AktualijosKainynas padės susidėlioti renovacijos išlaidas ir darbus
2018 balandžio 23, Pirmadienis 08:52

Kainynas padės susidėlioti renovacijos išlaidas ir darbus

Kainynas padės susidėlioti renovacijos išlaidas ir darbus
 • Vytautas AUKŠTAITIS

Kalbėti apie pinigus visada įdomu. Iš tiesų, daugelį besirengiančiųjų renovuoti būstą neramina išlaidos, kurių gali prireikti norint atnaujinti (modernizuoti) daugiabutį namą. Susiskaičiuoti investicijų poreikį padeda pastatų atnaujinimo (modernizavimo) darbų skaičiuojamųjų kainų rekomendacijos. Pristatome šį leidinį ir aiškinamės, kokie pokyčiai jame atsispindi, lyginant su ankstesniu, bei kokias kainų tendencijas galima prognozuoti ateityje.

Kainynas – pagalba orientuojantis situacijoje
Kainyną parengusios bendrovės vadovas Albinas Vaitkevičius pirmiausia pristato, koks tai leidinys: „Kainynas apima beveik visas renovacijos priemones: cokolį, sienas, lubas, grindis, langus, atsinaujinančių energijos šaltinių diegimo priemones, specialiuosius darbus. Yra pateikiama paletė visų galimų sprendinių, visų galimų variantų, iš kurių galima rinktis priimtiniausią tiek pagal kainą, tiek pagal kokybinius rodiklius ar kitus kriterijus. Todėl šis katalogas yra rekomendacijos sprendimams priimti", – sakė A. Vaitkevičius. Jo teigimu, šių rekomendacijų tikslas yra atspindėti visas tiesiogines-netiesiogines išlaidas, kurios gali būti patirtos vykdant renovacijos darbus. Tai – ir išlaidos medžiagoms įsigyti, darbui apmokėti, įvairiems darKainynas biniams mechanizmams, mokesčiams. Pirminė informacija, kuri naudojama kainoms skaičiuoti, šių metų kovo mėnesį buvo surinkta rinkoje iš pardavėjų, rangovų, gamintojų, taip pat fiksuota, kokiomis kainomis apmokamos darbo sąnaudos, nuomojami mechanizmai. Toks kainynas rengiamas periodiškai du kartus per metus, o dabar jau parengta 9-oji jo redakcija. Kainyną rengusios bendrovės vadovas atkreipia dėmesį į dar vieną svarbią ypatybę: „Tai yra aukštesnis kainų lygis, kadangi mes nevertiname įvairių nuolaidų ar akcijų įtakos kainoms. Taip pat yra ir įvairūs darbų organizavimo ypatumai, konkurencijos poveikis. Visa tai turi įtakos kainai ir realiai sutartyse ji gali būti žemesnė, nei pateikta kainyne. Kainų rezervas gali sudaryti 15 proc., o kai kuriais atvejais net ir 20 proc." A. Vaitkevičiaus teigimu, formuojant investicijų poreikį geriau turėti iš karto nedeficitinį biudžetą, kad vėliau nereikėtų nusivilti didesnėmis išlaidomis, nei buvo planuota. Tad kainynas padeda orientuotis, koks kainų lygis gali būti.

Pasikeitimai ir prognozės
Šiuo kainynu naudojasi ir VšĮ Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT), per kurią vykdomi viešieji pirkimai. Jos direktorius Darius Vedrickas dėstė, kad kainynas yra esminis įrankis nustatant maksimalias tiekėjų karekomendacijomisnas. „Jeigu tiekėjai ateina į CPO elektroninį katalogą ir teikia pasiūlymus su kainomis, kurios yra didesnės už kainyne nurodytas kainas, tokie tiekėjų pasiūlymai yra automatiškai atmetami, – aiškino D. Vedrickas. – Tai užtikrina, kad daugiabučių namų gyventojai, kuomet yra vykdomas daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektas, gautų tokias kainas, kurios iš tikrųjų atitinka esamą rinkos situaciją."
„Skaičiuojamosios kainos lygis per metus padidėjo apie 3,8 proc. Iš bendro kainų pasikeitimo didžiausią įtaką turėjo darbo užmokestis – per metus jis padidėjo 8,5–8,7 proc. Mažiausią įtaką turėjo medžiagos, kadangi jų kainų augimas per metus tesudarė apie 2 proc.", – vardijo A. Vaitkevičius. Jo teigimu, pagrindinių konstrukcijų – cokolio, sienų, grindų – atnaujinimo kainos augo 3–3,5 proc., langų kainos didėjo 4 proc. Galima tikėtis, kad renovacijos kainos ir artimiausiais metais neturėtų didėti.

 

 

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Renovuojamo daugiabučio spalva – miesto įvaizdžio dalis

  Vis daugiau pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (toliau – Programa) renovuojant daugiabučius miesto kvartalai spalvinasi naujomis, šviežiomis spalvomis. Kad neiškristų iš konteksto, spalvas parenka ne tik inžinieriai, rengiantys techninį projektą, jos derinamos ir su miesto įvaizdžiu. Taigi, projektų rengėjai ir renovacijos proceso administratoriai bendradarbiauja ir su savivaldybių atstovais, o spalvinė gama numatoma ilgalaikiuose strateginiuose miesto įvaizdžio planuose.

 • Reali daugiabučio renovacija – Vaižganto g. 8, Utenoje

  Praktiškai visuose miestuose pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (Programa) atnaujinama vis daugiau namų. Rezultatai akivaizdūs: sumažėjusios kainos už šildymą ir karšto vandens paruošimą, pagerėjusios gyventojų gyvenimo sąlygos, namai vizualiai pasikeitę ir traukiantys praeivių akį. Vienas svarbiausių sėkmingos Programos rodiklių – pakitusi žmonių nuomonė apie renovaciją. Daugelis apklaustųjų Utenoje džiaugėsi gaunama nauda. Tačiau svarstantiems apie savo daugiabučio renovaciją iškyla daug klausimų, kaip ir nuo ko viską pradėti. Todėl pristatome realų pavyzdį, kaip bus modernizuotas daugiabutis namas Vaižganto g. 8, Utenoje.

 • Valstybės paramos sutarčių pasirašymas – žalia šviesa tolesniam renovacijos vykdymui

  VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA), baigusi vertinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą daugiabučiams namams atnaujinti gautas paraiškas, pradeda valstybės paramos teikimo sutarčių pasirašymą. Sutartys išsiųstos renovuojamų daugiabučių namų administratoriams, kurie per 30 dienų turės jas pasirašyti. Pasirašius sutartis administratoriai galės pradėti tolimesnius veiksmus projektams įgyvendinti – finansuotojų paiešką, projektavimo darbų bei rangos darbų pirkimą ir t. t. Tai – naujovė, kuri atsirado tik vykdant paskutinį kvietimą, nes anksčiau projektas ir rangos darbai paprastai būdavo perkami kartu.

 • Renovacija šiais metais – tikslai ir iššūkiai

  Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa (toliau – Programa) nežada mažinti tempų. Atnaujinus beveik 2 000 namų patirties įgavo daugiabučių namų administratoriai, projektuotojai bei rangovai. Kokybės priežiūros, viešųjų pirkimų bei kiti procesai nuolat tobulinami, gyventojų pasitikėjimas renovacija nuolatos auga ir tai užtikrina stabilų visos Programos įgyvendinimą.

 • Renovacijos naujienos – daugiausia daugiabučių bus atnaujinama kvartalais

  Paraiškų teikimas pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą baigėsi šių metų vasario 1 dieną. VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) jau baigė vertinti visas pateiktas paraiškas ir paskelbė rezultatus, kiek ir kuriuose miestuose bus renovuojama daugiabučių.

 • Renovuotas daugiabučio namo šilumos punktas užtikrina ženklius sutaupymus

  Kalbėdami apie renovaciją daugelis įsivaizduoja tik apšiltintas daugiabučio namo sienas, pakeistus senus langus ar duris. Ir tai – natūralu, nes kiekvienam yra matoma. Tačiau vienas svarbiausių sėkmingos renovacijos aspektų yra šilumos punkto atnaujinimas.

 • Renovacijos naujienos – projektavimo ir rangos darbai bus perkami atskirai

  Ir anksčiau projektavimo bei rangos darbus daugiabučių namų administratoriai ir namų bendrijos galėjo pirkti atskirai, tačiau tai buvo daugiau pavieniai atvejai. 2017 metais paskelbus naują kvietimą teikti paraiškas pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą projektavimo paslaugos ir rangos darbai turi būti perkami atskirai.

 • Renovacijos kokybė: ką turi žinoti gyventojai?

  Pirmaisiais renovacijos metais apie daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) kokybę buvo įvairiausių nuomonių. Vieniems gyventojams su rangovais didelių nesklandumų nekildavo, o kiti nuolatos linksniuodavo vienus ar kitus trūkumus. Dabar daug kas pasikeitė. Aiškiau reglamentuotos naudotinos kokybiškos medžiagos, atliekamų darbų technologijos bei techniniai projektai. Rangovai ir renovacijos užsakovai įgijo daugiau patirties, o modernizaciją prižiūri VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) bei Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie LR aplinkos ministerijos (VTPSI).

 • Paraiškų teikimas renovacijai Utenos regione iki paskutinės minutės

  Vasario 1 d. baigėsi paraiškų teikimas pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Tris mėnesius trukusiam kvietimui įgyvendinti numatyta bendrų investicijų apie 150 mln. eurų (valstybės parama – 50 mln. eurų), taigi bus renovuota apie 500 daugiabučių. Apie renovaciją pagal naująjį kvietimą kalbėjomės su VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros specialiste Regina Šilinskiene.

 • Renovacijos penkmetis! Kaip keitėsi skaičiai, kokybė ir gyventojų pasitikėjimas

  2013 metais Lietuvos Respublikos Vyriausybė vienu iš strateginių tikslų išsikėlė renovacijos masto didinimą. Dabartinė Vyriausybė Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (toliau – Programa) taip pat mato kaip prioritetinę. Renovacijos tempai matomi kiekviename mieste, darbų kokybė itin pagerėjusi, o gyventojų atsiliepimai apie renovaciją teigiami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:681
Vakar apsilankė:13001
Šią savaitę apsilankė:13682
Šį mėnesį apsilankė:196040
Viso (nuo 2015-02-16):8283691
Šiuo metu naršo:
104
2018-05-22
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!