Egidijus Puodžiukas: „Trys darbai, kurių imčiausi neatidėliotinai“
AktualijosEgidijus Puodžiukas: „Trys darbai, kurių imčiausi neatidėliotinai“
2019 sausio 14, Pirmadienis 08:38

Egidijus Puodžiukas: „Trys darbai, kurių imčiausi neatidėliotinai“

Egidijus Puodžiukas: „Trys darbai, kurių imčiausi neatidėliotinai“

Savo viziją apie būtiniausius darbus, kurių negalima atidėlioti, pristato Egidijus Puodžiukas – pretendentas į Utenos rajono savivaldybės merus, TS-LKD Utenos skyriaus pirmininkas, buvęs Utenos apskrities viršininkas, Utenos šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojas ekonomikai, Utenos teritorinės darbo biržos direktorius.

Ar galėtumėte įvardyti bent kelis darbus, kurių imtumėtės, jei būtumėte išrinktas Utenos rajono savivaldybės meru?

Taip, esu gerai apmąstęs, kokia linkme turėtume darbuotis, siekdami spręsti užsisenėjusias problemas, kadangi jų atidėliojimas vestų į savivaldybei svarbių sričių žlugdymą ir vegetavimą. Yra trys darbai, kurių imčiausi neatidėliotinai.
Pirmas darbas – pramonės parko sukūrimas, įskaitant bendrus su verslu susijusius sprendimus dėl pramonės įmonių aprūpinimo darbuotojais. Antras darbas – Utenos rajono švietimo sistemos racionalizavimas, įskaitant mokytojų darbo sąlygų gerinimą. Trečias darbas – Utenos autobusų parko atnaujinimas, įskaitant susisiekimo viešuoju transportu paslaugos gerinimą ir populiarinimą.

Pramonės parko idėja yra gana sena. Dar 1998 metais ją pradėjo vystyti tuometis Utenos rajono savivaldybės meras Edmundas Pupinis, bet, panašu, ji taip ir neprigijo?

Manau, kad pramonės parko idėja paprasčiausiai buvo sužlugdyta. Šiandien nenorėčiau gilintis į priežastis, kodėl taip buvo pasielgta, bet galiu pasakyti tai, kad jų buvo ne viena. Pradedant tuo, jog idėją pasiūlė ne tie, kurie po 2000-ųjų atėjo į valdžią, ir baigiant paprasčiausiais privačiais interesais. Tą palikime istorijai, nes privalome negaišdami laiko spręsti problemas, o ne ieškoti kaltų praeityje.

Tikėtina, kad Jūs susilauksite priekaištų iš verslo atstovų, kadangi įmonės ir taip susiduria su darbuotojų stygiumi, o Jūs kalbate apie naujas verslo investicijas.

Su verslo atstovais esu pasirengęs bendradarbiauti ne tik tada, kai kalbame apie paramą sportui ar Utenoje vykstančioms šventėms. Esu apgalvojęs, tačiau, prisipažinsiu, dar nesu aptaręs su vietos verslininkais, kaip būtų galima pritraukti daugiau atvykstančių darbuotojų ar net, ieškant bendrų sprendimų, kaip galėtume pradėti didinti Utenoje gyvenančių darbuotojų skaičių. Gyvenantys ir deklaruojantys savo gyvenamąją vietą čia, Utenos rajone, savivaldybei yra kur kas svarbesni negu atvykstantieji.
Užbėgdamas į priekį galiu pasakyti, kad mano įvardyti trys prioritetai yra glaudžiai susiję. Viešojo transporto racionali pertvarka yra susijusi su verslo vystymu aprūpinant jį atvykstančiais darbuotojais, verslo vystymas ir darbuotojų pritraukimas į Uteną labai susijęs su švietimo sistemos plėtra, kuri labiausiai priklauso ne nuo ko kito, o nuo Utenoje norinčių gyventi jaunų šeimų. Savivaldybės biudžeto pajamos priklauso ir nuo sėkmingai veikiančio verslo, ir nuo gyvenančių savivaldybėje darbuotojų skaičiaus, nes pajamų mokestis sudaro didžiąją dalį savivaldybės biudžeto pajamų. Esu inžinierius, be to, daugelyje darbo sričių teko tiesiogiai susidurti su ekonomika, todėl tikiu, kad tik racionalūs, ekonomika ir jos dėsniais pagrįsti sprendimai gali garantuoti sėkmę.

Kas lauktų Utenos švietimo sistemos?

Kalbėdamas apie Utenos švietimo sistemą neturiu omenyje tik Utenos bendrojo lavinimo mokyklų. Matau vieningą Utenos švietimo sistemą kartu su Utenos regioniniu profesiniu mokymo centru ir, be abejo, su Utenos kolegija. Be vieningai besidarbuojančios, racionaliai tvarkomos švietimo sistemos būtų sudėtinga kalbėti ne tik apie kokybišką švietimą, padoresnius mokytojų atlyginimus, bet ir apie verslo plėtros sėkmę. Galiu garantuoti, kad, protingai pertvarkant sistemą, mokytojai bus saugomi, nes tai yra didelis mūsų visuomenės turtas. Be mokytojų nė vienas negalėtume tapti tuo, kuo esame. Todėl visi pertvarkų reikalai bus sprendžiami ne iš jėgos pozicijos, o tariantis su visa Utenos švietimo bendruomene. Turime suprasti, kad negalime leisti Utenos švietimo sistemos stumti į vegetavimą, mažais atlyginimais nuvertindami mokytojo profesiją. Tačiau turime pažvelgti tiesai į akis. Racionaliai tvarkantis, mokytojams darbų tikrai pakaktų, netgi prisiimant įsipareigojimus, kad klasėse būtų ne daugiau negu 25 mokiniai, taip pat ir kūrybiškai sugretinant pedagogo darbą su mokytojų įdarbinimu pagalbos ugdymo proceso srityse ar ieškant kitų racionalių sprendimų.

Autobuso parko problemų sprendimo poreikis kaip ir aiškus, o kaip su kitomis sritimis, kurių nepaminėjote tarp trijų svarbiausių darbų?

Iš vieno uteniškio teko išgirsti humoristinį pastebėjimą, neva į Uteną tuoj žmonės važiuos pasižiūrėti ne tik fontanų, bet ir Utenos autobusų. Pagalvojus tas pokštas turi daug tiesos, kai žinai, kad paskutinį kartą Utenos autobusų parkas iš esmės buvo atnaujintas prieš 20 metų. 1998 m., kai buvo įsigyti dar ir dabar Utenoje važinėjantys autobusai, savivaldybei buvo nelengvi metai, bet ir tada įsigyjant dešimtį naujų ir keletą naudotų autobusų buvo rasta galimybė iš esmės atnaujinti autobusų parką. Dabar autobusų parko situacija yra apgailėtina. Todėl privalome imtis žingsnių, sudarančių patrauklias galimybes ne tik Utenos miesto, bet ir rajono gyventojams daugiau naudotis ne kur kas brangiau kainuojančiu individualiu transportu, o viešuoju. Tai susiję ir su Utenos įstaigų pasiekiamumu tinkamai derinant maršrutus, ypač sudarant galimybes pasiekti gydymo įstaigas ar mokyklas. Manau, viską galima protingai spręsti, tik reikia noro ir iniciatyvos.
Be abejo, žmonėms svarbu ne tik jų darbas ar gaunamas atlygis. Svarbios ir kitos savivaldybei patikėtos ar valstybės deleguotos sritys, kurios reikalauja nuolatinio dėmesio ir kurios turi būti nuolatos tobulinamos: tai ir kokybiškos, savalaikės ir kuo paprasčiau pasiekiamos sveikatos priežiūros paslaugos, socialinės paslaugos, psichologinė pagalba, galiausiai ir mūsų aplinka, įskaitant kelių ir parkų būklę. Daug dėmesio skirsiu ir kultūriniam gyvenimui, žmonių laisvalaikiui ir vaikų užimtumui. Bet tai – kasdieniai rūpesčiai. Turime daug viešų erdvių, todėl turime jas efektyviai išnaudoti ir puoselėti.

Kandidatą į merus kalbino Vytautas AUKŠTAITIS

Politinė reklama. Apmokėta iš TS-LKD Utenos skyriaus rinkimų sąskaitos. Užsk. Nr. U02/0114

Susiję įrašai (pagal žymę)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8531
Vakar apsilankė:6295
Šią savaitę apsilankė:14826
Šį mėnesį apsilankė:197908
Viso (nuo 2015-02-16):10485571
Šiuo metu naršo:
92
2019-06-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!