AktualijosSocialiniams darbuotojams – didesni atlyginimai
2017 lapkričio 06, Pirmadienis 13:04

Socialiniams darbuotojams – didesni atlyginimai

Socialiniams darbuotojams – didesni atlyginimai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dar šiemet skirs beveik 300 tūkst. eurų socialinių darbuotojų, dirbančių su šeimomis, patiriančioms įvairias rizikas, atlyginimams padidinti.

„Socialinio darbuotojo darbas labai sudėtingas. Tiek dėl paties darbo kompleksiškumo, kuriam reikalinga aukščiausia socialinė, psichologinė, teisinė kompetencija, tiek dėl nuolat patiriamos fizinės bei emocinės įtampos. O darbo užmokestis yra neadekvačiai žemas,“ – įvardijo priežastis socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. – „Tad įvertinus trijų šių metų ketvirčių savivaldybių rezultatus dėl skirtų, bet nepanaudotų asignavimų kitose srityse (pvz., dėl sumažėjusio paslaugų ar išmokų gavėjų skaičiaus), nutarėme tas sutaupytas lėšas skirti būtent socialiniams darbuotojams.“

Tai nustatantis ministro įsakymas 2017 m. lapkričio ir gruodžio mėnesio leis padidinti socialinę priežiūrą socialinės rizikos šeimoms teikiančių socialinių darbuotojų atlyginimus 15 proc. Padidintas atlyginimas išliks ir vėlesniais metais.

Šiuo metu Lietuvoje yra virš 1000 socialinių darbuotojų, dirbančių su tokiomis šeimomis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Su naujuoju Darbo kodeksu – didesnės algos

    Nuo liepos darbdaviai minimalią mėnesinę algą galės mokėti tik už nekvalifikuotą darbą. Taip įtvirtinta naujajame Darbo kodekse. Be to, darbdaviai įpareigojami parengti darbo apmokėjimo sistemą taip, kad ją taikant būtų išvengta bet kokios diskriminacijos lyties pagrindu: už tokį patį ar lygiavertį darbą – vienodas darbo užmokestis.

  • Medikų atlyginimai turėtų būti didinami pagal vienodus principus

    Sveikatos apsaugos viceministras Valentin Gavrilov ir jo vadovaujama speciali monitoringo darbo grupė, toliau analizuoja nuo šių metų liepos 1 d. šalies gydymo įstaigų darbuotojų užmokesčiui didinti skirtų lėšų panaudojimą. 16-oji Vyriausybė, šiemet iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo lėšų skyrusi asmens sveikatos priežiūros įstaigoms apie 30 mln. Eurų, įpareigojo jų vadovus nuo liepos 1 d. visiems darbuotojams vidutiniškai 8 procentais padidinti darbo užmokestį. Pirmieji įstaigų apklausų rezultatai parodė, kad iki rugsėjo mėn. atlyginimai buvo didinami nevienodai. Tai paskatino darbo grupę atlikti išsamesnę situacijos analizę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1562
Vakar apsilankė:8841
Šią savaitę apsilankė:1562
Šį mėnesį apsilankė:229730
Viso (nuo 2015-02-16):8620874
Šiuo metu naršo:
94
2018-06-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!