Lietuvoje tapo jaukiau mokytis, dirbti ir gyventi
AktualijosLietuvoje tapo jaukiau mokytis, dirbti ir gyventi
2014 rugsėjo 12, Penktadienis 09:14

Lietuvoje tapo jaukiau mokytis, dirbti ir gyventi

Lietuvoje tapo jaukiau mokytis, dirbti ir gyventi
 • Saulė Marcinkevičiūtė

Pastaruoju metu kiekviename mieste rasime mokyklų, darželių, ligoninių ar kitų viešosios paskirties pastatų, kurie po renovacijos tapo ne tik dailesni, bet ir jaukesni. Prie visų šių pasikeitimų stipriai prisidėjo Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama.
Pagal Ūkio ministerijos administruojamas ES paramos priemones Utenos regione iš viso finansuoti 133 projektai, kuriems skirta daugiau nei 204,9 mln. Lt ES struktūrinių fondų paramos. Šių projektų dėka Utenos regione planuojama sukurti 171 naują darbo vietą bei pritraukti daugiau nei 47 mln. Lt investicijų. Paramos lėšos skirtos viešosios paskirties pastatų renovacijai, įmonių plėtrai ir eksporto skatinimui užsienio rinkose, aktyvaus turizmo centrams sukurti, kultūrinio paveldo objektams atnaujinti. Jų dėka patogiau mokytis, dirbti ir gyventi gali dar daugiau regiono gyventojų.

Geresnės sąlygos mokytis

Rudenį į darželius ir mokyklas plūsteli būriai vaikų ir mokinių, kurie ugdymo įstaigose praleis didžiąją dienos dalį. Kad darželiuose ir mokyklose būtų jauku ne tik mokytis vaikams, bet ir dirbti pedagogams, įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis finansuojamus projektus pagal priemonę „Viešosios paskirties pastatų renovavimą regioniniu lygiu" visoje Lietuvoje buvo atnaujinta daugiau nei 200 mokyklų ir 100 darželių. Tiek iš išorės, tiek iš vidaus pasikeitusios ugdymo įstaigos tapo gerokai šiltesnės, gražesnės ir jaukesnės jose dirbantiems ir besimokantiems.
Kad rudeniniai vėjai neprasiskverbtų pro mokyklų plyšius ar senus langus, o pastatas būtų gražus tiek išore, tiek vidumi, daugelyje ugdymo įstaigų ES lėšomis buvo pakeisti langai, apšiltinti stogai ir sienos, naujomis spalvomis nušvito koridoriai. Tapo maloniau dirbti mokytojams, auklėtojams, mokytis darželinukams ir moksleiviams, o tėvai džiaugiasi, kad jų vaikų mokymosi ir ugdymo aplinka yra pasirūpinta visapusiškai.
Vienas tokių projektų sėkmingai buvo įgyvendintas Utenoje. Apie įvykdytus darbus ir kaip jie pakeitė Utenos vaikų lopšelio – darželio ,,Saulutė" darbo aplinką pasakojo direktorė Zita Indriūnienė: „Mūsų lopšelis – darželis pastatytas dar 1972 metais. Iki renovacijos pastato būklė buvo išties apgailėtina. Tik 2009 metais Utenos rajono savivaldybės lėšomis buvo pakeisti visi įstaigos langai, po to atnaujintas ir apšiltintas stogas. Pasinaudojus ES struktūrinių fondų lėšomis 2012 metais pagaliau pavyko apšiltinti sienas. Po remonto darbų pasikeitė įstaigos fasadas, grupėse pasidarė šilta, jauku ir gera, nebeteka vanduo".
Kaip vienus didžiausių privalumų ji galėjo įvardinti ne tik 30 proc. sumažėjusias sąskaitas už šildymą, bet ir pagerėjusį vaikų lankomumą.

Efektyvesnis šilumos tiekimas

Utenos regione buvo įvykdyta ir daugiau teigiamų pokyčių. Rekonstravus antžeminių šilumos tiekimo tinklų ruožus, senus, nusidėvėjusius vamzdynus pakeitus naujais regiono gyventojai gali nesibaiminti artėjančio šildymo sezono.
UAB „Utenos šilumos tinklai" įgyvendino projektą „Antžeminių šilumos tiekimo tinklų ruožų Aukštaičių g., Tauragnų g. ir šilumos tinklų ruožo nuo ŠK-28-4 iki buvusios boilerinės Nr. 8 Utenoje rekonstrukcija". Jo metu buvo rekonstruoti seni šilumos tinklai Utenoje. Siekiant sumažinti šilumos nuostolius Utenos miesto šilumos tiekimo tinkluose bei užtikrinti patikimą jų eksploataciją ir patikimą šilumos tiekimą miesto vartotojams, seni vamzdynai buvo pakeisti naujais. Įgyvendinus projektą buvo užtikrintas patikimas ir kokybiškas šilumos tiekimas vartotojams bei modernizuota apie 5,33 km centralizuoto šilumos tiekimo tinklų, o šilumos perdavimo nuostoliai rekonstruotose atkarpose sumažėjo apie 61 proc. Dabar patikimiau ir efektyviau šiluma tiekiama daugiau kaip 9 tūkst. Utenos regiono gyventojų.
Bendra projekto vertė siekė daugiau kaip 2 mln. Lt. Iš jų daugiau nei 1 mln. Lt iš Europos regioninės plėtros fondo pagal LR Ūkio ministerijos administruojamą Ekonomikos  augimo veiksmų programos priemonę „Šilumos tiekimo sistemos modernizavimas ir plėtra" skyrė ES.

Viešosios paskirties pastatų renovavimas, šilumos trasų atnaujinimas mažina ne tik išlaidas, skirtas šildymo sąskaitoms apmokėti, bet ir gražina mūsų miestuose ir miesteliuose esančių pastatų išvaizdą ir kuria patogesnį gyvenimą Lietuvos žmonėms.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kartu su pagreitį įgaunančia daugiabučių renovacija savivaldybės investuoja į šilumos sistemų modernizavimą

  Per paskutinius kelerius metus Lietuvoje atnaujinta daugiau nei 2 300 daugiabučių. Skaičiuojama, kad pastate įdiegus visas reikalingas energinį efektyvumą didinančias priemones vidutiniškai suvartojama 50–60 proc. mažiau energijos. Miestuose, atnaujinusiuose didelę dalį savo daugiabučių, šilumos vartojimo pokytis jaučiasi ir viso miesto lygmeniu. Kokių iššūkių gali sukelti pastatų atnaujinimas ir kaip jų išvengti, pasakojo sparčiai renovaciją vykdančių rajonų atstovai.

 • Kaimynai renovacijos patirties sėmėsi Utenoje

  Spalio 15–16 dienomis svečiai iš Minsko, Gardino, Mogiliovo savivaldybių, komunalinių paslaugų įmonių atstovai domėjosi renovacijos procesu Lietuvoje. Delegacija iš Baltarusijos į Lietuvą atvyko pasisemti patirties, kaip išvystyti sėkmingą pastatų atnaujinimo programą. Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa Lietuvoje įgyvendinama nuo 2004 metų, per šį laikotarpį sukauptas nemažas patirties bagažas, o išmoktomis pamokomis ir gerąja praktika noriai dalijamasi su kitomis šalimis.

 • Kokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?

  Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą nuo 2013 m. atnaujinta beveik 2 300 daugiabučių pastatų. Renovacijos apimtys ir toliau didėja – Aplinkos ministerija dar kartą kviečia teikti paraiškas ir atnaujinti savo būstą. Į ką turėtų dėmesį atkreipti gyventojai, norintys renovuoti savo daugiabučius?

 • Prasidėjo dar vienas daugiabučių renovacijos etapas: bus skiriamas 150 mln. eurų biudžetas

  Aplinkos ministerija septintą kartą pakvietė gyventojus ir savivaldybes teikti paraiškas daugiabučiams namams renovuoti – Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) priims paraiškas iki 2020 m. sausio 31 d. Šiuo metu į daugiabučių modernizavimo programą yra investuota apie 700 mln. eurų.

 • Daugiabučių renovacijos procesas įsibėgėja – prasidės rangos darbų įgyvendinimas

  Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą daugiabučių atnaujinimo projektams. Tai antras daugiabučių atnaujinimo etapas, einantis po kvietimo teikti paraiškas. Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą nuo 2013 m. Lietuvoje iš viso atnaujinta 65 tūkst. butų – investicijos į šių namų atnaujinimą siekia daugiau nei 700 mln. eurų.

 • Daugiabučių gyventojai įvardijo, kas pagerintų gyvenimo kokybę

  Vis daugiau lietuvių svarbi ne tik jų individualaus gyvenamojo būsto kokybė, bet ir greta esanti aplinka: kiemas, gatvė, šalia esančios erdvės. Šiemet atlikta tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa parodė, kad daugelio daugiabučių gyventojų gyvenimo kokybę pagerintų ne tik renovuotas daugiabutis, bet ir sutvarkyta asfalto danga kiemuose, tvarkingi šaligatviai bei padidinta automobilių stovėjimo aikštelė.

 • Startuoja dar vienas daugiabučių renovacijos etapas

  Šiomis dienomis jau startuoja dar vienas šalies daugiabučių renovacijos etapas, prasidėjęs Aplinkos ministerijos praėjusią vasarą paskelbtu kvietimu teikti paraiškas valstybės paramai pagal daugiabučių modernizavimo programą. Šią programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra pradėjo pasirašinėti valstybės paramos sutartis konkretiems projektams įgyvendinti.

 • Švenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais

  Visoje Lietuvoje pagreitį įgauna Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos prioritetinė kryptis – kvartalinė renovacija. Jos tikslas – ne tik modernizuoti pavienius pastatus, bet ir įtraukti visą infrastruktūrą, esančią aplink. Vienus iš geriausių rezultatų šiuo metu demonstruoja Švenčionių savivaldybė, kuri prie renovuojamų kvartalų dar papildomai integruoja ir daugiau miesto infrastruktūros atnaujinimo projektų.

 • Kvartalinė renovacija – savivaldybių ir nacionalinio masto prioritetas

  Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programai pasiekiant vis daugiau Lietuvos savivaldybių, dažniau pradedama kalbėti apie kompleksinius atnaujinimo procesus – kvartalinę renovaciją, kurios metu įgyvendinamas ne tik namų, bet ir tokios infrastruktūros kaip šilumos mazgai, poilsio erdvės ar gatvių apšvietimas modernizavimas. Šiandien sėkmingam proceso įgyvendinimui labiausiai trūksta savivaldybių įsitraukimo.

 • Valstybinės prioritetas kompleksinei kvartalų renovacijai padeda kurti visapusiškai geresnę gyvenamą aplinką

  Pradėjus įgyvendinti daugiabučių modernizavomo programą, buvo svarstoma, ar nereikėtų daugiau dėmesio skirti ne pavienių, o kvartalų atnaujinimui. Šiandien kvartalinės renovacijos naudą vertina tiek gyventojai, tiek savivaldybės, kurios pačio prisideda prie šių projektų įgyvendinimo. Negana to, net 35 savivaldybės – daugiau nei pusė – yra pasirengusios kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4870
Vakar apsilankė:7438
Šią savaitę apsilankė:56732
Šį mėnesį apsilankė:144858
Viso (nuo 2015-02-16):11907050
Šiuo metu naršo:
60
2019-12-15
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!