Daugailiškei O. Driskuvienei ilgai lauktas pagarbos ženklas – iš Prezidentūros
AktualijosDaugailiškei O. Driskuvienei ilgai lauktas pagarbos ženklas – iš Prezidentūros
2018 rugsėjo 05, Trečiadienis 13:57

Daugailiškei O. Driskuvienei ilgai lauktas pagarbos ženklas – iš Prezidentūros

Daugailiškei O. Driskuvienei ilgai lauktas pagarbos ženklas – iš Prezidentūros
  • Lina NARČIENĖ
  • 11 foto
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Trečiadienį Utenos rajono savivaldybės administracijoje sveikinimai, rožių žiedai ir gražūs linkėjimai buvo skirti vienam asmeniui – 83 metų sulaukusiai Daugailių seniūnijos gyventojai Onai Driskuvienei, pagimdžiusiai ir dorai išauginusiai šešis vaikus. Rankoje laikydama ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį, kurį įteikė iš sostinės atvykę LR Prezidentūros atstovai, daugiavaikė motina neslėpė jaudulio ir negailėjo gražių padėkos žodžių savo atžaloms.

Gegužės mėnesį laikraštyje „Utenos diena" jau rašėme, kad LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė Motinos dienos proga pasveikino ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai" medaliu apdovanojo šalies daugiavaikes motinas. Prezidentės dekretu buvo apdovanotos 46 daugiavaikės motinos, tarp kurių pateko ir uteniškė Ona Driskuvienė, kuri šių metų vasario 16 dieną atšventusi garbingą 83 metų sukaktį, dėl pablogėjusios sveikatos negalėjo nuvykti į Prezidentūrą ir paspausti Prezidentei ranką. „Labai norėjau, tačiau amžius ir sveikata nebeleido to padaryti. Norėčiau, kad Prezidentė rastų laiko ir atvyktų pas mane, aš ją apkabinčiau už įvertinimą", – tąkart šmaikštavo senjorė, 45 metus gyvenanti Daugailių seniūnijos Daržinių kaime.

Į Utenoje vykusią sveikinimo ceremoniją atskubėję Prezidentūros atstovai – Prezidento kanceliarijos kancleris Giedrius Krasauskas ir LR Prezidentūros Personalo skyriaus vedėja Gražina Urbonienė – senolei įteikė Valstybės apdovanojimą, ordino „Už nuopelnus Lietuvai" medalį, ir Prezidentės D. Grybauskaitės saldainius, padėkojo už gražiai išaugintus ir išauklėtus vaikus.

Su O. Driskuvienės sūnumi Romu kartu viename mokykliniame suole sėdėjęs Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas prisipažino puikiai pažįstantis šią šeimą, tad negailėjo gražių žodžių sakydamas, kad dorai išauginti tokią gausią šeimą – tikras pilietiškumo pavyzdys. Prie sveikinimų prisidėjo ir kiti savivaldybės administracijos atstovai bei Daugailių seniūnijos seniūnė Giedrė Eimutienė. Ji akcentavo, kad garbaus amžiaus moters likimas turi savotiškus ženklus – O. Driskuvienė gimė vasario 16-ą. „Liaudyje pasakyta: Ona – gera žmona, duoda duonos su smetona", – šmaikštavo seniūnė, teigdama, kad seniūnijos gyventoja buvusi gera žmona ir mama, todėl ir nusipelnė šio gražaus apdovanojimo.

Moters sūnus Romas dėkojo visiems, kurie nepamiršo pagerbti jo motinos. „Ji mums atidavė visą sveikatą tam, kad dorai išaugintų vaikus. Dirbo nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro, svetimų neprašė labdaros, o viską uždirbo savomis rankomis", – širdingai džiaugėsi Romas.

Sunkiai girdinti O. Driskuvienė buvo sujaudinta sveikinimo ceremonijos, sveikintojų kalbų. Ji prisiminė, kaip augino savo vaikus, o savo mažėlę dukrelę palikdavusi vieną tuomet, kai kiti vaikai išeidavo į mokyklą. „Visus laikiau griežtai. Buvau kartu ir motina, ir draugė, ir policininkė. Kai visi išaugo, niekas nenusisuko nuo manęs, visuomet padėdavo ir dabar padeda", – kalbėjo daugailiškė, kurią šiandien aplanko ne tik jos vaikai, bet ir 10 vaikaičių, 8 provaikaičiai ir vienas proprovaikaitis.

Po sveikinimų, rožių ir apdovanojimų visi sustojo bendrai nuotraukai.

Vytauto Ridiko nuotr.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7926
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:34507
Šį mėnesį apsilankė:34507
Viso (nuo 2015-02-16):13836069
Šiuo metu naršo:
134
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!