AktualijosPosėdyje dideli ginčai kilo dėl Bernardo Louno
2018 sausio 25, Ketvirtadienis 10:06

Posėdyje dideli ginčai kilo dėl Bernardo Louno

Posėdyje dideli ginčai kilo dėl Bernardo Louno
 • Vytautas Ridikas
 • 7 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Ketvirtadienį nuo 9 val. vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) 1-ajame šių metų posėdyje buvo numatyta svarstyti 24 klausimus. Už juos balsavo visi posėdyje dalyvaujantys 23 rajono savivaldybės tarybos nariai. Posėdyje nedalyvavo Darius Šinkūnas ir Žydrūnas Urbonas.

Posėdis šį kartą prasidėjo kiek vėliau: neleidžiantis sau sirgti ir savo sveikatos netausojantis kiek vėluodamas atvyko ir posėdžio pirmininkas, rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Pirmu klausimu daugiau nei pusvalandį diskusijos užtruko dėl Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo. Rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė pristatė komisijos sprendimą Utenos krašto garbės piliečio vardą suteikti dviem įvairių organizacijų pasiūlytiems pretendentams. Pirmoji kandidatė buvo Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė, kurią pasiūlė Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos bendruomenė, Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Utenos trečiojo amžiaus universitetas. V. Garunkštytei siūloma Utenos krašto garbės piliečio vardą suteikti už aukštus pasiekimus profesinėje veikloje, visuomeninę, aktyvią, ilgametę veiklą Lietuvos bibliotekininkų asociacijoje, Utenos trečiojo amžiaus universitete bei Utenos vardo garsinimą Lietuvoje bei užsienyje.

Taip pat buvo svarstyta Utenos krašto garbės piliečio vardą suteikti buvusiam ilgamečiam Utenos dailės mokyklos direktoriui Jonui Pleckevičiui, kurio kandidatūrą pasiūlė Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyrius, VšĮ „Sankt Peterburgo–Varšuvos senasis traktas" ir Utenos švietimo centras. Jis įvertintas už ilgametį kultūros paveldo puoselėjimą, už švietėjišką veiklą populiarinant senąjį pašto traktą Sankt Peterburgas–Varšuva, kūrybinę bei ilgametę pedagoginę veiklą ir Utenos bei Lietuvos vardo garsinimą užsienyje.

Tarybos narys dr. Raimundas Čepukas siūlė garbės piliečio vardą suteikti ir žymiam išeiviui iš Utenos Bernardui Lounui. „Manyčiau, kad B. Lounas yra pasaulinio lygmens mokslininkas, todėl siūlyčiau, kad komisija prie jo vardo grįžtų ir siūlė kitam vasario mėnesio posėdžiui siūlyti šią kandidatūrą apsvarstyti. Jis yra ir defribiliatoriaus išradėjas, yra net jo įkurtas kardiologijos centras, todėl siūlyčiau jį apsvarstyti ir siūlyti nominantu", – sakė dr. R. Čepukas. Jam pritarė ir gydytojai tarybos nariai Gediminas Valdas Griškevičius, Albinas Grincevičius. Juos palaikė Utenos liberalų vadovas Marijus Kaukėnas, tvirtindamas, kad galima skirti ir tris nominacijas. Kilo diskusija dėl B. Louno pavardės, buvo siūlyti ir kiti kandidatai, ne mažiau svarbūs ne tik Utenai, bet ir Lietuvai. Tarybos nariai kiek pasiginčiję nutarė balsuoti už numatyto sprendimo projektą.

Prieš balsavo trys (G. V. Griškevičius, M. Kaukėnas ir Darius Pakajavas), o mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius dėl interesų konflikto buvo priverstas palikti salę, todėl nebalsavo.

Sprendimas buvo priimtas, o Utenos krašto garbės piliečio vardai bus suteikti V. Garunkštytei ir J. Pleckevičiui šių metų Vasario 16-osios iškilmingo minėjimo metu.
Toliau buvo svarstyti „Dėl Utenos rajono savivaldybės kultūrinės veiklos plėtros srities projektų finansavimo prioritetų nustatymo", „Dėl žemės mokesčio lengvatos" ir kiti klausimai.

Plačiau apie tais skaitykite laikraštyje „Utenos diena".

Autoriaus nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Taryboje buvo svarstomi 32 klausimai

  Ketvirtadienį Utenos rajono savivaldybės taryba (toliau – Taryba) darbą pradėjo neįprastai: nors posėdžio pradžioje buvo patvirtinti 34 klausimai, merui Alvydui Katinui perskaičius sveikatos apsaugos ministro Aurelijus Verygos įsakymą dėl funkcijų perėjimo ministerijai, buvo sprendžiama dėl dviejų klausimų svarstymo tikslingumo.

 • Tarybos nariai taršė merą

  Ketvirtadienio rytą prasidėjusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo nutarta laikytis anksčiau skelbtos darbotvarkės ir ji patvirtinta. Svarstyti 47 klausimai, tarp kurių – trys informacijos, susirinko 22 nariai. Kaip pranešė posėdžiui pirmininkaujantis rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, dėl įvairių priežasčių nedalyvavo Vytautas Kazela, Žydrūnas Urbonas ir Liuonius Purvinis.

 • Taryba patvirtino rajono savivaldybės biudžetą

  Antrasis šių metų Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis ketvirtadienį, vasario 22 dieną, prasidėjo darbotvarkės tvirtinimu. Jai pritarė visi posėdyje dalyvavę rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai. Posėdyje dėl ligos nedalyvavo Gediminas Valdas Griškevičius. Prieš tvirtinant darbotvarkę, kurioje buvo svarstomi 44 klausimai, aptartas opozicijos siūlymas įtraukti į darbotvarkę svarstyti ir klausimą dėl tolygaus atstovavimo stebėtojų tarybose, turint mintyje, kad jose būtų ir opozicinių partijų atstovų. Tačiau šiam siūlymui pritarus tik aštuoniems politikams, klausimas buvo atmestas.

 • Šventinė Tarybos posėdžio pradžia virto tikru chaosu

  Ketvirtadienį 9 val. prasidėjusiame rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdyje vietos politikai patvirtinę 35 klausimų darbotvarkę, ėmėsi jos įgyvendinimo. Posėdyje dėl neaiškių priežasčių nebuvo Liuoniaus Purvinio ir Dariaus Šinkūno.

 • Darbą pradėjo naujos kadencijos Kolegijos taryba

  Lapkričio 28 dieną įvyko pirmasis naujos kadencijos Utenos kolegijos tarybos posėdis. Posėdžio metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Utenos kolegijos ir A. ir M. Miškinių bibliotekos, už konstruktyvų darbą padėkota 2012–2017 m. kadencijos Tarybos nariams, o jų įgaliojimus perėmė naujoji Taryba.

 • Rugsėjo mėnesio tarybos posėdyje – dėmesys sporto pasiekimams

  Paskutinį rugsėjo mėnesio ketvirtadienį į eilinį Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdį susirinko rajono išrinktieji. Spręsti aktualių klausimų šį kartą atvyko 21 savivaldybės Tarybos narys. Posėdyje nedalyvavo Vytautas Kazela, Darius Šinkūnas, Žydrūnas Urbonas ir Vidmantas Valinčius. Darbotvarkėje buvo numatytas 31 klausimas, iš kurių – trys informacijos.

 • Paskutinę vasaros dieną Tarybos nariai susirinko posėdžiauti

  Ketvirtadienį ryte prasidėjo rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame dalyvauja visi Tarybos nariai. Darbotvarkėje svarstyti 29 klausimus, iš jų trys informacijos. Prieš pradedant spręsti aktualius klausimus, jubiliejaus proga buvo pasveikintas Tarybos narys Liuonius Purvinis. Posėdžiui pirmininkaujantis Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas dėkojo jubiliatui už nuveiktus gerus darbus, linkėjo puoselėti naujas viltis, kelti sau naujus tikslus.
  Pirmuoju klausimu buvo svarstytas rajono savivaldybes 2016 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinys.

 • Tarybos posėdis prasidėjo nuo ginčų

  Ketvirtadienį, birželio 29 dieną, vyko kasmėnesinis Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Iš 25 išrinktųjų rajono gyventojams aktualius klausimus sprendė 22 politikai. Posėdyje nedalyvavo Albinas Grincevičius, Robertas Miliauskas, Roberta Macelienė, o pavėlavęs atvyko Darius Šinkūnas. Rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas jubiliejaus proga pasveikino Gediminą Valdą Griškevičių.

 • Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

  Ketvirtadienį, balandžio 27 dieną, vyko ketvirtas šių metų rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdis. Darbotvarkėje buvo numatyta spręsti 52 klausimus, iš kurių 3 – informacijos. Spręsti aktualių klausimų ir priimti svarbių sprendimų susirinko 22 Tarybos nariai. Posėdyje nedalyvavo Egidijus Puodžiukas, Robertas Miliauskas ir Darius Šinkūnas. Socialdemokratų frakcija pasiūlė papildyti darbotvarkę vienu klausimu, Liberalų sąjūdžio frakcija su Marijumi Kaukėnu priešakyje darbotvarkei nepritarė ir balsuojant susilaikė visi trys šios frakcijos nariai (Gediminas Valdas Griškevičius, Darius Pakajavas ir M. Kaukėnas).

 • Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

  Ketvirtadienį, kovo 30 dieną, rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai susirinko į posėdį svarstyti rajono gyventojams aktualių klausimų. Darbotvarkė, kurioje buvo numatyta aptarti 37 klausimus, papildyta dar vienu klausimu. Posėdyje dalyvavo 24 Tarybos nariai. Nedalyvavo Roberta Macelienė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:994
Vakar apsilankė:3916
Šią savaitę apsilankė:8767
Šį mėnesį apsilankė:59826
Viso (nuo 2015-02-16):8866801
Šiuo metu naršo:
51
2018-08-15
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!