapkričio 10 d. kreiptis į savivaldybėse sudarytas nuostolių įvertinimo komisijas ir pateikti joms reikalingus dokumentus. Sprendimą dėl kompensuojamų lėšų priims Žemės ūkio ministerija, o jas išmokės Nacionalinė mokėjimo agentūra.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Neįgaliesiems didės išmokos, atsisakoma diskriminuojančių sąvokų

  Seime ketvirtadienį priimti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengti įstatymų projektai, kuriais, naikinama neįgaliuosius diskriminuojanti nedarbingo asmens sąvoka bei didinamos slaugos ir pagalbos (priežiūros) išlaidų tikslinės kompensacijos.

 • Laukiamos ūkininkų, paskerdusių kiaules AKM zonoje, paraiškos

  Iki birželio 15 dienos ūkininkai gali teikti paraiškas dėl valstybės pagalbos ūkiniams gyvūnams (išskyrus kiaules) įsigyti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) nustatytoje buferinėje afrikinio kiaulių maro (AKM) zonoje.

 • Neįgaliesiems naujais įstatymais bus skiriamos didesnės išmokos

  Sąvokos „nedarbingas“, „iš dalies darbingas“ ne vienam neįgaliajam yra užkirtusios kelią įsidarbinti net nepilnai darbo dienai ir yra visuotinai pripažįstamos kaip diskriminuojančios.

 • Nuo sausio šiek tiek didėja išmokos vaikams

  Nuo sausio 1-os įsigalioja LR vaikų išlaikymo išmokų įstatymas, kuriuo numatoma, kad išmokų administratoriumi tampa „Sodra", kuri ir mokės šias išmokas (iki šio jas administravo Vaikų išlaikymo fondo administracija).

 • Išmokų vaikams įstatymas užtikrins išmokas visiems vaikams

  Seimas priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama remti vaikus auginančias šeimas bei mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę.

 • Išmokamos pirmosios ilgalaikio darbo išmokos

  Darbo kodekso naujovė – socialinės garantijos vienoje įmonėje daug metų praleidusiems ir atleistiems darbuotojams – jau įgyvendinama realybėje. „Sodra“ pirmiesiems  gavėjams, kurie iš darbo buvo atleisti liepos mėnesį, jau išmokėjo daugiau nei 14 tūkstančių eurų iš Ilgalaikio darbo išmokų fondo.

 • Tiesioginių išmokų avansai – rekordiškai greitai

  Per mėnesį Nacionalinė mokėjimo agentūra avansines išmokas išmokėjo 99 proc. paramos gavėjų.

 • Už sunkiai sergančius vaikus – didesnės išmokos ne tik tėvams, bet ir seneliams

  Seimas priėmė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta sergančius sunkiomis ir ypač sunkiomis ligomis vaikus slaugantiems šeimos nariams mokėti ligos socialinio draudimo išmoką ilgesnį laikotarpį. Be to, teisę gauti ligos išmokas šiais atvejais įgis ir apdrausti seneliai. Už įstatymo naujas nuostatas balsavo 87 Seimo nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo.

 • Tiesioginių išmokų avansai žemdirbiams – jau greitai

  Jau nuo spalio 16 dieną pradedami mokėti 70 proc. tiesioginių išmokų avansai už 2017 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus. Planuojama, kad iki lapkričio 30 d. avansai – 225 mln. Eur – pasieks net 99 proc. pareiškėjų. Likusi tiesioginių išmokų dalis į pareiškėjų sąskaitas pradės plaukti nuo gruodžio 1 d.

 • Jonavoje utilizuota beveik pusė laikytų kiaulių

  Afrikinio kiaulių maro (AKM) židinio likvidavimo darbus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai vykdė ir savaitgalį. Iš viso nuo liepos 14 dienos UAB „Beržų kompleksas“ priklausančioje kiaulių fermoje Jonavos rajone nugaišinta ir utilizuota beveik pusė, t. y. 9 830 kiaulių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1005
Vakar apsilankė:7593
Šią savaitę apsilankė:1005
Šį mėnesį apsilankė:157652
Viso (nuo 2015-02-16):8548796
Šiuo metu naršo:
110
2018-06-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!