Prie lovos prikaustytų uteniškių likimai skirtingi, o problemos – vienodos
AktualijosPrie lovos prikaustytų uteniškių likimai skirtingi, o problemos – vienodos
2019 vasario 01, Penktadienis 13:34

Prie lovos prikaustytų uteniškių likimai skirtingi, o problemos – vienodos

Prie lovos prikaustytų uteniškių likimai skirtingi, o problemos – vienodos
 • Lina NARČIENĖ
 • 7 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kasdien uteniškė Drąsutė Gaižauskienė, sėdusi į automobilį, rieda įprastu maršrutu – lanko ir prižiūri tuos, kuriems svarbu ne tik gauti tinkamą priežiūrą, bet ir išgirsti jautrų žodį ar pajusti nuriedėjusią ašarą braukiančią švelnią ranką. Padėti susitvarkyti, išklausyti ar tiesiog pasikalbėti apie kasdienius dalykus – toks slaugytojo padėjėjo darbas, kurį D. Gaižauskienė Utenos rajono socialinių paslaugų centre pareigingai atlieka ne vienus metus, kiekvieną dieną mindama savimi pasirūpinti negalinčių uteniškių namų slenksčius.

Daugiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena".

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Didinamas slaugos paslaugų prieinamumas

  Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui nustatyti naujus sveikatos priežiūros paslaugų kriterijus, kurie leis pagerinti palaikomojo gydymo ir slaugos bei paliatyviosios pagalbos paslaugų prieinamumą gyventojams.

 • Vis daugiau pacientų slaugos paslaugas gauna namuose

  Kasmet vis daugiau asmenų gauna slaugos paslaugas namuose. Šiemet šias paslaugas gavo daugiau nei 37 tūkst., pernai – apie 41 tūkstantis pacientų. Atvykę į namus slaugytojai suleidžia gydytojo paskirtus vaistus, daro lašelines infuzijas, ima kraują ar šlapimą tyrimams, gydo žaizdas, atlieka daug kitų ligonio priežiūros paslaugų.

 • Utenos ligoninėje pradėjo veikti naujas Palaikomojo gydymo ir slaugos sektorius

  Tobulėjant medicinai ir atsirandant naujų gydymo metodų, į gydytojus kreipiasi vis vyresni pacientai. Kadangi ligos – sunkėja, dažnam vyresnio amžiaus pacientui po gydymo ligoninėje dar kurį laiką reikia pagalbos. Iki šiol slaugos paslaugas Utenoje teikė viena įstaiga – Utenos Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė, kurioje ne visada visiems užtekdavo vietos. Todėl duris atvėrė Utenos ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos sektorius, kurio erdviose ir šviesiose palatose gali būti pasirūpinta 20 žmonių, taigi laukti atsilaisvinančios vietos, tikėtina, nebereikės taip ilgai ir Utenos apskrities pacientai galės operatyviau gauti kokybiškas slaugos bei priežiūros paslaugas.

 • Namuose pagalbos laukiantiems ligoniams – nauja paslauga

  Praėjusių metų pabaigoje Utenos šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė pradėjo teikti naują paslaugą – paliatyviąją ambulatorinę slaugą, kurią profesionalūs specialistai teikia slaugomo ligonio namuose. Juk ne visiems puikiai sekasi slaugyti ligos patale gulintį ligonį, tam neretai pritrūkstama ir medicininių žinių.

 • Integralios socialinės pagalbos teikimas Utenos rajone – nebe už kalnų

  Po šią savaitę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje savivaldybių atstovams pristatytos integralios socialinės pagalbos senyvo amžiaus žmonėms, neįgaliesiems bei vaikams gerosios patirties, paaiškėjo tai, kad mūsų rajono gyventojai netolimoje ateityje taip pat turės galimybę gauti socialinę globą ir slaugą jų namuose.

 • Paliatyviosios pagalbos paslaugos bus teikiamos neribotai

  Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pakeitė paliatyviosios pagalbos  suaugusiems ir vaikams teikimą reglamentuojantį įsakymą. Juo panaikinami apribojimai šių paslaugų teikimo trukmei, bet patikslintos ir aiškiau reglamentuotos indikacijos paliatyviajai pagalbai stacionare gauti.

 • Slaugytojai gali tikėtis didesnio uždarbio

  Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) taryba ragina gydymo įstaigų vadovus dalį lėšų, t. y. tiek, kiek didėja finansavimas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) šiais metais, prioriteto tvarka skirti slaugytojų darbo užmokesčio didinimui.

 • Į respublikinę mokslinę konferenciją susirinko apie 160 slaugos darbuotojų

  gruodžio 4 dieną Utenos kolegijoje vyko Utenos ligoninės ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto organizuojama respublikinė mokslinė konferencija „Saugios slaugos paslaugos – kokybiškos sveikatos priežiūros garantas", kurioje pranešimų klausėsi apie 160 slaugos darbuotojų iš Utenos apskrities gydymo įstaigų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1181
Vakar apsilankė:6438
Šią savaitę apsilankė:41575
Šį mėnesį apsilankė:166344
Viso (nuo 2015-02-16):10920239
Šiuo metu naršo:
69
2019-08-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!